• normalde 67 kiloda mücadele eden, kariyerinde dünya ve avrupa şampiyonluğu olan rakibine finalde diş geçiremedi. bunda eray'ın asıl sikletinin 60 kg olmasının da etkisi vardır muhakkak. ilk olimpiyatında bir üst siklete çıkıp gümüş madalya almak çok büyük bir başarı. kendisini yürekten tebrik ediyorum.
  • arkadaşımız, canımız, ciğerimiz gebzemizin gururu karatecimiz.

giderken madalya alıp geleceğim demişti, dediğini de yapıyor. babası nerdeyse 30-40 yıldır gebze'de karate eğitmeni, bütün şehir ahalisi tanır kendisini. çiçek gibi de bir ailesi var yakından tanıyorum. gerçekten gururlanmamak elde değil, helal olsun diyorum.
  • karatede gümüş madalya alan sporcumuz. olimpiyat ikinciliği harika bir başarı.tebrikler.
    eminim sikletler birleştirilmese altın da alırdı.

onun buralara gelmesinde babasının çok büyük emeği var imiş aynı mete gazoz'daki gibi. maçı sunan sunucuya “sadece babamın adının geçmesini istiyorum” demiş dün.
  • 2020 tokyo olimpiyatlarında grubunu ikinci sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi. bronz madalyayı garantileyerek olimpiyatlarda ilk defa düzenlenen karatede madalya kazanan ilk erkek sporcu oluyor. yarı finalde ürdünlü abdelrahman al-masatfa ile mücadele edecek. rakip yenilmeyecek bir rakip değil. eray'ın altınla dönmesini umut ediyoruz.

edit: eray 2020 tokyo olimpiyatlardaki ilk gümüşümüzü alıyor. tebrikler final maçında biraz tutuk olsa da son saniyede düşündüğü cezayı aldırabilseydi alacaktı altını kayıp düştü yazık oldu. gümüş madalya alarak olimpiyat tarihine adını yazdırdı. keşke bir dahakine altın alırsın diyebilseydik. eray'ın gümüş madalyası aile desteğinin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. tebrikler aslanım...
  • mete gazoz'un ardından bir yerli "dangal" hikayesi daha.

ebeveynin rolü bu kadar önemli işte. baba var olimpiyata götürür, baba var ...

emekçi babaları ve güzel evlatlarını kutluyorum.
  • sessiz sedasız, olimpiyatlarda, gümüş madalya kazanan başarılı sporcu. tebrikler ve teşekkürler.
  • şu gümüş ama olsun bronz ama olsun cümlesi o kadar itici bir cümleki. sporcular olimpiyat kotası için mücadele ediyorlar en iyiler. arasına gidip olimpiyatlara katılıyorlar sonra lavuğun biri çıkıp gümüş ama olsun diyor. olimpiyatlara katılmak başarıdır. yabancıların gümüş bronz alınca sevinçlerini görmüyor galiba kimse. götünün üstünden kolay tabi eleştirmek ama kimse düşünmez oraya gelene kadar ne terler akıtıyor bu sporcular. tebrikler eray şamdan gümüş için yüzümüzü güldürdün.
  • rakibi steven da costa çok iyiydi. eray yapabileceğinin en iyisini yaptı. da costa çok sakin ve kendinden emindi.
    tebrikler eray şu kara günlerde yüzümüzü güldürdün.
    apaçi tipli da costa seni de tebrik ederiz.
  • tokyo 2020 olimpiyatlarındaki ilk gümüş madalyamızı kazanan sporcu. tebrik ediyorum.
  • görsel

bir yerde kan bağım var kendisiyle. bu bağdan öte başarılı bir sporcu dur, çalışkan ve azimlidir. sürüyle madalyası var. umarım oraya bir olimpiyat madalyası ekler.

edit: görsel
    edit2: bu gün saat 14,15 de yarı final için dövüşecek. hadi bir adım daha.
hesabın var mı? giriş yap