• arabesk şarkıcılarını bir türlü memnun edememiş yegane olgu.
  • bir garip elek.

sapla samanı ayır(a)mıyor ama,
    söz konusu kavun ve kelek olunca, hiç teklemiyor.*

sağolsun.
  • "felek içinde 'dalga' ara" dedi beta'nın arama penceresi...

aramaya ne hacet...

dalgacıdır efendim kendileri... bakın anlatayım...

bundan 6 yıl kadar önce belini incitti babam. sırtı ağrımaya başladı. bir mr bile çekmeden saçma salak ilaçlar/iğneler verdi saçma salak doktorlar. ağrılar geçmedi. hacettepe'de bir göğüs hastalıkları uzmanı, söylenebilecek en insancıl şekilde babamızın akciğer kanseri olduğunu, en az 4 yıllık bir tümörü ve omurgası dahil, vücudunun pek çok yerinde metastazları olduğunu söylediğinde allak bullak olmuştuk. biz koah bile olmasından endişelenirken akciğer kanseri de ne demekti! 25 yıldan fazla bir süre günde 3 pakete yakın sigara içmişti babam oysa. ne olacaktı ki başka?

10 ay savaştık. gelenekseli-alternatifi-vesairesi her yolunu denedik. olmadı. babam - tabiri caizse - yıkarken değil sıkarken öldü. radyasyon zatürresinden.

babamın ölümünün üzerinden 5 yıl bile geçmedi henüz.

bundan 4 ay kadar önce belini incitti annem. sırtı ağrımaya başladı. bir fizik tedavi merkezine götürdük. babamın hikayesini anlattık. aynı şeyi tekrar yaşamaktan korktuğumuzu söyledik. "saçmalamayın," dedi doktor, "annenizle babanız akraba mı? binlerce hasta baktım ben burada. hiç bu şekilde akciğer kanseri teşhisi konulan olmadı." mr sonuçlarında omurgadaki lezyonları görünce fikri değişti tabi. sonuçları kaç doktora götürdüysem "ileri tetkik gerekir" dediler. sonra bir pet-bt sonucu, söylenebilecek en mekanik şekilde annemizin akciğer kanseri olduğunu, omurgasında da metastatik lezyonlar bulunduğunu söylediğinde ne hissettiğimi tarif etmenin bir yolu yok sanırım. korku? kızgınlık? yılgınlık? keder?

keder...

30 yıldan fazla bir süre günden en az 1 paket sigara içmişti annem. östrojen de bir yere kadardı. ne olacaktı ki başka?

neyse...

dalgacıdır felek. en azından benimle kafa buluyor, orasından eminim. 5 yılda bir gücümü, sabrımı, aklımı, kalbimi, ruhumu, sinirlerimi sınıyor... bildiğiniz dalgasını geçiyor işte...
  • sürekli bi imtihan halinde olduğu için ösym'de çalıştığından şüphe ediyorum. çat kapı ösym'ye gitseniz "bana müdürünü çağır!" deseniz, en büyük müdür olarak bu ibneyi tanıştırabilirler size. ben de öyle, tuhaf bi algı var yani, bilemiyorum.
  • neyzen tevfik'in bir şiiri.

yamansın her zaman aldattın beni,
    kâh düşürdün kâhi kaldırdın felek!
    mecnun'sun diyerek leylâ peşinden,
    issız vâdilere saldırdın felek!

rehbersin dedin ben ise kördüm,
    elimle başıma çok çorap ördüm.
    kendimi bıraktım âlemi gördüm,
    hesapsız günahlar aldırdın felek!

şifadır dedin zehir tatdırdın,
    gençliğin okunu boşa attırdın,
    körlerin yurdunda ayna sattırdın,
    çıkmaz sokaklara daldırdın felek!

barışmadı gönlüm merd ile zenle,
    ne bir iş bilenle, ne boş gezenle
    hicran köşesinde bozuk düzenle,
    neyzen'e her telden çaldırdın felek!

sahra-i cedid 1913
  • 80'lerin turk rock gruplarından biri olan ra'nın elemanlarından 3'ünün biraraya gelip oluşturduğu grubun adı.

faruk kurtulmuş, ra'da elektro gitar çalarken felek'te gitarla birlikte vokali ve şarkı söz-bestelerini üstlenmiştir.
    levent candaş ra'da vokaldeyken felek'te bas gitarda. erhan akhan ra'da olduğu gibi burda da bateride. albümleri 2l birkaç sene evvel çıktı ve pek ortalıkta gözükmeyen bir çalışma oldu. sanırım dağıtmı üstlenen firmayla alakalı bir durum. dolayısıyla onlar da şarkılarını www.felek.bizsitelerine koydular, download edilebilir, keyifle dinlenebilir. özellikle albümün ilk şarkısı yağmur çok güzeldir. albüme adını veren parça 2l'nin youtube'da klibine ulaşılabilir.
    faruk kurtulmuş'un sesi turgut berkes'e, dolayısıyla da orhan atasoy'a benzer. aslen mimardır.

yeni bir albüm için çalışıyorlar, takipçisi olmak bir kazançtır.
    www.myspace.com/felekk
  • bir çeşit bürokratik çember.
    bu çemberin içinden geçebilen iğne deliğinden bile geçebilir.
    (bkz: feleğin çemberinden geçmek)
  • sadece garip gurebaya kahpelik eder.

yönetici sınıfın ise kapatması bir yosmadır.
  • bazen insanin teline degendir.
hesabın var mı? giriş yap