• piyano çalmaya 6 yaşındayken başlamış olan italyan müzisyen..

gençlik yılları boyunca çeşitli gruplarla müzik yaptıktan sonra, klasik müzik ve piyano üzerine yoğunlaşarak; 2007 yılında viaggi in aeromobile isimli ilk albümünü çıkartmıştır..

son olarak, 2010 yılında fragments found isimli solo albümü çıkmıştır..

*
  • onun piyanosundan çıkan sesi dinleyen herkesin biraz daha insan olacağına inandığım italyan üstat.. eserlerini her dinleyişte, sanki o notalar içimde kanayan yaraları biliyorlar ya da umutsuzlukların farkındalar ben ne yaşadıysam sanki notalar bunu ahenkle söylüyor kulağıma... müziğin ruh ile dans etmesi böyle bir şeymiş diyorum her seferinde. bu taraflara gelse, nefes almadan dinlesek ne de güzel olur.
  • 6 kasım 2019'da salon iksv'ye gelecek olan italyan müzisyen. ólafur arnalds veya ludovico einaudi dinliyorsanız paterlini'yi de seversiniz.
  • yakin zamanda uzun uzun dinledigim tek muzisyen olabilir. arabaya binip hafif yagmurlu gunde ise giderken direksiyonu birden saga kirip isi es gecip gidebildigim kadar sonsuzluga gitme hissi uyandiriyor.
  • yakın zamanda istanbul'da konser vermesini dilediğim, mantova doğumlu italyan piyanist. fragments found albümünü her dinlediğimde tüylerim diken diken oluyor. sanki içimdeki duyguların bir karşılığı gibi.
  • historiette
    eyes closed bulutlu ve hafif esintili havada cok güzel gidiyor kitap okurken
    my misty mornings
    while everything burns sevdigim besteleri
  • bazen duş alırken üzerinizden akan suyun içinde, suyla birlikte akan günahlarınızı görürsünüz ya, hah işte tam da böyle bir adam fabrizio. her dinleyişimde beni arındıran, varsayılan ayarlarıma geri döndüren birisi. yıllardır hiç sıkılmadan, en sevdiğim parçalarını belki de yüzlerce kez pür dikkat dinlediğim bir piyanist. sen oldukça ben daha çok günah işlerim be fabrizio nasıl olsa arındıran var..bir sen bir proust yeter bana.
  • kendisini dinlerken diğer klasik müziklere nazaran hiç sıkılmıyorum. güzel şeyler üretiyor..
  • 1973 doğumlu italyan sanatçı. kitap okurken arka planda sakin sakin zihni disipline eder.
hesabın var mı? giriş yap