• arkadaş cebi iki lira gören bir kişi de kendini allah zannetmesin zürriyetini siktiğimin memleketinde.
    bi de bunun için "efendi çocuk" falan diyorlardı, gördük işte anasından babasından aldığı terbiyeyi.
  • amcama psikolojik kışkırtma isimli video yayınlayan şahıs. bu videoda amcasına hakaretten daha öte, "çocuklarını sayemde doyurdun", "siktir git", "karın benim paralarımla yiye yiye kilo aldı", "aç karnını doyurdum" gibi cümleler kurarak nasıl bir insan olduğunu ortaya koymuştur. bu cümlelerin hiçbir şekilde "şaka" kelimesi arkasına saklanamayacağı, toplumun örf ve adetlerine uygun olmadığı açıktır. ulaşabildiği kitle düşünüldüğünde, türk toplumunun aile yapısına zarar verecek bir içerik paylaşması sebebiyle hakkında dava dahi açılmalıdır ki, birilerinin bunu yapacağına eminim. kaldı ki, şu videonun ardından bu kişiyi marka iletişiminde kullanıcak prcının mesleği sorgulanmalıdır. ülkede etik olmayan birçok şey olsa da bu kadarına pes doğrusu. izlerken tüm ülke adına ben utandım... bu kişiyle şu saatten sonra çalışan markaları özellikle takip edeceğim.

ilgili içerik: http://sendvid.com/lhqyk8em

-------------------------------------------------------------

konuyla ilgili açıklama yapmış kendisi. amcasıyla kavgalı değilmiş vs. sen ve amcan neden umurumuzda olsanız ki. belli ki aranızda çıkara dayanan güzel bir ilişki var. sen ne derse de, o adamın sana ihtiyacı olduğundan ağzını açamayacak. beraber yaptıkları açıklamada amcası da karakterini fazlasıyla ortaya koymuş. siz ikiniz kimsenin umrunda değilsiniz, ilişkiniz ve aranızdakiler midemizi bulandırıyor sadece.

burada önemli olan konu, 20 yaşında bir çocuğun amcasına ağza alınmayacak hakaretler, küfürler etmesi. onu küçük düşürüp, ailesine, haysiyetine, şerefine laflar etmesi ve bunu milyonların izlemesini sağlaması. üstelik bunu yapan kişinin takipçilerinin tamamı çocuk olması. yahu sen nasıl bir şeysin? azıcık edep terbiye....

kendince beğenmeyen izlemesin falan diye triplere girersin de, sen de birazcık terbiye olsa "ben böyle bir şey yapıp, küçüklere kötü örnek olmayayım" dersin. ama nerde? ikiniz de yeterince insanların midesini bulandırdınız. umarım daha kötü günler geçirirsiniz.

açıklama videosu: http://sendvid.com/yo1grptq

----------------

aile yapısını zarara uğratan, küçük çocuklara kötü örnek olan ve nefrete teşvik eden bu ve bunun gibi kanallar için olması gereken mantıklı bir girişim için: (bkz: enes batur'u cimer'e şikayet ediyoruz kampanyası)
  • aptallığın prim yaptığının kanıtı. 10 saniyede iq'm düştü.
  • çok ciddi söylüyorum ben bu mala youtube da ilk denk geldiğimde, otizmli özürlü bir vatandaşın kanal açıp oyun oynadığını, halkın da destek amaçlı takip ettiğini sanıp duygulanmıştım.
  • --- spoiler ---

sen adam olsan karın güzel olurdu en azından 200-300 kilo olmazdı

--- spoiler ---

hadi amcanı geçtim lan o kadın bu videoyu izleyince hiç üzülmeyecek mi acaba ?
  • neymiş efendim, çok para kazanıyormuş. eee? ahkam kesmeyecekmişiz.

bir insanın çok para kazanması o insanın, iyi, zeki, yetenekli, komik, eğlenceli gibi sıfatlardan en az birine bile sahip olduğunun kanıtı olarak gösterilemez. zaten bu kafa ancak ömür gedik'in sinema eleştirmenliğinden para kazandığı ülkede olur.

ayrıca enes batur, eminim buraları okuyorsun, o yüzden senin dilinde yazacağım; eppelek kümle hebeliyeü kamküm gleblım şesukae firensis fort koppola.
  • dün işin bokunu çıkarmıştır. psikolojik kışkırtma dediğin şey gerçekleri seyirciye el altından yansıtıp aaa ama bunlar şaka demek değildir. ayıp sana. o adama üzüldüm.

not: videoyu silmiştir.

video geldi : https://yadi.sk/i/fc9cvxoamqiweg
  • milyonlarca çocuğa küfür öğreten bir youtuber, kesinlikle kendi psikolojisi bozuk, küfürün yanında sadist eğilimleri var

uyanık olun analar-babalar, bu herifin kanalına çocuklarınızı yaklaştırmayın.
  • uğraşıp içerik üretmeyen aksine pewdiepie'ın videolarına altyazı eklenmesini bekleyen ve pewdiepie tarafından ortaya atılan içerikleri youtube türkiye'ye sanki ilk defa kendi aklından çıkmış gibi gösterip taşıyan ve bu saçma trendleri başlatan youtuber genç.

bakın pewdiepie bilgisayar kontrol etme cezalı taş, kağıt, makas videosu çekmişti; kısa bir süre sonra enes batur da aynı konsepti aldı ve ilk defa yapılıyor bu diye video çekti.

ondan evvel youtube'da fazlasıyla abonesi olan yabancı bir kanal twitter üzerinden enes batur'a "lütfen thumbnaillerimi çalmayı bırak artık!" diye yakınmıştı.

youtube türkiye bu genç ve arkadaşlarının popüler olduğu bir platform bu yüzden de trendlerde hiçbir zaman orijinal içerik göremezsiniz. örneğin: berkcan isimli arkadaşı yakın zamanda filthy frank'ın pink guy imajını birebir (ç)almış, video çekmiş.

bunca abone ve izlenmeleri ne yazık ki muhtemelen organik. sebebi şu:youtube türkiye izleyici kitlesinin neredeyse %90'ı ingilizce bilmeyen bu yüzden yabancı içerikleri takip edemeyen ilk-ortaokul çağındaki çocuklardan oluşuyor. bu çocukların anne, babaları alıyorlar tabletleri, telefonları; veriyorlar ellerine; çocuklar da sabahtan akşama dek enes abilerinden küfür öğrenip bunu havalı bi şeymiş gibi sokakta sergiliyorlar.

ama size çok iyi bir haberim var. video blocker diye bir chrome uzantısı var. onu kurup bu arkadaşın kanalında paylaştığı içeriklerin hepsini tek bir tıkla engelleyebiliyorsunuz ve sonsuza dek hiçbir videosu karşınıza çıkmıyor.
  • neden bu kadar nefret edildiğini anlamadığım harika youtuber. adam zihinsel engeline rağmen bir şeyler paylaşmaya, üretmeye çalışıyor. destek vereceğimize taşlıyoruz adamı. keşke onun da çoğu insan gibi iki basamaklı iq'su olsa. ama yok işte. lanet olsun.
hesabın var mı? giriş yap