• sozleri soyle olan muhtesem blonde redhead sarkisi. sozlukte hakkinda bu kadar az entry olmasiyla soka ugradim ayrica. yetkililere duyurulur.

tell me how you seek your man
    and tell me all your secret spells
    tell me how you learn to tell by his voice that he fell

i know a ghost will walk through walls
    yet i am just a man still learning how to fall

try to re-imagine me and i'll re-invent myself still
    i remember scenes of when you looked
    at someone else.

when you start doubting me then i start to doubt myself
    and never look through me
    cause i'll keep close to myself

i am what i am and what i am is who i am
    i know what i know and all i know is that i fell
    if only i could walk through walls them maybe i
    would tell you who i was yet i am just a man
    still learning how to fall
    and i am just a man learning how to fall
  • yıl 2007 idi. üniversiteyi yeni bitirmiş, isveç'e master yapmaya gitmiştim. o yıl doğumgünümde hediye olarak bir sony ericsson w800 almıştı ablamlar. hayatımda aldığım en güzel hediyelerden biri heralde. o zamanlar şarkıları emule gibi yerlerden indiriyoruz tabii, toplu taşımada mp3 player dinleyerek okula gidiyoruz. bu telefon benim için inanılmaz bir hediyeydi, tüm şarkılarımı içine aktardım. o sırada da ablamların evindeyim. en büyük ablamın odasından bi müzik sesi geliyordu, duvardan hayalet gibi geçip çalındı kulağıma. bu ne şarkısı diye sordum, falling man dedi. bana da yüklesene dedim, galiba kızılötesi ile bana attı şarkıyı. o andan itibaren, yolda, havaalanında, uçakta, trende, yürürken, yatarken, okula giderken, okuldan gelirken hatta yurtta sırayla herkesin yapmak zorunda olduğu temizlik sırası bana gelince de dahil olmak üzere binlerce kez üst üste dinledim. şu an bunları yazarken de dinliyorum. hayatımda en çok etkilendiğim şarkı olabilir.
  • insani derinden yaralayan blonde redhead sarkisi. son album misery is a butterfly'dan.
  • elephant womanla birlikte loopa alınası, dinlenesi şarkı..
  • vokali ve sözleri düşüşü anlatıp hissettiriyor olsa da kesinlikle müzik (özellikle de piyano vuruşları) dalgasız kıpraşan su hissi vermektedir... vokal ve müziğin birleşimi ile yağmur gibi diyebiliriz; öyle açık ve kendini bırakmış bir düşüş...
  • her dinleyiste insani huzne bogan sarki

(bkz: maslak ineklerinin gozlerindeki huzun)
  • "yet i am just a man still learning how to fall" diyerek böğrümüze hayatın gerçeklerini saplayan şarkı. insan olmaya çalışırken düşen kalkan çizilen moraran üzülenlerin şarkısı.
  • keyifli bir acı veriyor nasıl yapabiliyorsa...
  • insana ne diyeceğini şaşırtan şarkı...
    tıpkı diğer blonde redhead şarkıları gibi,
    belki biraz daha fazla....
  • insana alkollüymüş hissi veren şarkı. böyle baş dönmesi, kalp sizisi yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap