• çevresinde olan bitene göz yummayan ve ellerinden geldiği kadar yardımı esirgemeyen aile şirketidir. bizzat kendi çevremde, çocuğuna bez alamayacak kadar fakir olan ve o çocuğun altına bildiğin torba bağlayarak günü kurtarmaya çalışan garibanlar var. bu konuyla ilgili sadece mail yolu ile kendilerine ulaştım ve birbirimizin yüzünü bile görmeden kurumum adına hatırı sayılır miktarda bez yardımı aldım. sağcıdır solcudur dincidir sermayecidir demeden adamları takdir ediyor ve helal olsun diyorum.
  • yillardir global olcekte faaliyet gosteren ve cok buyuk marketing butceleri ve know how'u olan dev fmcg sirketleriyle (p&g, unilever, colgate palmolive) kahramanca mucadele eden, urunleri 100'e yakin ulkede satilan, kaliteyi makul fiyatlarla sunan %100 turk sermayeli, basarili bir aile sirketi. turkiye'nin pek cok dev holdinginden daha fazla ihtiyac sahiplerine yardim yaparlar ama sag elin verdigini sol el bilmeyecek prensibiyle kesinlikle bunun medyada aciklanmasi istemezler.
  • asansör kapılarının üst tarafında arapça bismillahirrahmanirrahim yazmayan, ki yazsaydı bunun sakıncası ne olabilirdi merak içindeyim, ramazan aylarında öğle yemeği gayet tabi çıkan, bayan çalışanların istedikleri şekilde tiril tiril giyinebildiği çok bi devasa şirkettir.
    diğer yandan başka konulara değinmek gerekir: mesela dünyanın en büyük 3 sabun üreticisinden bir tanesidir. ayrıca en büyük sabun üretim tesisine de sahiptir. ürün yelpazesi geniştir ve genişlemeye namzettir. rekabette yer aldığı pazarlarda rakipleri güçlü ve çokuluslu şirketlerdir. bunun neticesinde dünya çapında bir know-how ve finansal yapılanma ile mücadele etmektedir. gayet eskiye dayanan markaları çok kuvvetlidir ve türkiye ortalamasına hitap etmeyi çok da güzel becerir. (bkz: daha gider bu)
  • kökeni, erzincan'ın tercan ilçesine dayanan bir aileye ait şirkettir.
    hani bosch'ın 'bir müşterinin güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim.' sözü vardır ya. kurum, sanki bu prensip üzerine kurulmuş gibidir.
    yaptıkları ayni ve nakdi yardımları genellikle medyaya yansıtmadan yaparlar.
  • ilginç bir biçimde bauhaus'un türkçeye çevrilmiş halidir bu kelime.

aslında bu isimde bir yapımarket olsa dhaa mantıklı olurdu gibime geliyor. praktiker, bauhaus diyeceğimize evyap derdik, güzel olurdu.
  • ayazağa'daki fabrikasının itfaiye birimi; 21.08.2009'da ayazağa merkezde bir lokantanın çatısının yanmasına ve 24.08.2009'da ayazağa mezarlığı'ndaki yangına o bölgeye bakan seyrantepe müfrezesi yetişene kadar müdahale ederek yangınların büyümesine engel olmuştur. bu bakımdan ikamet ettiği köye sahip çıkmış bir firmadır. yangına müdahalede nereden haberi olduğu sorusunun yanıtı ise fabrikanın çoğu çalışanının bu köyde oturmasının etkisi vardır.
  • çalışanlarına her aybaşı 8-10 kiloluk torbalarla bol bol duru sabun veren şirkettir. o tükenmez paketten konu komşu da nasibini alır.
  • günün sonunda aile şirketidir evet ama anlayışları, yönetim şekilleri ve misyonları diğer türk ve özellikle aile şirketlerine göre çok daha ileri bir noktadadır. gelişmesi gerekir m? kesinlikle, daha bin fırın ekmek yemeleri lazım.
  • erzurum'lu ve muhafazakar bir ailedir evyaplar. fethi ve fikret adlı iki kardeş yönetir, yeşil sermaye diye nitelendirmek ise biraz haksızlıktır, dindarlardır ama dinci sayılmazlar.
  • unilever'den gibbs markasini satin alan turkiyenin en buyuk halka acilmamis aile sirketlerinden biri.

(bkz: fikret evyap)
    (bkz: mehmet evyap)
hesabın var mı? giriş yap