• bu aralar ramazan yetgin ve özgür özkınıkla birlikte en yakın arkadaşlarım.

sabah uyanır uyanmaz kahve yapıp ramazan hocayı açıyorum. epey bir süre kendisiyle vakit geçiyoruz. bi ara odamdan çıkıp ailemle sosyalleşip geri dönüyorum ve öğleden sonramı enginciğime ayırıyorum. kafamın ambele olmasından ötürü en çok onun dersleri bölünüyor, akşama kadar sarkıyor. akşam yemeğinde mutfakta annemle izliyoruz. o kadar çok gülüyorum ki annem bazen gerçekten dersi dinleyip dinlemediğimi anlamak için ''anlıyo musun?'' diye soruyor. bakın bu dramdır adsfads. olumsuz soru kalıbıyla soru soran evladından umutsuz anne dramı. allahtan coğrafyam iyidir. videoyu durdurup annemin anlayacağı şekilde açıklama yapmazsam ''niye not almıyosun?'', '' insan öyle ders mi çalışır?'' diye tacizlerine devam ediyor. akşam epey geç olduktan sonra vatandaşlığa sarılıyorum. en umutsuz olduğum alan bu olduğu için evde herkesin uyumasını bekliyorum. sanki anlamadığım anlımda yazıyo da ''salak mısın?'' diyecek herkes gibi geliyor.

ramazan hocadan acayip çekiniyorum. utanmasam saygı duruşunda dinleyeceğim. bazen ''sınıf uyuma'' diye uyarınca oturuşumu falan düzeltiyorum bilgisayar başında.

özgür kalp ben. ona karşı derin duygular beslediğim için sanki hoşlandığım çocukla bi kafede buluşmuşuz da birbirimizi tanımaya çalışıyormuşuz gibi ağzım açık heyecanlı heyecanlı dinliyorum derslerini.

amma bu engin eraydın bambaşka. kankam olsa, abim olsa, ne bileyim maça falan gitsek, yazın yozgata gitsek bi hafta, sonra bi hafta antalyaya gidip baki beachten denize ayaklarımızı soksak, helal süt emmiş bi kız bulsam da evlendiğini görsem, çok mutlu olsa da ben de onun mutluluğuyla mutlu olsam.

allah yolunu hep açık etsin.

edit: yeni videolar çekmiş aslan parçası. annemin damat adayı sensin. neden coğrafya? anlatsana biraz.

edit 2 : bu entry oylanınca gelip hakkını verme ihtiyacı hissettim. o sene sayesinde coğrafyada tüm soruları doğru cevapladım ve aldığım puan inşallah hakkıyla değerlenecek. inşallah. mülakat sonucu bekliyorum. annemin başka damat adayları var artık. kendisi de sanırım önümüzdeki ay evleniyor. bu da yaptığım en güzel edit oldu. okuyorsa kendisine çok selamlar.

edit 3: hello. kpss 2016 puanım değerlendi. sonuçlarım açıklandı ve nihayet istediğim kurumda kendi mesleğimi yapabileceğim. yukarıda ismini saydığım üç isme de toplu teşekkür olsun son editim. kpss 2016dan kalan en güzel şey sizleri tanımak oldu. teşekkür ederim emekleriniz için.
  • videolarinda ara ara cok gulduren adam. severek izliyoruz.

dunya yukaridan asagi dönüyorsa o gun buyuk gundur, 'abdest neyin al, agac neyin dik.', jeopolitik konumdaki yukselti ve 'bogazlari kapattim' , haci balık ilk aklıma gelen komik kisimlardan dusununce.
  • "herkesin içerisinde mutlaka bir gam vardır. ışte o mutlak nemdir. herkesin de taşıyacağı bir maksimum gam kapasitesi vardır. o da maksimum nemdir. fakat o gam gırtlağa gelir de aşarsa boğaza takılır bağıl gam olur. dikkat edin balgam değil. gözlerden yaşlar boşalır gider. o da bağıl nemdir." diyerek nem konusunu anlatırken yarım yarım yarmış coğrafya hocası.
  • youtubedaki türkiye'nin su, toprak ve bitki varlığı videosunda portekizce altyazı bulunan coğrafya öğretmeni.
  • coğrafya konusunda aşmış, sırf okumuş olmak için okumamış, harika bir öğretmendir.

bakıyı anlattı, eve gelen gün teyzelerinden gıcık olan tiplerine kadar değindi, konuyu konuyla bağdaştırıp da öğretti. çok daha iyi yerlere gelsin dilerim
  • atatürk düşmanı tarih hocaları yüzünden çok güzel bi hocayı kaybetti benim hocam en yakın zamanda da batması dileğiyle.
  • toprağı bir yıl boş bırakarak verim elde ettiğini düşünen çiftçiye, “ne veriminden bahsediyorsun, sen verimle erozyonu karıştırmışsın. çık o tarlanın içerisinden çık.” nidalarıyla seslenerek nadas konusunu hiç silinmeyecek şekilde beynime kodlayarak gülmekten koparmış, videolarında liyakat konusuna değinerek de gönlümü kazanmış coğrafya hocasıdır.
    bir öğrencinin nerede takılabileceğini çok çok iyi analiz ediyor ve konuyu en temelden alarak öğretiyor. kendisini, konuyu anlatmış biçimini ve gülmekten kopartan espirilerini çok seviyoruz. o coğrafya fullenecek;)

edit: an itibariyle izlediğim “türkiye’nin ekonomi politikaları” konusunda “arkadaşlar yok deyip kapatmayın” diyerek yine güldürmüştür. bu adam kpss kanallarının fox tv’si yemin ediyorum:d
  • lgs ve öss dahil hayatımın hiçbi evresinde kullanmadığım fakat iş kpss olunca mecburen çözmek zorunda kaldığım, midemi bulandıra bulandıra başladığım coğrafya bölümünü sevdiren dünya tatlısı hocası.
    kendisini tanımam etmem ama youtube videoları'nı izlerken arada stand up vari hareketleriyle aşırı sempatik bulduğum belki de tek yozgatlı. garadenizin guzey yamaçları derken bi insan nasıl sempatik olabilir bilmiyorum, eksik anlatıyo diyen olmuş ben sıfırdan başladığım için belki bunu farkedemedim ama konu anlatımı kitabım dahi olmadan sadece bu adamın videolarını izleyerek 2 farklı kaynakta deli gibi coğrafya çözebilmemi sağladı. ayrıca isem yayıncılıkla yaptıkları anlaşmanın yanında dünya kadar sevap point kazandığını da tekrar hatırlatmakta fayda var.
  • (bkz: yozgatlı ünlüler) kendisi artık bu başlıkta anılmalı =))

şaka maka nefret ederek yılmış bi halde kpss çalışan eşşek kadar adamlara coğrafyayı sevdirmiş, yozgatı gönlümüze taht eylemiştir.
    neyse kendisi 28 şubatta eskişehir de olacak, biz de gidip tavsiyelerini dinleyeceğiz =)))
    ha bu ara da bi insan hiç beklemediği bi çoklukta en fazla bu kadar dua alabilir ...

dip not: ders çalışmaktan beynim yanmışta olsa sayesinde türkiyeyi karış karış öğrenmiş bulunmaktayım.. videoları sadece sınavlar için değil; akşam-hafta sonu evdeyken, yemek yerken , dinlenirken de açıp izlenebilir =))
  • hayatın sıkıcı bir doneminde, tek eglencesi olabiliyor kendisi insanin.
hesabın var mı? giriş yap