• hiç komik olmayan komedi filmi. ver siveyi, giy şalvarı, yap bel altı espiri, gelsin paralar. yok artık öyle. bazı arkadaslar yarılmış gülmekten filmi izlerken. la reklam yapionuz bari belli etmeyin.
  • bülent emre parlak’ın başrolde olduğu 2018 yapımı film. çok kötü sözlük çok, can sıkıntısından gideyim dedim, düşünün ki filmi şu an izlerken bu satırları yazıyorum. parasını verdik diye sonuna kadar takılıyoruz işte. sakın gitmeyin.
  • mükemmel bir ped reklamı sloganı olacak cümle. ulan çalanı oyarım bak.
  • filmi baya yerden yere vurmus arkadaslar, ama oyle degil. filmin cekilis biciminden, tekniginden, yok senaryosundan falan bahsetmiyorum. konu oldukca gercek.
    zaten haftalardir bu palu'larla kafayi yemedik mi? orta ve alt sinif muhafazakar ailelerde cinselligin butun akil ve bedenleri yonettigi bir yasam seklini zaten cok uzun zaman once kabullenmis olmamiz gerekirdi ama hadi diyelim ki kabullenememistiniz, su bir kac haftada bir seyler yerine oturmustur mal degilseniz.
    o donguye simdi 1990'lari ekleyin. teknoloji baya sinirli, bilgiye ulasim oldukca zor.
    simdi butun bu sartlari alin, en yakin sehre 1 saatte traktorle ulasilan, bir avuc zir cahil insanin yasadigi, okulu, saglik ocagi, hic bir halti olmayan bir koye monte edin. `:butun motivasyonun da cinsel durtulerden geldigini unutmadan`
    cok gercek. konuyu komedi olarak ele almislar ama ben bir iki kez disinda gulemedim. cok trajik cunku. cok gercek. kadinlari muayene bile etmeden takir takir sipral takan doktor mu dersin, taktiniz ama bu nedir diye soramayan, sorsa da yanit alamayan insanlar mi dersin, kendilerince fikir yurutup yukari mahallede soyledigi yalana asagi mahalleye varmadan inananlar mi dersin... ne dersen de iste. olmamis seyler degil. o elinizde bik bik oynayip durdugunuz telefonlar internetler yuz yildir yok hayatimizda. ne cabuk adapte oldunuz unuttunuz yahu? o koyler de bi yere gitmedi hala orda durup birbirlerini... neyse iste.
    ortadogu ulkesi diyeni dovmekten beter ediyoruz ama kimse kusura bakmasin arkadasim, aklina gitmeyen kani bacak arasinda toplanmis, bi de arada aklina gelirse allah kuran falan diyen ortadogulu insanlarin toplasmis haliyiz. kabullenemeyen beyaz yakalilara da artik fare zehiridir, bilege dikine jilettir cesitli hizmetlerimiz olur. yok o cok ortadogulu dersen siyanur de olur ama zorlanirsin bulmakta biraz.

dip not: lisa parlak nasil bi cocuk ya! oyuncak gibi lan!
  • bir arkadaşımın küçük bir rolü var diye meraktan geldim. şu an ilk yarı bitti, henüz siritmadim bile. bu kadar kötü bir film olamaz amk.

bulent'i de çok severim ayrıca. ama yakışmamış abi olmamış. projeye atlamadan önce bı okuyun aq, şive desen yapmacık, çok kötü sözlük çok...
  • huzur kaçıran değişiklikler için de kullanılır.
  • film çok bariz ege köyünde çekilmiş. ama doğu-güneydoğu’da çekilmiş gibi göstermişler.

- senaryoyu yazan vatandaşlar demişler ki kürtler çok çocuk yapıyor keşke spiral taksalardı. sonra aklına mikrofon gelmiş senaristin. penise benzediğini farketmiş. demiş ki spirali mikrofon sansınlar.

arkadaş hem kürtler üzerinden prim kasacaksınız hem de böyle saçma senaryolar yazacaksınız. kenarda kalmış bütün komedyenleri köy meydanına toplayıp ‘fıkralarla türkiye’ şivesi yaptırıyorsunuz.

şive yerlerde, senaryo yerlerde. birkaç yerde sol siyaset, burjuva muhabbeti dönüyor ama senaryo o kadar yavan ki mesajlar havada kalıyor.

senaristin kürt olmasına rağmen kültüründen bu kadar uzak olması da ayrı rezalet.

benim puanım: 0.01/10
  • sevdiğim çoğu oyuncunun bulunmasından dolayı izlediğim film. açıkçası yorumları okuduktan sonra karşımda altı boş, amacı vs olmayan, zaman kaybı, kötü bir film bekliyordum ama derdini iyi anlatamamış iyi niyetli bir film buldum.

şöyle ki filmin hikayesi çok iyi ama sanırım bunun senaryoya dökülüşü o kadar iyi olmamış. belki hikayenin geçtiği yöre gereği abartılı şive kullanılması gerekiyor ancak bu bazen öyle bir boyuttaydı ki oyuncuların ne dediklerinin anlaşılmadığı yerler oldu. bunlar can sıkıcı kısımlar olsa da genel olarak mantıklı bir şeyin anlatıldığının farkına varıyorsunuz.

en çok eleştirilen kısımlardan biri köy halkının cahilce gösterilmesi olmuş. okulu bile olmayan bir köy nasıl gösterilebilirdi ki demekle beraber asıl cahil gösterilenin köy halkını bilgilendirmeden kadınlara spiral takan sağlık görevlilerinin olduğunu düşünüyorum. köylünün o takılan yabancı cismin mikrofon olduğunu zannetmesi ve kendilerince güvenlik önlemleri icat edip almaları; devleti, korumadan çok korkulacak bir kurum olarak bildiklerini göstermesi açısından trajikomik bir detaydı.

burada bir eleştiri yapılıyorsa köyünde okulu bile olmayan köylüye değil, köylüyü korkutan üst güçlere ve köylünün bilgisizliğini küçümseyen ancak onu bilgilendirmeyi tercih etmeyen okumuşlara yapılıyor. köylü ilk defa karşılaştıkları bu yabancı cismin peşine düşerek ve kendilerince planlar geliştirerek cahillik kategorisinin dışına çıkıyor aslında. ve bu zamanda böyle bir filmin vizyona girmiş olması hayranlık verici. gerçi biraz kıl payı kurtuldu, son sinema yasasından sonra bunu da yakalayamazdı diye düşünüyorum.

sözün kısası iyi şeyler anlatmayı amaçlayan ama aman sansür, aman ceza derken abartılı komedi ögeleriyle bu amacı örtmeye çalışan bir film olmuş. yine de çeken, yazan, oynayan, tüm ekibin emeğine sağlık...
  • şu anda fox tv’de oynayan film. filmde bir şey dikkatimi çekti köyde sağlık ocağı yok,okul yok fakat cami var süper.
  • misal: eski, tarihi, şirin mi şirin bir köyümüzde kahvenin karşısına underground bir mekan açılması, köyün evleriyle tarlalar arasına hafif raylı sistem kurulması, misafire ayran yerine black label ikram edilmesi, vs.
hesabın var mı? giriş yap