• bir deprem anı için, bir düdükle beraber her zaman yakınınızda bir yerde olması faydalı olacak olan aparat.
  • çocukluğumda 2 oda bir 1 salon evimiz vardı. oturma odası; hem benim hem de kardeşimin iki katlı ranzasının bulunduğu odaydı. özellikle hafta sonu çok misafir gelince salon ve oturma odası dolar taşardı, ne güzel günlerdi.

işte böyle günlerde uykum gelince babamların yatağına gönderilirdim. (kardeşim çok küçük olduğu için mekan farketmeksizin olduğu yerde sızardı.) iki kişilik kocaman bir yatak. çok huzurlu ve çok güzel gelirdi bana orada uyumak. yalnız kapayı kapatınca hafif korkardım. pilli bir cep fenerim vardı yorganın altına girer onu yakardım. astronot olurdum, dünya ile iletişim kurarken hep sızar kalırdım. o fener hep benim zaman makinem olmuştur. ara sıra yorganın altına girer, eskisi kadar güzel olmasa da zamana hükmederim. çocukluğuma ışık yakarım.
  • yolda kalmışların, elektriksizlerin ve gece çalışanların dostu ışıldak. bataryalı, pilli olabilir. salladıkça ya da sıktırdıkça çalışanları vardır ki; acil durum çantalarında bulunması gerekir.
  • x files ta fox mulder ve dana scully nin her zaman yanlarında bulundurdukları alet
  • ftplerin icine bakmak icin kullanilan sey.
  • çağ atlamış bu meretler, yok hakikaten çağ atlamış, elde emikçilik* sebebiyle bir dolu 18650 lityum batarya bulununca ya bari alayım bir tane bulunsun diyerek fasttechin el feneri bölümündeki en popüler olanından* aldım bir tane x-ml ledli, alet cep güneşi bildiğin, çok fantastik hakkaten her eve lazım bir tane.
    tamam düz ledli olanlar iyiydi filan ama bunlar artık bambaşka olmuş.
    hayret ediyor insan.
  • (bkz: heider cf1)
  • yeni nesil power led kullanan(x-ml, sst vs.) modelleri çıktıktan sonra lümen değerleri çoşmuş birkaç bin lümene kadar gitmiş fenerlerdir. bazı markalar da üretici tarafından biraz sallama olarak verilse de yinede oldukça yüksek değerlerdir.hid ampül kullanan fenerlerdeki yüksek ısı bu fenerlerde daha azdır ve ömürleri çok çok uzundur (teorik olarak 50.000-100.000 saate kadar)
    yurtdışından dealextreme , http://www.cnqualitygoods.com/ gibi sitelerden oldukça hesaplı alınabilir.
hesabın var mı? giriş yap