• baron davis'e "abi sen gel diye ben opt-out ediyorum kontratı, sen anlaş bizimkilerle sonra ben de gelicem oynarız kardeş kardeş" dedikten sonra fazla paranın daha tatlı gelmesi sebebiyle sikerim sampiyonlugunu da yuzugunu de diyerek sixers'la anlaşmış, sterling'e ve baron'a kazığın kralını atan basketbolcu. çok severdik ta ki bu ana kadar...
  • michael jordan'ın bastetbolu bırakıp,efsanevi chicago kadrosunun koç dahil dağılmasını takip eden sene;bulls takımında çaylak sezonunu geçiren ve takımın geri kalanının aksine oldukça başarılı olan pover forvet.bu sezon ise mercer ve bi kaç tane daha oyuncu karşılığında l.a. clippers'a geldi.2002 all starın'da ilk kez seçildi ve batı takımındaki yerini aldı.
  • draftlardan bir gun one ismet badem ve murat murathanoglunun tartismasi hala kulaklarimda. elton brand in hicte iyi bir 1.draft olmayacagi konusunda hemfikirdiler. tamam cokta buyuk bir oyuncu degil ama o yil secilebilecek en iyi oyuncuydu.
  • güzel bir abimiz bu.

akıllara zarar güzellikteki "neden sixers'da oynuyorum?" yazısına bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

https://thecauldron.si.com/…c04382612e71#.jd3u7vo5i
  • werner herzog'un rescue dawn filminin yapımcısıdır. filmin toronto film festivali'ndeki galasında "better than scarface, better than citizen kane" gibi abuk bir yorumda bulunmuş olsa da sanata ve sanatçıya desteğinden ötürü kendisine kızmayıp basketbol kariyerini bitirmesinin ardından bu desteklerini sürdürmesini umut ediyoruz.
  • sürekli ikili sıkıştırmalara mağruz kaldığı ve 8 sayıda kaldığı portland maçı sonrası "sadece beni fantazi takımına alanlara üzülüyorum, ben fazla atmasam da maçı kazandık." diyen clipper.
  • aşil tendonundaki problemden dolayı yüksek ihtimalle sezonun ilk 6 ayında takım elbise koleksiyonunu izleyeceğimiz oyuncu.
  • herşey para olsa neden elton brand golden state warriors'in 90 milyon doların üzerindeki teklifini kabul etmedi?

paradan çok daha fazlası bu olayın içindeydi. evet brand takımının şampiyon olmasını istediği için ilk anda kontratının son senesinden vazgeçerek clippers a hareket şansı tanıdı ve baron davis'in takıma katılmasını sağladı ve takımın güçlenmesini sağladı. ha bana soracak olursanız eğer baron davis, kendi memleketi olduğundan ve medyanın gözü üzerinde los angeles'i seçti. baron davis gibi oyuncular asla başarılı olamazlar zaten.

herneyse konudan sapmayalım. baron davis ile kontrat imzalandıktan sonra clippers yönetimi, elton brand'ın menajeri ile değilde, kendisiyle görüşmeyi tercih etti. üstelik bu işi de koçları mike dunleavy'ye yaptırdılar. mike dunleavy elton brand'e bu kontratı* imzalasan da imzalasaman da biz aynı derecede mutlu oluruz dedi. ayrıca brand'ın kontratta istediği no trade caluse'a da yanaşmıyordu clippers cephesi.

ortada david faulk diye bir adam kendisi elton brand ın menajeri olur, bu adam boşuna bu işi yapmıyor heralde, bu iş için para alıyor üstelik. faulk olayları öğrenir öğrenmez, philadelphia 76ers ile temasa geçerek clippers'ınkinden daha iyi ama golden state warriors'un ki kadar iyi olmayan, 5 yıl 80 milyon dolarlık kontrata imza attı. elton brand bir carlos boozerdeğildir. olayın içyüzünü bilmeden oturduğu yerden salayan tiplerden olmayalım.

ha belirtmeden geçemeyeceğim...
    (bkz: milwaukee bucks totally sucks)
  • artık bir sixers oyuncusu. orta mesafe şutu olan, sırtı dönük oynayabilen, ribaund sezgisi olan, uzun kolları sayesinde çok iyi savunma yapabilen, ikili sıkıştırma geldiği zaman doğru adama iyi pas atabilecek kadar iyi bir pasör olan bu ideal power forvet oyuncusu beş yıl için seksen iki milyon dolar kazanacak. baron davis, clippers'a geldiği için durması bekleniyordu. sixers, dış şut atabilen bir oyuncuyu, mesela mike miller, takıma ekleyebilirse doğu finalleri için iddialı hale gelebilir. brand ise sağlıklı bir sezon geçirirse doğu allstar takımındaki yerini alacaktır.
  • bu sezonki düşüşünün başlıca sebeplerinden biri philly'nin dış şutlarının takımcanak allahlık olmasıdır. haliyle diğer takımlar gönül rahatlığıyla elton abinin ebesine hoplayabilmektedirler.
hesabın var mı? giriş yap