• böyledirler.
    bu millet tarafından yapılan eylem olumlu da olsa olumsuz da olsa onlarla ilgili söylem değişmez. erkek milleti böyledir der geçilir. "böyle olmak" doğalarında var, bu değişmez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez. anayasa maddesi olsa olacak yani..

kocasından yakınan kızına, annesi " erkek milleti böyledir kızım, ben babanı yıllardır çekiyorum, çocuk gibiler, bi' yerde idare etmeyi bilmek lazım" der. kız bu öğüdü uygularsa, uzun soluklu mutlu bir evliliği olur. o da kızına yıllar sonra aynı öğüdü verir.
    yeterince mutlu mudur? hayır. ama n'apsın, erkek milleti böyledir...

sevgilisinden yakınan kıza, kız kankası " erkek milleti böyledir burcucum, her dediğine evet dersen bıkarlar, arada köpek çekeceksin ki kafası karışsın peşinden koşsun" der. kız bu öğüdü uygularsa, gereksiz kaprislerle de dolu olsa, iki ayda bir ayrılıyor da olsalar uzun soluklu bir ilişkisi olur.

erkeklerden yakınan kıza, erkek kankası " erkek milleti böyledir pampa, sana dost gibi yaklaşırlar ama kendi aralarında konuştuklarını bi' duysan nefret edersin, sakın güvenme, inanma, niyetleri başkadır " der. kız bu öğüdü uygularsa daha önce gülüp eğlendiği geyik yaptığı erkek arkadaşları kafasında anında fucker olarak kodlanır. görünüşte bi'şey değişmemiştir ama artık söylenen her sözün altında bir alt mana arar, bu manayı manidar bulursa araya görünmez bi' duvar örer ve kendini güvene alır..
  • erkekistan'da yaşayan, boyları 1 ila 2 metre arasında değişebilen, etle ve otla beslenebilen, karşı cins ile ilişkiler konusuna gelindiğinde kafaları maalesef pek çalışmayan, sömürülmeye müsait canlı türü... kadın milleti adı verilen tür tarafından yer yer avlanırlar ve ehliyetli / ehliyetsiz kullanılırlar, kaza geçirir perte çıkar ve yenileri ile değiştirilirler...
    duygusuzuna "maganda"," zonta", "ayu" duygulusuna ise "hibino", "yumuşak", "top", denildiği için duygulanmayı bir kabahat olarak addeder ve duygularını gizlerler*... gizlemediklerinde ise bu duygular onların canını er veya geç yakar...
    avlanmada usta olanlarının uzun çalışmalar sonucu kadın milleti karşısında başarılı sonuçlar alabildiği de gözlemlenmiştir...
  • iş dedikoduya geldiğinde 38 mahalle karısını cebinden çıkarır.
  • bazıları, (işbu ibare sonradan, thelostcaptainslogbook'un ricası üzerine eklenmiştir.)
    sizin gerçekten kırıldığınızı anlamaz.
    bişeye kızdığınızda kapris yaptığınızı filan sanar. (diye düşünüyorum artık.)
    siz o anki üzüntünüzü atlattıktan sonra her şeyin gerçekten çözüldüğüne inanır.
    her şeye aynı şekilde devam ederek ortada hiçbir sorunun kalmayacağını düşünür.
    siz küsüp barıştıktan sonra hala aynı şekilde davranmaya devam eder ve aynı şekildeki davranışından farklı sonuçlar bekler.

sonra da vay efendim ben evlenme teklif edecektim ama sen benden ayrıldın...
  • yucel ucanoglu'nun sikilmadan hem yazip hemde yonettigi 35 mm.lik renkli bir turk filmi..
    basrollerinde ayse mine, sumer tilmac, bulent bilgic ve murat soydan'in paylasmaya calistiklari, konusu da o donemler sanirim yeni cikan ayse mine albumunu patlatmak icin yapilmis.. film zaten ayni adli sarki ile biitiyor..

yogun baba baskisi altinda zaten bunalan ay$e'nin etrafi, kardes ayagina paso akli ziki$e calisan adamlarin etrafini ku$attigi bir anda artik yedigi kaziklara (!) dayanamayarak ya$adigi yerden uzakla$ip bir tatil kasabasina gider.. ay$e'nin kar$isina bekar gorunumlu orta ya$ zengini bir tip cikar (murat soydan)..

herifle takilirlar gece gunduz.. yaz'dan bozma sonbahar gecelerini frikik ve altipas alaninda, ter icinde gecirirler.. evliligi konustuklari gecenin sabahina eleman uzami$tir.. ay$e bunun altindan kalkamaz ve ara$tirma yapar.. adamin evini ogrenir, basar gider.. adamin kizi ay$e'yi karsilar ve ay$e temizinden yine babayi alir.. erkeklere kuser.. albumunun turkusunu cigirip, yedigi kaziklari(!) kalbine gomerek yollara du$er.. oyle iste.. izlemeseniz de olur..
  • en cok kendine dönük olanlarindan kacmak gerek.
    gurme olanlari ve yemek yapmayi bilenleri sevilmesi,yazıp cizenlerine a$ik olunması,hayatiniza sponsor olmayi kabullenen ve sizi cok sevenle evlenilmesi gereken ve kendisiyle ilgilenildigini fark ettiginde kıcı kalkarken, aksi durumlarda o kıcın neredeyse uc bucuk attigina defalarca $ahit olunan canli türü
  • bazıları dosttur.. ama onlarla aslinda dost olmak istemezsin.
  • seni zorla, ısrar kıyamet evine bırakır; sonra da evine kadar bıraktım, bir kahve bile ikram etmedin der bu erkek milleti. der şekerim.
  • monarşizmden cumhuriyete geçişi kedi milletinden kadın milletine geçiş olarak tasavvur eden* bir millettir erkek milleti.
    bkz. görsel

karikatürün bağlamı için (bkz: #152034306)
  • trafikteki saçma sapan tripleri hatta gerizekalı hareketleri nedeniyle bile nefret edilebilcek canlı türü.
    kanser ederler insanı. trafik kurallarına ne kadar uyuyorlar kendilerini bi kontrol etseler hiç fena olmıycak.
hesabın var mı? giriş yap