• zamanında cem sultan'ın da saklandığı söylenen üzerine doğru eğilmiş ve oyulmuş dağıyla doğal bir kale olarak adlandırılıan, doğal güzellikleri ve yeni yapılan barajıyla ayrıca halkının memleket milliyetçiliğiyle az rastlanır türden güzel yurdumuzun şirin bir beldesi ayrıca münevsizlenmek,seğirt, batırık kelimelerini duyunca şaşıracağınız ve fahri ermenekli olmak için "aluf amanın ayanam nöğörün şaşdın mı ehtimal" demenizin yeterli olacağı göksü kıyısı
    (bkz: münevsizlenmek)
    (bkz: seğirt)
  • konya'ya bagli gibi gelir hala... bu sirin ilcemizin muhtesem güzelikleri vardir. konya sittin sene önce denizken ermenek bir adaymis, jeologlarin yalancisim. ama dogruda olabilir kentin en büyük dagının zirvesinde deniz hayvanlarinin kabuklari ve fosillerini görmüstüm sirf bu yüzden gittim oraya ve jeologlarin yanindayim
  • ablamın muhattabını tanımadığım biriyle girdiği diyaloga verdiği cevap*.

muhattabının akıllara zarar şu yanıtı ise bir başkadır benim memleketim dedirtir insana.
    "olsun onlarda insan* "

ey hatırlamadığım belki de hatırlamak istemediğim insan evladı niye bilmezsin ermeneğin karamanoğullarının ilk yerleştiği yer oldugunuda beni halen guldurursun aklıma geldikçe bu olay.

ermenek karaman il olmadan önce konyaya bağlı bir yerleşke iken şu an karaman ilinin bir ilçesidir, deriye iç anadolu bölgesinden rüzgarlar çarpma efekti yapsa da alanyaya 1 saat kadar uzaklıktadır ve torosların üzerinde kurulu şirin mi şirin bir akdeniz ilçesidir. ha karaman iç anadoluya bağlı o ayrı.
  • mevkiiler ile ilgili:

(bkz: delallar)
    (bkz: görmeli köprüsü)

bazı yöresel yemekleri:

(bkz: tarhanabaşı)
    (bkz: arabaşı çorbası)
    (bkz: batırma), (bkz: batırık)
    (bkz: ermenek helvası)
  • yönetmenliğini emin alper'in yaptığı tepenin ardı filminin çekildiği ilçe.
  • göz alabildiğine bir vadiyi yüksekten gören karaman ilçesi.

ve ayrıca aşağıdaki nedenle de görülmesi gerekir.

(bkz: #26042680)
  • hayatimda ilk defa dun gidip gordugum ilce. baraji kayaliklari dikkat ceken ilk yerleri.

selcuklu oteli ise havuzuyla ermenek'in en luks yeri sayilir.

elit restaurat ise adina yakisir bir yer.

yalniz dikkatimi bir sey cekti.
    1933 yilindan beri nufus ayni kalmistir.

nasil bir nufus planlamasi istikrariysa artik.( olenlerin yerine yenisini yapmak)

evler ve kiralar cok pahali.

calismayi sevmiyorlar(ev bile yapmaya usenmisler)

dogal guzelligini yapay baraj golu sayesinde artirmayi hedeflese de yasanilacak bi ilce degil.

para biriktirmek istiyorsaniz tercihleriniz arasinda olsun. zira yeme icme ucuz.
  • gittiğinizde asla dönmek istemeyeceğiniz yer. çünkü bu yolu tekrar çekmek insana zulüm gelir.
    lakin orası ata toprağınızsa, her karışında kendinizi görüyorsanız buna değer.
    edit: eğer oraya akşam gidiyorsanız, dağın eteklerinden giderken yukarı bakın; yıldız taşıyan kamyonları göreceksiniz. ayrıca açık alan fobiniz varsa giderken düşünün. zira oralarda yaşamak her babayiğidin harcı değildir. (bkz: karamanoğulları)
  • yönetmenliğini emin alper'in yaptığı tepenin ardı filminin çekildiği teke çatı bölgesinin baraj gölü ile dolduğu ilçe.
    bahsi geçen yer yaylalık anlamında türkiye'nin en güzel yerlerinden birisidir. hemen her yaz çadırımızla gidip kamp yaptığımız havası suyu olağanüstü memleket yaylakları.
    buralar insana hem hüzün hem huzur verir. akşam üstleri güneşin dağların ardından kayboluşu ve hakikaten yalnız kaldığınızı hissettiğiniz anlar size nerede yaşadığınızı öğretir.
hesabın var mı? giriş yap