• ön edit: kendisi bulunmuş, (bkz: nigar nine) haydi el öpmeye:) hz cumhur'a da binbir teşekkür.

sabah sabah insanı ağlatan, eskişehir'i ve insanlarını tekrar tekrar sevdiren, elleri ayakları öpülesi baş tacı edilesi nine.
    ağır aksak yürümesine, belli ki imkanları kısıtlı olmasına rağmen ekmek almış, cips almış gençlere veriyor.
    gören, bilen, tanıyan varsa kendisini, yerini yurdunu rica ederim ulaşsın bana.

http://www.youtube.com/watch?v=onurpg42ruc

video komple güzel ama bu nine almış götürmüş başka yerlere...uzun versiyon diren eskişehir videosu için: http://youtu.be/hep14spudnq

edit: evim az ileride diyor, bağlar caddesinden geçit tarafına yürüyor. gören duyan yerini bilen varsa rica edeceğim ulaşsın mesajla.

edit 2: hala bulunamadı ne yazık ki.

edit 3: ne yazık ki hala izine ulaşamadık. elinde esmar poşetleri var. videodan bir snapshot alıp esmar'a da sorulabilir. bağlar esmar şubesine gitmiş belli ki. istanbul'dayım şu an, gelecek cuma'ya kadar çıkmazsa bizzat soruşturacağım eskişehir'de.
  • 10 toma gücündedir, beni dağıtmıştır.
  • yiğit bulut'a göre ergenekoncu olan nine. faiz lobisi için de çalışma ihtimali yüksek.

ellerin dert görmesin nine.
  • bugünlerde akmaya yer arayan gözyaşlarımın bugün de iyiliğe, güzelliğe, paylaşıma, desteğe akmasına sebep olan ninedir.

kocaman bir teşekkürler.
  • bu ninenin samimiyetinden, şefkatinden, güzel kalbinden umarım başbakan da biraz nasiplenir.

bu insanların ihtiyacı olan şeyin sevgi, şefkat, merhamet, barış olduğunu umarım anlar. bizleri daha fazla kutuplaştırıp, birbirimize düşman etme ey tayyip!
  • göz yaşartıcılığı yüksek olan nine... kimsesi olmak isteten nine...
  • senin ben tontiş yanaklarını yerim ananem benim. sabah sabah ağlattın beni.
  • bu topraklara neden anadolu dendiğinin yaşayan kanıtı.
    teyzenin tavrı ve konuşması ile eylemcilerin tavrı ve konuşmaları bu topraklara yakışan bir görüntü oluşturmuş.
    böyle görüntülere, karşılaşmalara, böyle muhabbetlere can feda...
  • ağlattın be teyzem, yüreğine kurban.tanıyan eden varsa yeşillendirsin, eskişehir'e gittiğimde ilk işim elini öpmek olacak.
  • belki artık kendi geleceği için tasalanacak zamanları çoktan aşmış ama o halen memleketin geleceğinden endişe ediyor. belli ki o da mutsuz bir şeylerden. direnemiyor belki yaşlı bedeniyle ama onun direnci zaten o dipdiri yüreğinde ve elinden geldiğince katkı sunmak istiyor direnenlere. neyse ki memlekette böyle koca yürekli insanlar da var: (bkz: dünya onların yüzü gözü hürmetine dönüyor)
hesabın var mı? giriş yap