• binali yıldırım ve oğlu erkam yıldırım hakkındaki iddiaları yine oldukça dikkat çekici olan gazeteci.

twitter adresinden yazdıkları şöyle:

1-kendini fesih eden başbakan olarak dünya tarihine geçen binali yıldırım ve oğlu erkam yıldırım’ın kokainle imtihanı sürüyor. binali yıldırım’ın izmir sevgisinin nedeni anlaşılıyor. hatta bu sadece izmir değil aliağa sevgisi.

2-şimdi gelelim gemilerin altına kokainlerin kaynak yapılması iddialarına… gemilerin, izmir aliağa’da havuz alanlarına alınarak uyuturucunun orada çıkarıldığı ve böylece piyasaya verildiği ileri sürülüyordu.

3-aliağa kimin elinde? şimşek ailesinin! batmanlı yoksul bir aileyken nasıl olup da milyona dolarlık gizli bir servete kavuştular? dışına çıkmadıkları aliağa’da nasıl ultra lüks bir yaşam sürüyorlar?

4-belki de bu soruların yanıtını aliağa’dan singapur’a doğru yola çıktığımızda bulabiliriz. erkam yıldırım’ın poker masası fotoğrafında oturan şahıs adem şimşek. şimşek ailesi, izmir aliağa’da gemi söküm ve kumanya tedarikçiliği yapıyor.

5-iddialara göre suriye ve lübnanlılarla da iyi ilişkileri var. adem şimşek’in abisi osman şimşek, 2019 yılında büyük ekonomik kriz ve istikrarsızlık nedeni ile ticaret açısından son derece riskli venezuela ile iş yapmayı tercih etti.

6-venezueladan sökülmek için iki adet tanker satın aldı. bunların sökümü aliağa'da bulunan şimşekler tersanesi’nde gerçekleştirildi. bu tip gemileri, normal şartlarda venezuela benzeri ülkelerden çıkarmak imkansız.

7-ayrıca çöpe atacak parası olmayan kimse venezuela’dan kolay kolay gidip gemi almaz. o gemilerin yıldırım ailesinin gayreti ile getirildiği söyleniyor. ileri sürülenlerden biri de şimşekler tersanesi’ne ne gümrük personeli ne de kolluk güçlerinin girebildiği yönünde.

8-osman şimşek, eski gemisender başkanı. şimdi aliağa deniz ticaret odası başkanlığı yapıyor. yıldırım ve şişek aileleri çok yakın.

9-kumar masasında görüldüğü üzere, sadece erkam yıldırım ile adem yıldırım iç içe değil. yıldırım ailesi, 2019 yılında, binali yıldırım’ın başbakanlığı dönemimde, şimşek ailesinin aliağa’daki evine konuk oluyor.

10-sonuç olarak geldiğimiz yer çok açıktır. türkiye, siyasetin en tepe noktasından başlayarak, bir suç ülkesine dönüşmüş durumda. kaçakılığın her türü aracılar ile yapılırken, yurttaş yokluk içinde kıvranıyor.

4, 6 ve 9. sıradaki tweet'lere ait görseller sırasıyla altta.

görsel

görsel

görsel

bir yazarın ricası üzerine edit:
    (bkz: sma tip1 hastası yağız bebek yaşasın kampanyası)
    (bkz: miraç emir'e hayat ol)
    (bkz: sma tip1 hastası lina'ya yardım kampanyası)
  • türkiye'de henüz bir siyasi parti ve türkiye dışında ise bir terör örgütü olarak tanınacak olan faşist oluşumun üyeleri tarafından saldırıya uğramış.
  • bahçeli'nin serbest bırakılması için çırpındığı bir mafya lideri denen itin çarkına çomak sokacak laflar ettiği yani gazetecilik yaptığı için saldırıya uğrayan sürgündeki yazar.
  • pkk'ya adam kaçırmayı yakıştıramamış. tsk kaçırdı desen, polis kaçırdı desen kanıt/kaynak sormadan yaygara koparacak ama pkk yapmaz. he erk he pkk yapmaz hümanisttir, pkk orman yakmaz ekolojisttir, pkk silah bile kullanmaz çünkü silahlanma karşıtıdır.
    bunlar türk düşmanlığı olsun da ermeni, rum, pkk kim varsa götünü yalamaya hazır bekler.
  • son derece solcu gibi davranan ama kendi gibi düşünmeyen herkese saygısızca davranan dönemin şovenist solcularından. 23 eylül 2017 fenerbahçe besiktaş maçı sonrası bir takipçisine küfür etmiş, takipçisi de ona küfür edince küfürlü tweetini silmiş. üstelik özelden kimliğini ver seni bulurum bitiririm gibi bir güzel tehdit etmiş. bunlar nasıl dava adamı anlamak mümkün değil. böyle tip solcular yüzünden birlik beraberlik işleri hep yalan oluyor.
  • 7 temmuz 2021'de mafya iktidarının azmettirdiği mahluklar tarafından saldırıya uğramıştır.
  • evini basıp saldıranlar almanya'yı türkiye sandılar galiba ama orada ev bas, saldır bıçakla "iyi hal" indirimi yoktur, yırtmaları çok zor.
    geçmiş olsun bu son olur umarım.
  • araştırmadan, soruşturmadan yanlış ve eksik bilgilerle taciz haberi yapan kişi. kamuoyu oluşturulması, tacizcinin gereken cezayı alması açısından bu tür olayları basına yansıtmak önemli. fakat başka insanların hayatının kararmaması için detaylı araştırma yapmak çok daha önemli. özellikle böyle hassas bir konuda.

ben bu kişinin yaptığı haberin detaylarını araştırmadığını ve yanlış bilgiler eşliğinde yazdığını gördüm. olayın geçtiği yer ve olayda bahsedilen okulla ilgili verdiği yanlış bilgileri düzelten bir e-posta gönderdim. karşılığında da: " senin ne haddine bana bunları yazmak. savcı mısın mahkeme başkanı mı, medya ombusmanı mı?" şeklinde ağlamakla karışık bir e-posta aldım.

bu adama yukarıda birisi yalan haber üstadı demiş. bir diğer kişi de onurlu ve cesur gazeteci demiş. benim yorumum ise kendisiyle yaşadığım deneyimden sonra; meslek ahlakı ve iletişim konusunda sıkıntıları olan birisi olduğu ve gerekenden fazla şımartıldığı. kendisine gelen haberleri detaylı bir şekilde araştırır ve üzerine giderse daha iyi bir gazeteci olabilir. iyi niyet tek başına yetmiyor. ortaya konulan işin kalitesi, detayları ve doğruluğu da önemli.
  • organize suç örgütünün almanya'daki uzantıları tarafından saldırıya uğramıştır.
  • işkembeden gazel okuyan, sıfır derinliği olan. kadıköy ılık solcusunun para için kaleme sakso çeken hali. bir yazısı yok belgeye, nitelikli gerçeğe dayalı. böyle boş, vasıfsız insanları nasıl yazar yapıyorsuz çok merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap