• buların çizgi filmi bile çıktı sonradan, bence empire strikes back'in en iyi olmasını bir sebebi de bunlar...in olmayışı...
  • star wars'ta güdük, cüce, boncuq gözlü, tüylü, oyuncak benzeri bi ırktır. prenses leia'yı baygın halde bulup kurtaran ilkel ewok'lar c3po'yu da tanrı sanmaktadırlar. ilkel olmalarına rağmen, sawaşlarda zekice bir çok teknik geliştirerek, elbirliğiyle düşmanlarını altetmektedirler.
  • serinin en zeki yaratıklarıdır. öyle lazerle mazerle dedem de savaşır. sıkıyosa halatla iple, taşla sopayla savaş. işte bu teddy bear kılıklı yaratıklar sırf beyin hücresinden oluşmuşur. öyle ki koca koca stormtrooperslara kafa tutmuş, kurdukları zekice tuzaklarla ortalığı dağıtmışlardır. büyüklük önemli değil demişti master yoda luke'u eğitirken. bak benim boyuma, yaşıma. şu gemiyi nasıl çıkardım suyun altından demişti. sonra ewoklar gösterdi işte ispatını.
    "avcı toplayıcı ilkel bir topluluğuz, elimizde taş sopa var ama yeterli konsantrasyonla at-st dinlemez, gerekirse tepesinden taşlar, patlatırız" demiştir.

tekrar izlerken aklıma geldi, hurley "ewok sucks dude" demişti sanırım. buradan kendisini kınıyor, göbişine selam çakıyorum.
  • kendilerine hayranım.
    azim ve inancın her tür teknolojiye karşı galip gelebileceğinin, atılan taşların yürüyen bilgisayarlı tankları yenebileceğinin kanıtı onlar.
  • bildiğin duracel ayısı.
  • http://www.matthewbarr.co.uk/sounds/ewok_sing.wav
    adresinden indirilebilecek harika sarkilari olan tiksinc yaratiklar ..hatta sarkinin sozlerini yazayim hele bir

dulkandir kariduuura dulkan dulken dulkan dulkan..

hay allahim loop a attim bu sarkiyi her gun 2 saat dinliorum...boyle sahane bişi..
  • ormandaki ağaçevlerinde ateşli kutlama yapan süzmelerdir.
  • furby benzeri oyuncağının çıkmasını dilediğim.

üç beş kelime türkçe de öğrenecekse bütün arkadaşlarıma tekmeyi basıp kendisiyle el ele göz göze yaşayabilirim.
  • galaksinin diğer kısmına bakıldığında son derece ilkel kalan, gezegenlerinden hiç ayrılmamış, birkaç galaktik araştırıcı dışında luke skywalker ve ekibinin episode 6 dışında pek keşfetmedği bir ırktır ... endor ayında yaşayan bu ırk, son derece korkusuz, meraklı ve batıl inançlara bağlı bir ırktır ... yazılı medeniyet kademesine geçememişlerdir ... boyları 1 metreyi geçemeyen bu ırkın savaşçı yapıda olmaları gariptir ...
  • gizmo'ya benzeyen, yavruları çok sevimli olan yaratıklar.
hesabın var mı? giriş yap