• nobuo uematsu'nun film için yarattığı birbirinden güzel şarkıların bulunduğu 2 cdlik advent children ost'in içeriği şu şekilde:

disc 1:

1. opening
    2. the promised land
    3. beyond the wasteland
    4. sign
    5. tifa's theme [piano version]
    6. for the reunion
    7. those who fight [piano version]
    8. water
    9. materia
    10. black water
    11. aeris's theme
    12. battle in the forgotten city
    13. violator
    14. great northern cave [ffvii ac version]

disc 2:

1. divinity i
    2. those who fight [ffvii ac version]
    3. those who fight further [ffvii ac version]
    4. divinity ii
    5. encounter
    6. the chase of highway
    7. savior
    8. j-e-n-o-v-a [ffvii ac version]
    9. advent: one-winged angel
    10. cloud smiles
    11. end credits
    12. calling
  • izlediğimde vaaay adamlar aşmış, artık yavaştan aşmış animasyonlara alışacağız, bunlar için sinemaya koşa koşa gideceğiz diye düşünmüştüm.
    10 yıl geçmiş üstünden, uçan araba filan da hayal etmedik ki. ne işler karıştırıyorsun orda sinema dünyası?
  • izledikçe insanı eski günlere götüren, kahramanlar tek tek ortaya çıktıkça iyice duygulandıran animasyon. çizimler tek kelimeyle mükemmel. piyasaya sürülüşünün uzamasına dövüş sahnelerini izledikten sonra hak veriyorsunuz. final fantasy vii hakkında özlenen herşey bu eserde.

--- spoiler ---
    tifa rakibini bir güzel benzetir ve final fantasy vii'nin default savaş kazanma melodisi duyulur. fakat anormal olarak bu melodi bir kaç kez tekrarlanır. takiben rakip doğrulur, cep telefonunu açar ve melodi kesilir.*
    --- spoiler ---
  • pek iyi bir final fantasy'ci sayılmam evet. filmleri dışında pek bir ilgilenmişliğim yok, oyunlarını hiç oynamadım.

ama şu film -buna rağmen- en sevdiğim film. tartışmasız. 5 kere izledim. bu film dışında en sevdiği filmleri en fazla 2 kere izlemiş biriyim ayrıca. fena ya. çok fena.
  • oyunu,hikayeyi bilmeyenler için sadece görsel efektleri ve müzikleri güzel olan bir film. konuya hakim bireyler için ise adeya bir endoplazmik orgazm.
  • ilk izleyişte görselleriyle ağzımın suyunu akıtmış bir animasyon filmdi. ama tabi final fantasy den bi haber bir bünyeyim, ne olup bitiyor anlamıyorum. anca ikinci izleyişte anlaşılıyor konsept düzgün olarak. belki bi ara 3.ye de izlerim zevkine. **
  • japonlar yapmış abi cümlesini sarfettiren bir yapıt.

finel fantasy dünyası hakkında bir hamam böceğinden daha fazla bilgim olmamasına rağmen saran bir hikayeye sahip. azıcık kafa patlatmak ve "ulan galiba önemli bişi dedi bu" diyip arada geri almak dışında pek bi rahatsız edici tarafı yoktu.

görüntüler enfes, ortam bambaşka, dövüş sahneleri çok uçuk ama bir o kadar da hoş olmuş. animelerde abartı mevzuları görmeye alışık bünyeler yabancılık çekmeden keyifle izleyebilirler bu iri demoyu.
  • uzun metrajlı bir jilet reklamıdır kendisi. marka vermeyecem...
  • final fantasy'den 30 kat daha iyi demişti birileri bu film için, ama gördükten sonra anlıyor ki insan değil 100 kat daha iyi dense yeridir. yani görsel olarak animenin doruk noktası diye bir şey varsa o da bu filmdir. 1,5 saati biraz aşan süresi* boyunca kendisini herhangi bir ara vermeden izletmiştir. öyle ki izlerken kaç defa oha be dediğimi hatırlamıyorum artık..
  • "epic" kelimesini yeniden tanimlayan kapisma sahnelerine sahip. final fantasy vii yi oynamis tercihen bitirmis konuya hakim bireyler icin orgazmik olmus animasyon.
hesabın var mı? giriş yap