• aczle hiçbir ilgisi olmayan, bilakis nefsini yenmiş, iktidar, erk gibi fani mevzular yüzünden kendini iki paralık etmeyen, bu haliyle de ahir zamanda pek makbul bir kişi olmadığından, üzerinde ileri geri konuşulan tolkien karakteri.
  • filminde muhtemelen aragorn'un ihtişamını gölgelememek adına yönetmen tarafından savsaklanan, ezilen, hunharca katledilen, kitaben karakter sahibi, yönetmenin karaktersizliğinin gizli sembolü.
    popülizm karşıtlarının idolü
    bir orta dünya kaplanı.
    adam gibi adam..
  • abisi boromir gibi aciz olmadığını yüzüğü belki de en ihtiyaç duyduğu anda almayarak kanıtlayan büyük savaşçı.
  • kitabın en umutsuz yerinde nur gibi doğan, en sağlam, en delikanlı lotr karakteridir benim nazarımda. peter jacksonun yediği boklar da bizzat kendisini bağlar.
  • lotr evrenindeki en delikanlı, en cesur karakterdir. zannetmiyorum ki aragorn babasına "ağabeyim yerine benim ölmemi isterdin değil mi?" diye sorup cevabına katlanacak kadar taşak sahibi olsun. yahut sevdiği kıza "beni seviyor musun, ya da beni sevmeyecek misin?" diye sorabilsin. öyle eline kılıç alıp adam doğramaya benzemez bu soruları sorabilmek. yaa...
  • filmde yansıtıldıgının aksine , oldukça erdem sahibi, bir savaşçı olmasına karşı boromir gibi sırf kas gücüne degil aynı zamanda bilgeliğe sahip, küçükken gandalf tan ders almış kişilik.
    yüzügü geri çevirebilme yetisi ve gösterdigi üstün anlayış* takdire şayandır.
    eserdeki belki de en oturaklı karakterdir bir de imrahil var tabii.
    éowyn le evlenerek bir kez daha takdirleri kazanmış kişilik.
  • sanırım en yıkıldığı an babasına delikanlılık yapıp, "boromirin yerine benim ölmemi yeğlerdin di mi" diye sorduğu soruya babasının delikanlı gibi evet yanıtını vermesidir..
  • tolkien -frodoyla tanıştırdıktan sonra- frodo'nun karar vermekte zorlandığı anlarından birinde frodo'nun aklından aragorn dan, gandalf dan, elrond dan ve galadriel den önce geçirtir faramir'i. ilk faramir'i düşünür frodo. daha önemlidir artık faramir gibi bir hava katar. ben de sevinirim böyle yaptığına, herkes anlasın bilsin bu kişi ne ulu ne yücedir aslında.
  • filmde böyle silik, olsa da olur olmasa da, bi' karakter gibi gösterilmişti ama aslında saygı duyulması gereken bi' insandır. bunun nedenlerini size uzun uzun açıklayamam işimiz gücümüz var amınakoyım gidin okuyun. evet.
  • gollum yasak havuz'da yakalandıktan sonra karşısına geçen gollum'a "kafanın içinde kilitli kapılar ve kapalı pencereler var, bunların gerisinde de karanlık odalar" diyerek gollum'un gerçek niyetini daha ilk gördüğünde anlayan ve frodo'yu ona karşı uyanık olmasını söyleyen "yüzüklerin efendisi" serisindeki en olgun karakter.
hesabın var mı? giriş yap