• gereksiz bir kişi sayesinde tanıdıştığım ve hayatımda büyük yer taşıyan, piano/klavye ye başlamamın nedenlerinden biri olan grup.
  • grubun kurucularından iskander hasnawi, orkestra müziğinin kayıt aşamasında yarattığı maddi zorluklar nedeniyle elend projesine devam etmenin bu noktadan sonra imkansız olduğunu belirtmiş. iskander ve renaud, l'ensemble orphique'in de içinde bulunduğu projelerine devam edecekler; fakat elend için mum yakıp ağlayacağız.

mp3 yüzünden albüm satışından para kazanamayan bu gibi gruplar patır patır dökülmeye devam ediyorlar ve biz onlara değil, onların mp3'lerini forumlara koyan arkadaşlara "emeğe saygı, ellerine sağlık" gibi iltifatlar yağdırıyoruz. yazık...
  • a world in their screams adlı yeni albümleriyle dönüş yapmış,rönesans tablolarını müzikle resmeden karanlık grup.
    http://www.elend-music.org/
  • almanca sefalet demektir.

ayrıca almanya harz' de bulunan semt adıdır. bu semt o kara veba zamanlarından kalma bu ismi almıştır diye tahmin ediyorum.

orta çağ havasındaki bu yerleşim biriminde halen eski buharlı tip kara bir lokomotif çalışmakta ve seyehat imkanı yakalayabilmekteyiz. oldukça cool. ayrıca burada çok ünlü bir rock operası mevcuttur. faust

rock opera

(bkz: elend sorge)
  • sadece lecons de tenebres albumlerini dinleyebildim.yorumumu bu albumu göz önünde tutarak yapıcam.bana göre okadarda orjinal bi müzikleri yok calinti muzik yapiolar demek istemiorum ama ophelia`s dream,esoteric,desire ve mortiis gruplarının karışımı birşey yapiolar.ilk şarkılarını dinler dinlemez direk bu gruplar aklıma geliverdi.özellikle deploration şarkısı aklımın sacma bişi düşünmedigini kanıtlar derecede.ama herşeye ragmen kaliteli bir soundlari var diyebilirim.diger albumlerinide edinip dinlemekte gerek tabi.
  • les ténèbres du dehors ve the umbersun albumlerini dinledikten sonra lecons de tenebres albumunde edindigim fikirlerimin degiştigi grup.tam bir kaos operasi gibi oldukca basarılı albumler özellikle dancing under the closed eyes of paradise,apocalypse,the wake of the angel,du trefonds des tenebres dinlenilip hayran kalınması gereken şarkıları diyim.
  • lecons de tenebres albumuyle taniyip sevdigim grup. sonra izlerini kaybettim.
  • (bkz: elendil)
hesabın var mı? giriş yap