• ing: gelişmek , değişmek, evrim geçirmek
  • aynı şeyi titanfall ve destiny için de söylemiştim; 1 ay sonra kimsenin yüzüne bakmayacağı oyun. böyle overhype oyunlar kendilerini artık 100 metreden belli ediyor. tutmaz, tutmasının imkanı yok.
  • oyunun içeriğine şöyle bir baktım da kesinlikle free to play olması gerekirdi bu oyunun. bu haliyle hiçbir şekilde ücret talep edilmemesi gerekiyor çünkü içeriğinin büyük kısmı dlc' lerin arkasına saklanmış durumda. oyunun p2p olmasını istiyorsan ana oyunun içeriği çok geniş ve doyurucu olmalı, dlc' ler içeriğe destek vermeliler sadece. ama şu an durum tam tersi. bu sistemdeki bi oyun için 10$ bile talep edilemez. baştan aşağıya f2p' im ben diye bağırıyor oyun.

marketing faciası.
  • https://www.evolvehq.com/ adresinden indirebileceğiniz muhteşem oyun platformu.

1. steam, impulse vs gibi bütün diğer programları entegre edebiliyor ve kullanım istatistiklerinizi aktarabiliyor.
    2. evolve açıkken bir oyunu çalıştırdığınızda direkt olarak algılayıp kütüphanenize ekliyor.
    3. kendinden voip desteği var, yani ventrilo ile falan uğraşmanıza gerek yok.
    4. vpn ile oyun kurmak çocuk oyuncağı, hamachi veya wippien gibi programlar yüzünden süründüyseniz ilaç gibi gelecektir.
  • fazla yüksek fiyatı ve microtransaction çakallıklarıyla üzen oyun. artık günümüzde moda olan oyun satış trendlerini 2k almış, yüzsüzlüğü bir adım öteye taşımış. üstelik alpha'dan beri karşılaşmadığım bir takım bug'larla full release'de beni yüzyüze getirmiş.

ama bütün bu olumsuzluklarına rağmen bu oyuna "kötü" demek için eşşeğin de en önde bayrak tutanı olmak lazım. şimdi oyun güzel yani. artwork'ünden, paketinden menü tasarımına, sound design'dan görsellerine, oynanabilirliğine kadar gerçekten büyük bir prodüksiyon olduğunu kimse inkar edemez. "mapler küçük liv liv, az monster var liv liv" diye ötenlere bakmayın. daha dün wolfteam oynayanlar bugün kendini oyun yazarı sanmaya başlamış olabilir, siklemeyin. sonuç olarak oyun güzel, ama en azından şimdilik parasını (veya açgözlü gibi fahiş fiyata satılan dlc'lerini) hakettiğini söyleyemeyeceğim. indirime falan girerse affetmeyin.
  • ing: evril !

rica veya emir degil, tek yol. insanlik icin son sans, tereddutsuz kabul edilmesi gereken teklif.
  • steam'in endonezya marketinde yaptığı fiyat hatası sonucu bir süreliğine $4.88'den satılmış, endon arkadaşların koyduğu sevimli kar payı ile de yaklaşık 20 tl'ye alınabilmiş oyundur. tarihe not düşülsün.
  • 169,99 tl'ye satışa sunulmuş. 0,01 tl'yi bi taraflarına sokabilirler.
  • ne sikime 170 liraya satıldığını anlamadım.
  • oyun tarihinin en balon oyunları arasına giren, çıktığı gibi ölen hatta ölüm süreci daha çıkış yapmadan önce başlamış olan oyun. oysa ki yapım sürecinde gelen videolar, haberler vasıtasıyla baya bir beklenti içine girmiştik arkadaşlarla. left 4 dead serisinin geliştiricilerinden turtle rock studios'ın oyuna elinin değeceğini duyduğumuzda l4d* serininin yeni bir oyunu geliyormuşcasına sevinmiştik.
hesabın var mı? giriş yap