• süper ligimizin içine düştüğü durum. ne kadar yurt dışına giden yerli yabancı futbolcu varsa teker teker geri dönüyorlar. ülkemizde vergi düşük, ödemeler euro ile, istanbul dünyanın en güzel şehri, telegol gibi kısır döngüyle dolu spor programları, evde çoluk çocuğu açken lisanslı forma alan ateşli taraftarlar sadece bizde var. daha ne olsun.
  • eski sevgiliye geri dönmenin ne ayıp bir şey olduğunu da içeriğinde barındıran özlü söz..
  • eski bir söz.

bu söze rağbet edersek, bu sözün yanlış olduğunu kabul etmemiz gerekir.
  • bu tilkinin kürkçü dükkanına geri dönmeyecek olduğunu anlatan söz de olabilir.
  • eskiye yapılan taziyeyi gösteren bir atasözüdür. bunu öğrenmek şu anda öğrendiğim herşeyden çok daha meşakkatli oldu. ama öğrendim. bit pazarlarını çok severim, hatta bir sevgilimle yaşadığım aşkın en heyecan verici mekanlarından biri ankara bit pazarıdır. pis köftelerden yiyerek gezdiğim pit pazarı. ama şu anda bit pazarları büyük bir hazla dolaştığım, alacaklarımı alıp mekanıma döndüğüm bir yer olmuştur. kimse kusuruma bakmasın ama bugünki aklımla büyük ada'yı istiklal'i pierre loti'yi, ankara ulus'u ve daha nice mekanı bit pazarına dönüştürmeye, fotoğrafı putlaştırmaya, ölülerin arkasından 2066. gün kutlamaya niyetim yok. herkesin ve herşeyin kıymetini zamanında bilmek erdemine eriştim. sıhhatle ve mutlu yaşadığım anlarımı ve aşklarımı gidenlere kurban edecek kadar çok vaktim yok. genç olanların buna yetecek zamanları olabilir. bunları söylemek için de yeteri kadar büyüdüm, bekledim ve demlendim. giden giderek yeteri kadar üzmüştür. fazlasını haketse kalırdı. saygısızım zannetmeyin, öyle saygılıyım ki bilseler nobelde bana da bir yer açarlardı.
  • yillardir yalanlanagelen ama ote yandan degerini kaybetmeyen bir soz dizimi. biliyor musunuz, avrupa memleketlerinde pek cok kimse, pazarlarda satilan ikinci el kiyafetleri satin almayi tercih ediyor. hatta bu ikinci el pazarlari hep tiklim tiklim dolu oluyor!
  • türk futbol takımlarının geçersizliğini ispatlamak için yarış içine girdiği atasözü. bu arada takımlarımıza eski topçular hayırlı uğurlu olsun.

mesela bir aykut erçetin
    yahut efendim bir emre belözoğlu
    ya da bir reto ziegler bey...
  • ...
  • eski eskidir arkada$im, fazla birkalama temali atasozu. antikacilar ve antika meraklilari bu sozu adeta yalanlar.
  • "eskiden şöyle bık bık bık", "nerde o eski cak cak cak" muhabbetinden ölesiye sıkınıldığında sarfedilmesi gereken replik.
hesabın var mı? giriş yap