• abimin lügatinda tüm sözlük kullanicilari böyle aniliyor. "alayi asker kaçagi onlarin" diye güldürüyor beni sonra. zaten istemiyor yazmami, uyuz oluyor, gicik kapiyor. nickimi de ögrenmis ama sinir olmamak için bakmiyormus (hadi ordan). evimizde ne oluyosa sözlükten okuyormus hahah. bazen markette filan marjinal bi tip görüyoruz, küpeli - piercingli böyle, kesin eksicidir bu piç diyor. behzat ç.'yi izlemeye gidelim diyorum, son sakasini yapiyor

abi. gitmeyelim, onu sadece 30000 kisi izlemis zaten.
    ben. aa niye o kadar azmis ki
    abi. sadece eksici picler gitmis, zaaa xd

(bkz: #25223016)
  • inciciler tarafindan eksi sozluk ahalisine verilmis sifat
  • "ekşiciler iş başında! imamoğlu'nun kazanmasını içerek kutlayacaklar"
    akit'in ekşi sözlük yazarları için tanımlaması.

ekşi sözlük’ün büyük bölümünü oluşturan içkici tayfa aynı zamanda..

adamlar kin kusuyor..

ekleme: haber başlığı açılmış (bkz: ekşiciler imamoğlu'nu içerek kutlayacak)
  • sanırım, inançsız-modern görünümlü-beyaz türk-elitist-bir nevi cihangir solcusu olarak resmedilebilecek bir tanımı var bu lafın.

nerede ekşiciler diye hitap kullansa bir yazar, adamın profili ya dinci çıkıyor ya kürtçü ya da kendini burada çizdiğim profile düşman bellemiş bir kişilik çıkıyor.

ekşide yazıyorsan sen nesin peki sayın amınakoduğum !
  • eksisözlük'ün bazı yazarları tarafından aşağılama ifadesi olarak kullanılan kelime.

sen de burda yazdığına göre sen de ekşicisin.
    bu neyin kafası?
  • ateisttir, özgürlükçüdür, solcudur, -bir umut- kadın hakları savunucusudur, bekareti beyinde arar, hatta beyinde bile aramaz; marjnaldir, marx ya da nijinsky falan bilir -hadi bilmese de duymuştur-, üniversite okumuş işsizdir çokçası.. tabii ki bu entry'i biraz sonra zamanın ötesine uçuracak olan adamdır da kendisi.. bu prototipi yaratması da nereden baksak bir 7-8 yıl almıştır.

edit: e, hadi?
  • sanki tek bir şahıs, tek bir bireymiş gibi kafalarda yaratılmış olan suni "şahıs".

"ekşiciler yine bilmemne" veya "ekşiciler ikiyüzlü" denildiğinde, bu şahıslaştırmadan ötürü hatalı bir hedef belirlemesi yapılıyor.

kendisi ekşi sözlük'te yazar olmasına rağmen, sanki "kendim ve ötekiler" olmak üzere iki grup varmış gibi davranıyor. herkes hatalı, çünkü herkes "ekşici", ancak kendisi değil.

ikiyüzlülük şahsidir. bir kişi önce "iyi" yazıp birebir aynı olan başka bir olayda, ırk, din, sosyal statü, siyasi duruş farkı gibi kavramlardan ötürü "kötü" yazıyorsa, o şahıs ikiyüzlüdür, eyvallah.

ancak "ekşiciler yine ikiyüzlü bak, bababa nası yazmış ekşiciler, aynısı başka yerde olunca başka şey dersin sen!" denilerek o fikir kendince çürütülmeye çalışılıp, bir nevi straw man argument yapılıyor.

çok hastalıklı bir kelimedir "ekşici".
  • nutella ve behzat ç. seven insanlara denir.

edit: evet, ikisini aynı anda sevicek ayrı ayrı olmaz.
  • atsızcılar'da "6 harfli" denilerek kodlaması yapılmış. mesela mine41 "alti harfli olduğu için atılmıştır" deniyor atsizcilar'da, yani ekşici olduğu için.

http://www.atsizcilar.com/…-site-kapatiliyor-9.html
hesabın var mı? giriş yap