• belli aralıklarla yaklaşık 8 yıldır beraber olduğum yol arkadaşım.şimdi 2. kez bırakma aşamasındayım. faverini kullandığım süre boyunca yaklaşık 20 kilo verdim,össye girdim,üniversiteyi kazandım,mezun oldum,nişanlandım.bunları yazmamın sebebi "doktor bana bu ilacı verdi. bakiim sözlükte ne yazıyor?" diye okuyan bir arkadaş varsa telaş etmesin.*yan etkiler bünyeden bünyeye değişir.doktor kontrolü altında kullanıldığı sürece korkulacak bir şey yoktur.ayrıca doktorların nazarında * ağır olmayan bir ilaçtır.
  • etkileri pazartesi itibariyle buraya işlenecek olan ilaçtır. faverin 100 mg yazıyor ama beynimin su gibi akıp gitmesinden korkuyorum sözlük.
    edit: bildiğin uyuşturucu demişler, bünyeden mi kafadan mı bilinmez etkilemiyor. kafa karışıklığı yok, uyku yok, düşünememe yok anca sersemletiyor o da sabah-akşam 15 dakika. kullanmayı 3. gün bıraktım.
    edit 2: 4. gün yeniden başladım sabah 1 akşam 1 gece kaçak 1 gömüyorum, yada o beni gömüyor. aşk şarkıları falan söylüyorum, tam bir hümanist sevgi kelebeği oluyorum. uyku mu o yok işte.
  • ben bu zamana kadar bu ilaçla ilgili nasıl entry girmemişim, inanamıyorum, dediğim ilaç (bkz: eski sözlükçünün ilk cümlede tanım yapmaktan vazgeçememesi). benim gözümün önünde sürekli dönüp duran kötü imajlar, sürekli kafamda dönen sayılar, harfler, saydığım her hareketim vs. meğer bir ilaçla geçebiliyormuş. bütün bunların benim hayatıma sabahtan akşama kadar (sadece uyuduğum zaman haricinde) yaptığı etkiden kurtulabilmem için bir tane ilaç lazımmış. kullamaya başladıktan iki hafta sonra kadar, kafamın üstünden bir bulut kalktı sanki. iki buçuk yıl kullandım, 2.5 doza kadar çıktım (ilk başlarda mide bulantısı yapıyor diye, iki hafta mide bulantısı ilacıyla beraber almıştım). artık bana kötü şeyler hatırlatan kelimeleri duyduğumda ritüellerimi yapmam gerekmiyor, havluya elimi silerken içimden sayı saymıyorum, taksiye binmeden önce plakasının bana kötü bir şey hatırlatan bir sayı olup olmadığına bakmak aklıma gelmiyor. eğer obsesif kompulsif bozukluğunuz varsa (olup olmadığına doktor karar verebilir, ama internette doktorların yaptığına benzer soru-cevap testleri de var. yapıp kendi kendinize "aaa ulan bu bi semptommuş" diyebileceğiniz), bu ilacın bana çok iyi geldiğini söyleyebilirim.
  • obsesyonların tedavisinde de sık kullanılan bir antidepresan.
  • fikret kızılok'un terketmedi sevdan beni şarkısındaki edasıyla, eczaneden "faverin, faverin var mı?" diye istenebilecek anti depresif ilaç.

selektif serotonin geri alım inhibitörleri grubundan, fluvoksamin maleat içerir.

edit: imla
  • bu akşamdan itibaren kullanacağım ssri grubu, fluvoksamin ekten maddeli film tablettir.

bu entry her yeni gelişmede güncellenecek olup faverin'in; 23 yaşında, 95 kilo, 2 yıldır aktif bipolar bozukluk tedavisi gören kardiyak aritmi teşhisli bir erkekte nasıl etki edeceğini raporlamayı amaçlamaktadır.

20.10.2021
    ilaca başlamamla dedemin vefatı bir oldu... yazamadım sözlük, kusura bakma.

25.10.2021
    yaklaşık beş gündür düzenli şekilde 200mg (sabah 100mg + akşam 100mg) kullanıyorum. yan etki olarak sadece huzursuzluk gördüm. rastgele bir huzursuzluk oluyor içimde ve sadece uyumak, her şeyden ve herkesten soyutlanmak istiyorum. onun haricinde bir yan etki gözlemlemedim.

30.10.2021
    çok düzenli kullanamadığım için şu anlık yorum yapmak istemedim. tekrar düzene girdiğinde ekleme yaparım.

13.11.2021
    yakışır 1 haftadır saati saatine olmasa da düzenli şekilde kullanıyorum. etkisi inanılmaz. paxera'da (bkz: paroksetin) gördüğüm yan etkilerin hiçbiri yok. üstüne, kendi prospektüsünde yazan yan etkilerin de hiçbirini görmedim. şimdiye kadar muhteşem gidiyor. olumsuz bir şey yaşayana kadar edit yapmayacağım.
    işbu entry'e edit yapılmadan geçen her gün, ilacın çok iyi doğrultuda seyrettiğini ifade eder.

bu arada eklemeyi unutmuşum... bu süreçte ben bir de nişanlandım. :) her şey hakikaten çok güzel gidiyor. kısa süre önce intihara kalkışıp ölümden dönerken şimdi nişanlıma pırlanta bakıyorum. asla ümidinizi kaybetmeyin dostlar. danışmak isterseniz de yeşillendirin.

15.12.2021
    bok gibi gidiyor. burayı şu an bilgi vermek değil, içimi dökmek için kullanıyorum.
    çok kötü hissetmeye başladığım, tüm depresyon belirtilerini gördüğüm için ilaçların işe yaramadığını düşündüm ve hepsini bıraktım. sonuç ne mi? facia. nişanlımla ona bok gibi davrandığım ve ailem de yeterli kadar ilgilenmediği için kavga ettik ve bugün beni terk etti. artık kolum ve bacaklarımda hiç olmadığı kadar fazla ve derin kesikler var ve şu an hazır aşağı kadar inmişken bileğimi de kesmeyi veya 7. kattan aşağı atlamayı çok ama çok istiyorum ama ölürsem onu bir daha göremem. babamı uyandırıp acil servise gidecem. sanırım yatış gerekiyor.

25.12.2021
    yatış gerekti. artık yeni bir doktorum ve kullandığım yeni ilaçlarım var. en ama en önemlisi, yanımda kapı gibi nişanlım var. tekrar başlıyoruz sözlük...

27.12.2021
    başlayamadık... terk etti. haklı.

02.01.2022
    barıştık. şimdi tekrar başlıyoruz. müsait zamanda yeni ilaçlarımla entry girmeye devam edeceğim.

15.02.2022
    yok artık... daha bir buçuk ay olmuş ama bana bir buçuk sene gibi geldi. faverin'i bıraktım arkadaşlar. duxet, rexapin ve lamictal kullanıyorum. ve gerçekten yazmaya halim yok. hayat güzel olursa yazarım.

17.06.2022
    yine ayrıldık. sanırım ilişki adamı değilim pek. beceremiyorum, bok ediyorum. bensiz daha mutlu olur. hayat güzel olursa yazarım.
  • 2000 oss sınavından sonra kullanmaya basladıgım anti depresan
  • lise hazırlıktayken kötü talih eseri bir sömestremi uyku içinde geçirmemi sağlamış ilaç. dönem sonu sınavları gelip de çakacak gibi olunca doktora gidip sorduk tabi " ya usta senin zımbırtı fena uyku yapıyo buna bi ayar çeksek falan filan..."

ondan sonra işin yüzü açığa çıktı. meğer doktor benim çok hafif bi ilaç kullandığımı zannediyomuş. faverin deyince bi gözleri açıldı sonra, hadi ya onu mu yazdım sana ben diye zırvaladı, sonrası tahmin edebileceğiniz gibi... hem tabiple hem de faverinle yolları ayırdık.
  • biraktiktan sonraki surec yuzmeyi yeni ogrenen birinin kolluksuz yuzmesine benzer.
  • ejakülasyon anormalliğine (gecikme) yol açan antidepresan. erkeklik organına orgazm oluncaya kadar çok uzun süre mastürbasyon yapılırsa dokuya zarar verilebilir ve organda kalıcı kızarmalar oluşabilir.

müthiş uyku yapabilir ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap