2056 entry daha
  • sürdürülebilir değildir.

ben 3 yıldır evde spor yapıyorum diyen birine denk gelme ihtimalinizle, ben 3 yıldır gym'de spor yapıyorum diyen birine denk gelebilme ihtimalini kıyaslayın bakalım; sizce hangisinin ihtimali daha yüksek? cevabı hepimiz biliyoruz.

neden dünyanın en yetenekli ve profesyonel sporcuları onlara motivasyon veren antrenörlere ihtiyaç duyar sizce? ben sizin için izah edeyim madem; herkeste iki kol herkeste iki bacak var. herkeste hangi hareketi yaparsa hangi kası gelişeceğinin bilgisi var. herkes biliyor ki kalori açığı yaratırsa kilo verecek ama herkeste tüm bu süreci istikrarlı sürdürebilecek irade, motivasyon ve disiplin yok. işte zurnanın zırt dediği delik burasıdır. ev ortamında bunu yakalayamazsınız. bir iki hafta gider sonra o koltuk o yatak o tv ya da o pc sizinle konuşmaya başlar. aklınızı çeler. bugün ezgersiz yapmazsan bir şey olmaz yarın devam edersin diye zihninizle oynar. bakın bunu gym'e kaydolduğunuzda yaşamazsınız demiyorum ama evin içinde 3 kat ağırı çöker üstünüze ve altından kalkmak gerçekten çok zor iştir.

gym işleten bir abimin sözüyle bitirmek isterim; salonda en ağır kiloyu kaldıran değil salona gelmeyi bırakmayan daha çok kas kazanır.
  • yıllarca spor salonuna gittikten sonra 2020'de pandeminin başlamasıyla birlikte 4 senedir evde yapıyorum.1 bar,1 sehpa,4 tane de dambılım var.dambıllarda bulunan takıp çıkarılan kilolar hariç 50 kg ağırlık var.evin salonu geniş olduğu için gayet ferah bir şekilde yapıyorum evin içinde böyle rahat alanın olması önemli.belli başlı hareketleri yapmak için bu ekipmanlar yeterli oluyor.spor salonunda ağır çalışmama rağmen 4 senede pekte eridiğimi söyleyemem formumu korudum neredeyse.güç kaybı tabi ki olmuştur ama görüntü olarak çok fark yoktur.salondaki gibi ağır basma imkanı olmadığı için mecburen her harekette tekrar sayılarını çok arttırdım.alışınca salonu aramıyorsun bile sıra bekleme yok istersen gece yap aç son ses müziği kafana göre takıl rahat oluyor :d ama şöyle birşey var benim düşüncem eğer sıfırdan başlanıyorsa spor salonuna en az bi 2-3 sene düzenli şekilde giderek hem ağır girerek hem birçok aleti deneyerek vücudun limitlerini zorladıktan sonra evde çalışılınırsa evde spor yapmak daha iyi sonuç verir.çünkü kasları büyütmek,belli bir hacime ve güce ulaşmak için ağır girmek gerekiyor ev ortamında bu biraz zor ve çok fazla ekipman lazım.yani sıfırdan evde başlasaydım şuanki halimin yarısı bile zor olurdu bence.naturel olarak limitlerin sonuna geldiğinizi hissettiyseniz ve yeterli ekipman varsa ev formda kalmak için yeterli olabilir.tabi bunu vücudunu tam randımanlı geliştirmek isteyen kişiler için söyledim.hiç yoktan evde şınav çekseniz bile sağlık açısından iyidir.
hesabın var mı? giriş yap