• hz. isa'nın oniki havarisinden birisi olan filip'in mezarı, tamam, açılmamış ve el değmemiş olarak hierapolis'te bulunmuş. mezarın havariye ait olduğu kesin bir şekilde saptanmış.

http://www.hurriyet.com.tr/…em/18344097.asp?gid=381

eğer bu haber gerçekçe ki öyle duruyor ve mezar açıldığında filip'in naaşı bulunursa bu durum hristiyan aleminde yeri yerinden oynatır; çünkü bildiğim kadarı ile o zamandan bugüne kadar ve kendisi dışında elimizde hiçbir havarinin naaşı bulunmuyor; işte o zaman gör bak neler oluyor.
  • burun çekme efekti.*
  • tam emin olmamakla beraber
    filip cezaevinde yüz kızartıcı suçluların kaldığı koğuşa verilen ad.
    damat koğuşu ile arasındaki farklar nedir merak ediyorum
  • oglumun ilk adi.
  • bir arkadasimin philip isimli erkek arkadasindan bahsederken,bu ismin turkcelestirerek kullandigimiz formu (ozellikle messenger vs araclarda kisa pratik yazim mubahken).

ozelligi, bana her soyleyisimde veya soylenisinde filip- flip- ucmak veyahut da filippir (flipper) tatil koyunu hatirlatiyor olmasidir. sadece sesseldir.
  • 2023 polonya yapımı netflix filmi. baştan sona süren heyecanıyla inanılmaz sürükleyici. gerçek olaylara dayanması daha da degerli kılıyor. imdb puanı henüz 7 ama giderek yükseleceğini ve gerçek değerini bulacağına inanıyorum. ikinci dünya savaşı hakkında çok film, belgesel var ama bu film bilinmeyen bir yanına değiniyor. izleyin, beğeneceksiniz.

--- spoiler ---

inandırıcı bulmadığım tek sahne en yakın arkadaşı öldürüldüğünde polonyalı bir yahudi olduğunu açıklaması ve nazi subayının inanmayışıydı. halbuki nazilerin acımasızlığı meşhur olduğu için orada paramparça etmeleri gerekirdi.

--- spoiler ---
  • (bkz: filip holosko)
  • (bkz: filippo)
  • 1960 doğumlu belçika kralı.
  • tastamam (bkz: iulian filipescu)
hesabın var mı? giriş yap