• zaten böyle bir isimle güzel olmaması mümkün olmayan kişi...

meraklısına not: kendisi ismini elayza duşku şeklinde telaffuz ediyor.
  • kendisini bilirim; çok da beğenirim, severim.

12 yaşındayken tacize uğramasıyla ilgili yazdıklarını üzülerek okudum. kendisi 25 yıldan beri susmuş ve muhtemelen bu herifin 25 yıl boyunca başka çocuk oyunculara da tacizde bulunmasını sağlamış. kaldı ki 37 yaşındaki eliza dushku çok uzun süreden beri ünlü birisi, 10-15 sene önce bile konuşsaydı bugün olduğu gibi insanlar onu dinlerlerdi, ciddiye alırdı.

acaba geçtiğimiz 10-15 sene boyunca oyunculuk kariyeri zarar görmesin istemiş olabilir mi? olan-biteni bu kadar net hatırlarken onca zaman susması benim aklıma öncelikli olarak bu soruyu getirdi. üzgünüm ben: "cesaretini toplaması zaman aldı" diye düşünemiyorum.

o zamanlar olaydan haberdar olan ailesinin sessizliği ise zaten kan dondurucu... muhtemelen taciz olayına: "kızımız hollywood starı olacak, şu güzel ortamı bozmayalım" kafasıyla yaklaştılar, iyi bok yediler. bence bu hikayede tacizciden sonra ilk suçlu dushku ailesidir. gerçekten çok çok yazık, ayıp... öyle aile yerin dibine batsın inşallah...

şimdi merak ediyorum... eliza dushku bu kadar detay vermişken, olanları çok çok net hatırlarken ve " o zamanlar istese beni öldürüp, kaza gibi gösterirdi" diye ima ederken, o hep gözümüzde büyüttüğümüz hollywood ve amerika gereken tepkiyi verebilecekler mi? mesela "true lies" filminin yönetmeni olan ve şu anda da bana göre hollywood'un en taşşaklı yönetmeni konumunda olan james cameron çıkıp konuyla ilgili 2 kelime edebilecek mi? en azından "bilmiyordum, çok üzgünüm, o herife ben iş verdim, ben de hatalıyım" diyebilecek mi?

veya filmin başrol oyuncusu, güya politikacılık da yapmış olan, "eski california valisi", hepimizin delikanlı bildiği arnold schwarzenegger birkaç kelime edebilecek mi?

tahmin ediyorum doğru-düzgün tepki falan veremezler... adama iş vermeyip, dışlayıp bu konuyu kapatırlar. belki bakarsınız onu bile yapmazlar. çünkü onlar da özlerinde sıradan insanlardan sandığımız kadar farklı değiller. hiçbiri aslında bi halt falan değill, sadece biz onları gözümüzde büyütüyoruz.
  • itiraf etmemiz gerekirse pek iyi bir oyuncu değildir. fakat şunu da itiraf etmemiz gerekirse kendisi o kısacık boyuyla dünyanın en karizmatik oyuncularındandır. yeni çıkan ingiliz fhm kapağı ve içerdeki resimler bunu kanıtlar nitelikte: http://www.thesun.co.uk/…ku-is-dangerously-hot.html

hayattaki en büyük şansı joss whedon gibi bir ilahla tanışabilmiş olmasıdır. çünkü röportajlarını izlediğinizde kendisinin pek de parlak bir genç olmadığını anlayabiliyorsunuz. çok zekice cevaplar vermek yerine şirinliğini kullanıyor genellikle. ayrıca bir kasımpaşalı erkek fatma havası da var ki bir çoklarının ondan nefret etmesine yol açtığı gibi, bir çoklarının da kendisine hasta olmasına yol açıyor.dollhouse sayesinde katıldığı comic-con ve benzeri söyleşilerde görüyoruz ki son zamanlarda tek yaptığı joss whedon'ın muhteşem dehasının arkasına saklanıp onun kredisinden yararlanmak. çünkü söz konusu röportajlarda kendisi süs bebek gibi oturup pek de konuşmuyor. joss, espriden ortalığı kırıp geçirirken kendisi ezberlenmiş 1-2 replikle geçiştiriyor olayı. evet, bir oyuncu olarak işin bu kısmında başarılı olup olmaması beni çok ilgilendirmiyor. ha, kariyerinin iyiye gitmesi için biraz kendini geliştirmesi lazım. sempatiklik de bir yere kadar.

onun dışında dollhouse adlı muhteşem ötesi dizide sergilediği oyunculuk, başta da dediğim gibi, iyi bir oyuncu olmamasına rağmen "yeterince" iyi. ben onu echo olarak izlemekten hiç rahatsız değilim. hele ki o olmasaydı zaten böyle bir dizimizin de olmayacağını göz önünde bulundurursak.
  • angelina jolie'nin dudaklari kadar guzel dudaklara sahip olan elf
  • dollhouse'un ilk bölümünde, beyaz renkli kısa elbisesiyle "just dance" eşliğinde dans etmiş ve adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. yalnız o sahne daha uzun olmalıydı...
  • daha önce yazmamışım; buffy the vampire slayer daki karakteriyle ben de hayranlarındanım. kariyerinin kırılma noktası, faith karakterini bırakıp, tru calling e girmesi oldu sanırım. eğer, faith karakteriyle devam edip, spin-off dizi çekseydi çok popüler olacaktı -muhtemelen buffy'yi de geçecekti-
  • dollhouse'un girisindeki mini beyaz elbisesi ve dansiyla herhalde kendine daha pek cok hayran edinecek oyuncu.
  • (bkz: faith)
hesabın var mı? giriş yap