• bu gece programı kapatırken "bizi izleyen askerlerimize; daha doğrusu vatanını devletini seven, canını kardeşini feda edecek kadar seven askerlerimize selam olsun" diyen şey. aklınca isyan eden yarbaya laf çakıyor. bir reyizci, şehit abisine laf çakıyor, hem de meşrebince.
  • çok sevdiğim birisiydi. çünkü meslekte benim yükselmemi sağlayan kişiydi. medyada bir yerlere gelebildiysem onun sayesindedir. bu yüzden ona hala saygı duyuyorum. ama yetim hakkı yediği aşikar olan birini savunmasına artık sessiz kalamayacağım.

ertem şener kişilik olarak, günlük hayatta arkadaş olduğunuz zaman gayet kafa biridir. cidden onunla ve ekiple geçirdiğim zamanları özlüyorum. eskiden her gün ekşiye girer ve kendisi hakkında ne yazılmış bir bakardı. bu huyundan vazgeçmemişse buraya yazacaklarımdan sonra kim olduğumu -eğer unutmamışsa- bulacaktır eminim.

öncelikle star tv'de 2006-2008 arasında şampiyonlar ligi maçı izleyenlerden özür dilemem gereken bir olay var. hani ertem şener futbolcular hakkında oldukça gereksiz bilgiler verirdi hatırlarsanız. o bilgileri araştırıp, kendisine veren bendim. zamanında ekşidekiler ertem şenerin futbolcular hakkındaki bilgileri ekşiden bulduğunu anlayıp, kendisine bir şaka yapmışlardı. victor valdes ile ilgiliydi. hatırlayamadım, neyse. ekşi olayı olduktan sonra kesinlikle ekşiden bilgi istemezdi, benim yabancı dilim var diye ekşi yerine yabancı sitelerden bu bilgiyi araştırıp bulur, kendisine verirdim. bu yüzden onun gözüne girmem kolay olmuştu.

her ne kadar kendisine "abi futbolla alakalı bilgiler vereyim" desem de "bana ilginç bilgiler lazım" demişti. bu durum benim futbol anlayışıma ters gelse de ona büyük saygı duyuyordum ve onunla çalışmak çok keyifliydi.

2008'de üniye kasmam lazım demiştim ve tv den ayrılmıştım. ayrıldıktan kısa bir müddet sonra beyaz show'a çıkmıştı. beyaz ona "bu bilgileri nereden buluyorsun" diye sordu. dedim herhalde şimdi ertem abi "bir ekibimiz var" vs. falan der diye ancak kendisi şöyle demişti "mesela pirlo'nun annesinin keman öğretmeni olduğunu kendisiyle maç öncesi otelde kahve içerek muhabbet ederken öğrenmiştim" dedi. o an donup kalmıştım. çünkü o bilgiyi internette araştırıp bulduğumu daha dün gibi hatırlıyorum. evra'nın 27 kardeşi olduğu bilgisini nasıl araştırıp bulduysam, o bilgiyi de ona kendi elimle vermiştim. kaldı ki futbolcularla aynı otelde kalmadığını da biliyordum. beklediğim şey benden değil, en azından ekipten bahsetmesiydi çünkü ona bu konuda yardımcı olan sadece ben değildim. ama o bunu yapmadı. "ben biliyorum" dedi. sonuçta ben dünkü boktum kabul ediyorum ama şimdi tivit atarken büyük harfle allah yazmasını bilen ertem şener acaba o zaman kul hakkı yemiş miydi merak ediyorum.

medya sıkıntılı bir ortamdır. 20-25 yaş arası medyada çalıştığım için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. 99 yılında teleon türkiye liginin yayıncı kuruluşu iken "takımlara özel spiker" uygulaması vardı. gs maçlarını da ertem şener sanki galatasaraylıymış gibi anlatır, gs gol attıkça coşar, gol yediği zaman da üzülürdü. ancak ertem şener beşiktaşlıdır. bu yaptığı şey "işi" olduğu için profesyonelce davranmıştır. şu an beyaz tv'de. hükümetin sözcüsü bir kanal olduğu için hükümete yakın oynamasını, başbakanın belgeselini sunmasını, onun karşısında aşk dolu gözlerle sunum yapmasını falan da bu profesyonelliğe bağlamıştım.

ama bilal erdoğan'ı savunmanın profesyonellikle bir alakası yok.

ah ertem abi ah. piyasadaki yiğit bulut eksikliğini doldurmaya çalışmasaydın iyiydi. ya ben seni yanlış tanımışım ya da sen değişmişsin. böyle biri değildin sen. şu an için seni baştacı eden hüloğcu zihniyetin bir zamanlar okyanus ötesini baş tacı ettiği ve işine gelmediği zaman neler yaptığı ortada.

bu adamların sana olan uçucu saygısı seni tatmin ediyorsa ne güzel. ama seni gerçekten tanıyan birinin saygısını kaybettin ertem abi. işte bu büyük bir başarıdır.

düzeltme: habes papaz uyardı. bilal ve burak erdoğan'ı karıştırmışım. askerlikten testis kanseri raporu ile yırtan burakmış. gemicikli ile testisliyi karıştırmışım a me ko.
  • az evvel bilgisayardaki işlerime yönelmeden bir tv'ye bakayım dedim. ülke tv'de kendisini gördüm.

"ne demek ya polise karşı gelmek?"

"çocukken polis görünce saygı duruşunda bulunurdum."

"türkiye'de demokrasinin bu kadar ilerlediği başka bir dönem olmamıştır."

filan gibi şeyler söyledi. bilin bakalım ben ne söyledim?
  • esad'ın sahipleri diye ingilizlere küfretmiş. esad'ın sahibi putin oğlum. maçan yiyorsa "dostum putin"'e küfretsene.
  • "bakmayın carlo ancelotti'nin sakin durduğuna, aslında çok gergin. dün antrenmandan sonra kurmayları ve orta saha oyuncuları ile uzun bir toplantı yaptı."

çünkü gergin teknik adamların tipik özelliği orta saha oyuncuları ile toplantı yapmaktır. neşeli teknik adamlar kaleciler ile, üzgün teknik adamlar ise forvetler ile toplantı yapar.

ah be ertem. futbol basit oyundur. zor olan onu basit anlatabilmektir.
  • cemaatin, herkesleri boğaziçi'ne, harbiye'ye falan gönderdiği yıllarda kendisine muğla tarihi layık gördüğü kişilik. çok da şeetmemek lazım.
  • bir spikerin futbolcuları ve hakemi konuşturması kadar itici bir şey olamaz.

modric geldi, çekilin diyor çeekiliiin. biz daha ölmedik.
    lunin, ananızı sikerim, penaltıları bana bırakın diyor.
    rudiger attı, okyanuslardan gelen buz gibi yarrammı yer misiniz dercesine koşuyorrrrr. rudigeerrr.
    italyan, ayrılın ananızı sikerim final minal dinlemem diyor. oyuncular hemen ayrıldı. carvajal şaşkın ben ne yaptım yarram diyor bakışları, bu dakikalarda çok dikkatli olmalı carvajal sarı kartı var.

bu kadar saçma sapan maç anlatılmaz, ciddi söylüyorum. şaklabanlık bu.
  • büyükelçinin "of ya! bu aptal kim?" diye karşılık verdiği şahıs.

https://twitter.com/…hard/status/849734973917716485

(bkz: puhahahahahaha)
  • dün burada muhteşem erman yaşar - emre özcan ikilisine sallayanlar vardı. alın size ertem şener - ömer üründül müstahak, keyfini çıkarın.

elektrikçi hakem elektrik alamadı ile başladık, vini jr.'a çocuk adam dedik, şimdi sahadaki en baba futbolcu x çocuğu var diye devam ediyoruz.

gabriel jesus da önceden boyacı - sıvacıymış, ama artık elleri ile değil ayaklarıyla para kazanıyormuş.

pozisyon çok çaprazdaymış ama kroos sonuçta almanmış, o yüzden vururmuş.

ancelotti, ferguson'dan sonra kenarda en tehlikeli sakız çiğneyen adammış.

söz uçar yazı kalır, benzema vurur izi kalırmış, ofsayt pozisyonunda çektiği şuttan sonra duayenin ilettiği üzere.

ömer abi gol kokusu geliyor mu?

ömer abi de sağolsun öğrendik, walker'in zaten bir arızası varmış, herhalde maçtan önce sanayiye götürmüşler de meme yapmış onu şey edememişler.

guardiola ikinci golü yedikten sonra sinirden kaşınmaya başlamış.

militao hakeme niye düdük çalmıyorsun dediğinde hakem sana mı soracağım ne zaman çalacağımı demiş.

ben artık yazmaktan da bu adamı dinlemekten de yoruldum. siz vasat altını savunmaya, eğlenmeyi bilmiyorsunuz demeye devam edin. madrid tv'de sana çocuk adamla mutluluklar ertem.
  • sahasında bilmem kaç gol yiyen konyaspor için de şampiyonlar liginin çok önemli olduğunu söyledi.

lan adamlar islami oyunlar için sahalarını feda ettiler hangi önem o?

debe editi: sayın yönetim, lütfen şu debe algoritmasına bir el atın. debede olup bilgilendirici, kat kat eğlenceli entryler varken bu entrynin debe'ye girmesi, üstelik en tepede olması çok saçma değil mi sizce de?
hesabın var mı? giriş yap