• bir tane şerefsiz ölmüyor bu adamlar ölüyor ona üzülüyorum. bir tane ya bir tane geberen yok içlerinden. allah rahmet eylesin.
  • hiçbir zaman hak ettiği değeri görememiş sanatçıdır.
  • gözlerim dolu dolu, yaşları engellemeye çalışıyorum.

kalp krizi geçirdiği haberini ilk duyduğumda, ölümün bu kadar kolay gelebileceğine inanmadım. hem herşeyin yalan olduğu sosyal medyada görmüştüm haberi. düzelir dedim, ciddi bir kriz değildir diye düşündüm.

bugün ölüm haberini aldığımda hayatımı üzerine kurduğum direklerden birisi yıkıldı benim için. benim çocukluğumdu, benim gençliğimdi. el kadar çocukken arabamızda olan kasetinden bekleme yar'ı dinleyerek büyüdüm. hiç bir zaman tatile, memlekete vs gitme gibi bir huyu olmayan bir ailenin küçük ferdi olarak, gidebildiğim en uzun yol olan istanbul-gölcük arasında, istanbul radyolarının çekmediği yerlerde teybe taktığımız kasetlerde çalan en güzel türküydü o.

büyüdüm, kocaeli'de okul kazandım. aşık oldum. gölcüklü bir kıza. efkâr basınca dinlediğim türkülerden oldu bekleme yar bu zamanlarda. bir gün öğrendimki, bekleme yar da gölcük depreminde hayatını kaybeden bir kadın için yazılmıştı.

yurtdışına gittim, okumaya. hayatımın en yalnız zamanlarıydı. parasız ve yalnız. tek yaptığım penceresi bile olmayan altı metrekare odamda saatlerce türkü dinlemekti. bekleme yar, yıkılsın sebebim, ağlama sevdiğim, dur gitme dinleyip dinleyip herkesten uzakta kendime yöneldiğim sırada bana eşlik etti günlerce, aylarca. ağlama sevdiğim'in klibinde otobüsün önünde yazan 'tunceliler' yazısını gördükçe mutlu oldum. sadece o yazıyı görmek için klibi izledim defalarca.

arkadaşlarım geldi yanıma, araba kiraladık. atladık madrid'ten ispanya turuna çıktık. güzel bir müzik cd'si yaptım. emre saltık dinleye dinleye ispanya turladık. barcelona'ya giderken arabada bekleme yar çalıyordu, ağlama sevdiğim çalıyordu, yıkılsın sebebim çalıyordu. direksiyonda daha 3 ay önce dünyevi meselelerden gereksiz yere neredeyse kanlı bıçaklı olduğum arkadaşım vardı. bu tur ile tekrar düzgün diyalog kurmaya başlamıştık.

döndüm. emre saltık öyle yer etmişti ki. beni seven herkese emre saltık dinletmeye başladım. insanlar gece yarıları arayıp 'o güzel sesli adamın adı neydi' diye sormaya başladılar.

bugün. o ispanya turunda direksiyonda olan arkadaşımın babasının ameliyat olduğunu duyunca atlayıp başka bir şehire, yanına gitmiştim. pek huyum değildir hasta ziyaretleri aslında. ama gitmem gerektiğini düşündüm. mutlaka gitmem gerektiğini düşündüm. akşam eve döndüğümde, telefondan bugün dünyada ne oldu diye bakarken yıkıldı o dünya başıma. emre saltık hayatını kaybetmişti. ince ince kılcallarla hayatıma işleyen emre saltık. her türlü duyguda, haberi olmadan bana yoldaşlık eden insandı. kim bilir, kaç kişiye yoldaştı.

devrin daim olsun güzel insan.
  • geçirdiği kalp krizi sonucu maalesef hayatını kaybeden güzel insan... yattığı yer pür nur olsun. halk müziğimize katkısı çok büyüktü...
  • sözlükte çok yer kaplamasa da gönlümde yeri geniş...
    ölesiye özledim ve goze'nin boynu bükük kalmasın, şifa dilerim.
  • çoğalırken karanlık,
    aydınlık bir kişi daha eksilmiş bugün...

ışıklar içinde uyusun; aydınlık emaneti olsun kalanlara.

dağlara sor
  • gun itibariyle hakk'a yurumus, guzel insan. devri daim olsun.
  • her ne kadar hakettiği değeri göremese de iyi insan ve iyi bir sanatçıydı.

devri daim olsun.
  • bir güzel insan daha gitti.
  • dur gitme, gurbet kırlara benzemez. dur dinle. yolda seni yorarlar dalın kırarlar. dur gitme.
hesabın var mı? giriş yap