• -bilgisayarim geldi mi?
    -efendim klavyeyi tasiyan kamyon kaza yapmis onun disinda hersey yolunda.
    -mouse?
    -ee... mouse kapidan sigmadi yarin duvari yiktirmak icin usta getirticez.
    -hernyese o halde disarida calisicaz yine. yagmur dinsin baslariz...
    -bu arada sabah space tusunıun yayi yerinden firladi.
    -kayip var mi?
    -efendim 3 i$ci. ikisinin durumu agir...

$eklinde diyaloglar yasatmis olmasi muhtemel ilk bilgisayar.
  • sourtimes.org domain'ini kendisinin kredi kartiyla almi$tik dun gibi hatirlarim.
  • "where... the eniac is equipped with 18,000 vacuum tubes and weights 30 tons, computers in the future may have 1,000 vacuum tubes and perhaps weigh just 1,5 tons..." popular mechanics, march 1949
  • tamamen elektronik bileşenlerle oluşturulan ilk bilgisayar. 500,000 dolara mal edilmişti. bilgisayarı doğru şekilde kullanmak için 6 kişiye ihtiyaç duyuluyordu. vakum tüplerden oluşturulan eniac 1947'de basına tanıtıldığında bir gazeteci 'teknoloji gelebileceği son noktaya ulaştı' mesajını okuyucularına bildirerek tahmin konusundaki sınırsız yeteneğini sergilemiştir.
  • ben
  • 1944 yılında uretilmis devasa bilgisayar (hesap makinesi)
    30 ton
    18000 ampulden, 70000 dirençten, 10000 kondensator ve 6000 switcherdan oluşmuş makine....
    zamanında degeri 300000$ civarındaymış..
  • 12kb hafizaya sahip oldugu rivayet edilen bilgisayar
  • ilk bilgisayarim.
  • 14 şubat 1946'da üretilen ilk bilgisayar..yaklaşık 30 tonmuş aletimiz...
  • eniac, ikinci dünya savaşı'nın neden olduğu teknolojik yeniliklerden biridir. zira, abd'li bilim insanları (!) bu ilk bilgisayarı top mermilerinin etkili menzillerini ve yükselme açılarını hesaplamakta yardımcı olması gayesiyle tasarlamışlar, fakat savaş nihayetlenmeden yetiştirememişlerdir. bu icat zamanla gelişmiş ve günümüzdeki şeklini almıştır.
hesabın var mı? giriş yap