• (ara: nemo)
  • afm teşvikiyede filmin başlamak üzere olduğunu fındık nemo diye bağırarak duyurmaları üzerine, "kardeşim ne diyorsun sen" diye gülerek verdiğim tepkiye "biz nemoya kendi aramızda böyle diyoruz" cevabını aldığım, çocuklardan önce anne babaların izlemesinin gerekli olduğuna inandığım, eğlenceli, renkli, hatta süper animasyon.

tropik balıkların sergilendiği bir akvaryuma bakarken dorye benzeyen bir balık için "aaa, dory" diye verdiğim tepkiyse, az sonra beş yaşlarında tatlı bir kız tarafından birebir tekrar edilmiş ve zeka yaşım eşe dosta ispat edilmiştir.

bin kere izlense, binbirinci kez düşünmeden izlenebilir.
  • son 3 gunde 3 defa izlediğim öte animasyon.. artık animasyon da denemez film şahaser ve bunun gibi isimler..
    dory'nin o ani unutuşları yok mu..
    hele ki o nemo ile ilk karşılaşması..
    -my name is nemo
    -nemo...(ulan hatırla işte.. bekliyosun öyle) nice name!
    teey allah..
    ufak kaplumbağalar..
    bir tanesinin akıntı dışına çıkınca geri döndüğünde yaptığı konuşmadan dolayı yemek istedim kendisi..
    şirinlik muskası adi hayvan..
    "heeey did you see it? did you see me? hey daaddd did you seee meee?" allaah parçalarım ulan seni.
  • bir cizgi film acisindan en zoru basarmis, akvaryumda ya da denizde gordugumuz ve ne kadar "bos" yaratiklar dedigimiz baliklara muthis karakteristik tiplemeler yukleyerek hayranlikla izledigimiz animasyon.
    cok az rolleri olsa da iki favori karakterim var. biri akvaryumdaki kabarciklara takintili olan balikimsi ve "kabarciklar kabarciklar!" diye bagirisi... digeri de korkunca yada heyecanlaninca bir anda top gibi sisen balikimsi.
  • deniz kaplumbağaları dude dedikçe canımın big lebowski çektiği animasyon.
  • yeni disney&pixar dijital-animasyonu.konu itibariyle okyanusta geçiyor, kahramanlar balıklar, kaplumbağalar ve diğer deniz mahsülleri.görüntüler süper. tam ekan fragmanını çekip okyanusa dalabilirsiniz
    http://www.trailersworld.com/…vie.asp?movie_id=1793

güncelleme:
    siz şimdi bırakın çizgi filmleri, en baba dramları seyrederken bile ağlamaz bi insan olabilir, ama yine de bu filmin sonlarında gözlerinizi bi hayli nemli bulabilirsiniz.

dory- no..no, you can't! stop! please don't go away. please? no one's ever stuck with me for so long before. and if you leave, if you leave...i just, i remember things better with you. i do. look, p. sherman, 42..40..2..agh! i remember it, i do. it's there, i know it is because when i look at you, i can feel it. and i, i look at you and...i'm home. please. i don't want them to go away. i don't wanna forget.

(bkz: ev)
    sonra (bkz: finding nemo replikleri)
  • kanımca bir çocuğa izletilebilecek en mükemmel filmlerden birisidir. çok sahnelerinde hayallerin peşinden koşmanın, korkusuzca yaşamanın, arkadaşlığın ve daha birçok şeyin önemi vurgulanır. ama özellikle finalindeki tüm balıkların aynı anda aşağıya yüzdükleri sahne en önemlisidir, kolektif bilinçteki örgütlenmiş insanın, kapitalizm karşısında aslında ne kadar da güçlü olduğu, açık açık anlatılır.

bunun dışında esprileri ve göndermeleri de harikadır, hulasa, muhteşem bir filmidir.
  • melek balığı gill'in sesini willem dafoe'ya benzettiğim, sonra sözlükte bakarken gerçekten de bu karakterin seslendirmesini willem dafoe'nun yapmış olduğunu öğrendiğim film.. işin ilginci willem dafoe gill'in karakterine paralel bir rolü animal factory'de oynamıştı. bu filmde akvaryuma düşen nemo'yu dışarı kaçırmaya çalışıyor; animal factory'de de hapse düşen genç çocuğu* kollayıp kurtarmaya çalışıyor, kendi özgürlüğünden de feragat ediyordu..
  • su kaplumbağalarının ağızlarını yaya yaya "duuuudeeee, tootalyy" demeleri şahane olan film. dilime dolanmasa bari.
  • enfes esprilerle süslenmiş, leziz bir animasyon. hatta, ben bu animasyonu izledim izleyeli ağzıma hiç balık koymadığımı fark ettim...

favori karakterim: akvaryum içerisinde baloncuk gördüğünde kendinden geçen ve zor zapt edilen sarı tuhaf balıktır. baloncuk gördüğü zaman kendini kaybedişini kaç milyon kez geri sarıp izledim hatırlamıyorum. o nasıl bir cisimdir, o nasıl bir şeydir ya ?!

dory mi, o mu diye baya bir düşündüm ama yok, illa ki bubblezzzzzzzzzzz!

sanırım ben bunu gene izleyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap