• bunlara daha önce hiç bugün olduğu gibi bakmamıştım. bir enjektör markası var, hayat. adamlar bilmem enjektörlerin üzerlerine yazdıklarından aforizma çıkacağını biliyorlar mıydı?

hayat, bir kullanımlıktır.

ya, öyle böyle değil çok hüzünlendirdi bu beni. utanmasam oturup ağlarım enjektörün başında. lan! n'oluyor? nesnelere anlam yüklemeye ne zaman başladım? üzerine pekçok şey söylenesi bir nesne oldu artık benim için enjektörler. zaten yeterince hayati meseleler için kullanılmıyor muydu? requiem for a dream'in, candy'nin ve bilimum uyuşturucu temalı filmlerin sahnelerindeki yüzlerce enjektör görüntüsü bu kadar sonra etkisini gösteriyor olabilir mi? hah. bu filmleri tek cümlede piç edecek olursam, hayat enjektörün muadilini* kullanmış olsalardı hiç öyle dramlar yaşanmazdı aslında. yani.
  • hastanelerde sıklıkla çay kaşığı niyetine kullanılan nesne.
  • tanesi 1400 lira olan dizel motor parçası. sadece dört enjektör memesinin değişimiyle bana 1700 lira artı motor temizliği, enjektör yuvaları ve enjektörün temizliğiyle birlikte 250 lira olmak üzere bana 1950 lira masraf sokulmuştur.

(bkz: fiat linea)
  • 5 cc lik bir enjektörün maliyeti hastaneye 8 ile 12 kuruş arasındadır. buradan intern arkadaşlara ve asistanlara sesleniyorum bunları çay kaşığı niyetine kullanıp sonra da hastane neden battı diye sormayın. çay kaşığınız yoksa abeslang kullanın hem onun bir tanesinin maliyeti 1-2 kuruş hem de doğru parçalanırsa tanesinden dört tane çay kaşığı elde edilebilir.

(bkz: hesaplayan adamlar)
    (bkz: abeslang)
  • hemşireyle özdeşleşen, siyah uçlu olanlarının yeşil uçlu olanlarına nazaran daha az acıttığı, çeşitli boy ve ebatları olan, en küçüğünün bile insanları ürküttüğü sevimli tıbbi alet.
  • dizel motorlarda motorini (ya da halk arasında mazotu) basıncli sicak hava üzerine püskürten ve bu sayede yanmasını sağlayan parca. ayrıca artık benzinli motorlarda da enjeksiyonlu modeller mevcuttur. bu sayede daha iyi bir yanma elde edilip verim arttırılmaktadır.
  • (bkz: enjeksiyonlu)
  • (bkz: gdi)
  • agac tutkalini istenilen yere ve istenilen miktarda uygulamak icin kullanilabilen mucize alet. ahsap gemi modeli yaparken hayat kurtarir. her kullanimdan sonra enjektorun ucu hava almayacak sekilde kapatilirsa agac tutkali donmaz ve uzun sure bu sekilde pratik olarak kullanilmis olur.
  • v6 motorda 6 tane var. araba bayadir dusuk viteslerde cekisten dusuktu yokusta bayiliyordu. enjektorlerden baslayalim dedik. memeler degisirse 2200 tl dedi fakat benm enjektorler cok iyi cikti. sadece temizlik ve bakim yapildi. suan cekisi daha iyi.

sifiri 1 tanesi 1000 tl
hesabın var mı? giriş yap