• murat bardakçı tarzı hırıltı gürültüden, söz kesmelerden, konuğun ve program ortağının lafını ağzına tıkmalardan uzak, güzel bir tarih programı.
  • tarihin arka odası'na göre çok daha ciddi bir program. daha az geyik daha fazla bilgi istiyorsanız tercih ediniz.
    ayrıca bazı diğer programlarda görülen konuğu konuşturmama ve ego tatmininden eser yoktur.
  • denk geldiğinizde iç geçirten satırlarla dolu kağıt yığınları..
    (bkz: büyümek/@pati)
    "varsın, başkası saçlarını ben egonu okşayayım,
    varsın, yok olma yeter ki" -eski defterlerden-
  • bülent ortaçgil'in bir tür best of albümü. stüdyoda canlı kaydedilmiş, üzerinde oynama yapılmamış. hatta bazı şarkıların sözlerini yanlış söylemesine rağmen dokunmamış ortaçgil. bulun eğlenin, demiş. hakikaten dinlerken hem dinlendirir hem de eğlendirir insanı...
  • türk televizyon kanallarını seyrederken bir şeyler öğrenilebilen nadir programlardan bir tanesi.

tarihe biraz dahi merakı olanlar, iki saat boyunca hiç sıkılmadan takip edebilirler.

bu geceki konu osmanlı hukuk sistemiydi.
  • a haber tv'de dün akşam ilki yayınlanan yeni program. cumartesi akşamları 22:00-24:00 arası yayınlanacakmış.
    sabancı üniversitesi öğretim üyelerinden cemil koçak, hakan erdem ve mehmet alkan birlikte sunuyorlar.

şu ana dek dokunulmamış konulara dokunduğu için ve resmi tarihin dışında, enteresan bilgiler verdiği için ben çok beğendim. dün akşamın konuları arasında mesela misak-ı mili sınırlarıyla ilgili bilinmeyenler, çok uzun bir aradan sonra ilk kez, 1 mayıs 1960 yılında, darbeden sadece 26 gün önce adnan menderes'in radyodan yaptığı 1 mayıs kutlamasının plak kaydı, cumhuriyetten önceki 1 mayıs kutlamaları ile ilgili ilginç bilgiler ve afiş örnekleri, atatürk'ün ismi ve nüfus cüzdanı ile ilgili yine çok ilginç bilgiler vs vardı. çok keyifli bir program.
  • bülent ortaçgil'in yazık olmuş albümüdür. hakettiği değeri alamamış albüm.
  • bir umuda tutunursan kapanır.

hatırla gönül
  • gerçekten geçmişle uğraşacak vaktimiz var mı, bir düşünmek lazım. üstelik geçmişin, siz istemeseniz de, mürur-u zaman geçmeden ensenizde yaşayacağını bilirken.
  • bu gece zafer toprak'ı misafir etmiş olan düzgün program.
hesabın var mı? giriş yap