3735 entry daha
  • 2011 genel seçimleri:

ben: kılıçdaroğlu iyi adam lan, uçurur bizi
    sonuç: hezimet

2014 başkanlık seçimleri:

ben: ekmeleddin sağdan oy alır, bu sefer olucak

2014 yerel seçimleri:

ben: sarıgül biliyor bu işleri, alabilir istanbul'u

2018 başkanlık seçimleri:

ben: muharrem ince bizi kurtaracak

2019 yerel seçimleri:

ben: eeeaah sikerler be yeter, imamoğlu kim lan zaten!
    sonuç: zafer

siyasi vizyonumu sikiyim.
  • gene takıldılar, korkudan giremiyorlar oyları. beşiktaşı girin beşiktaşı.

ulan bunca yıllık galatasaraylıyım hiç bu kadar beşiktaşa bel bağlamamıştım.
  • ben istanbul’da yaşamıyorum o yüzden kendisini orada yaptıkları ya da yapmadıklarıyla övme ya da eleştirme hakkına sahip değilim. fakat kendisi benim hayatım boyunca asla unutmayacağım bir kişi olmayı başarmıştır.

hatay merkezde aç ve susuz bir şekilde geçirdiğimiz ilk günün ardından ikinci günde talan edilmiş marketler yüzünden hiçbir yerde su ve yiyecek bulamazken hızlı davranarak gönderdiği su tırları ve lojistik destek merkezine denk geldim. henüz hiç kimse yokken onun ekipleri vardı. benim ve özellikle de küçük kızım için adeta kurtarıcımız oldu. şimdi de şehrin her bir yanına olabildiğince yardım götürmeye çalışıyor.

daha sonra gelen ve bu şehre destek olan her ekipten, her vatandaştan allah razı olsun ama kendisinin ve belediyesinin bendeki yeri hep ayrı olacaktır.
  • şu imamoğlu'nun yap(a)madıklarına bakar mısınız?
    "bu eziyet gavura yapilmaz"!?

imamoğlu gerçekten iyi dayanmiş!

imamoğlu belediye başkani olduktan sonra yapilanlar;

+ “galata kulesi, ibb'den alındı.

+ haydarpaşa ve sirkeci gar ihalelerinde ibb haksızca elendi.

+ içişleri bakanlığı, istanbul vakfı'nın kurban bağışı toplamasına izin vermedi.

+ halk ekmek büfe sayısının artırılmasını akp'li meclis üyeleri önce reddetti, sonradan toplumsal tepkiyle kabul edildi. daha sonra da ilçe belediyeler büfelerin kurulmasına engel çıkardı.

+ metro için alınan krediler bakanlıkta aylardır onay bekliyor.

+ taksim gezi parkı, ibb'den alındı.

+ cumhurbaşkanı aylardır sadece bir imza atmadığı için, 300 otobüs alım kredisi halen kullanılamadı.

+ ukome'nin yapısındaki değişiklikle belediye azınlığa düşürüldü ve taksi düzenlemesi defalarca reddedildi.

+ ibb'nin pandemide topladığı bağış hesaplarına bloke kondu.

+ normalde temmuz ayında kullanılacak olan maliye katkı payı ibb'ye, ülke tarihinde ilk defa 15 gün önce, yani imamoğlu yönetime gelmeden önce ödendi ve yaklaşık 1 milyar liranın tamamı imamoğlu göreve gelene kadar harcandı.

+ kiptaş'ın akp döneminde; değerinin çok üstünde aldığı arsalar, imamoğlu seçildikten sonra, meclisteki akp çoğunluğuyla yeşil alan ilan edildi.

+ danıştay'ın kararıyla, 25 yıldır belediye başkanında olan belediyeye bağlı iştiraklere yönetici atama yetkisi meclis'e devredildi.

+ ekrem imamoğlu seçimi kazandıktan hemen sonra, ibb'nin iştirak şirketlerinden hamidiye su'ya kamu kurumları ambargo uygulamaya başladı.

+ ibb şirketi beltur'un işlettiği 48 hastane kantini, sağlık bakanlığı'nın sözleşmeleri yenilememesi nedeniyle kapandı.

+ taksim meydanı için 209 bin 728 istanbullunun oy kullandığı projenin uygulanabilmesi için beklenen onay, koruma kurulu'nda tam bir yıldır bekletiliyor. cevap yok, açıklama yok!

+ kanal istanbul projesinin güzergahındaki mülkiyet tartışmaları sürerken tapu ve kadastro genel müdürlüğü, belediyelerin tapu bilgilerine ulaşımına kısıtlama getirdi. böylece kanal istanbul güzergahındaki mülkiyet değişiklikleri, bakanlık imkân verirse öğrenilebilecek.

+ iski'nin yönetim kuruluna atanması için imamoğlu'nun önerdiği 2 isme, bakanlık halen onay hatta cevap dahi vermedi.

+ ekrem imamoğlu'nun inceleme talimatı verdiği akp dönemine ait 40 yolsuzluk ve usulsüzlük soruşturma dosyasına içişleri bakanlığı el koydu.

+ cemevlerine ibadethane statüsü verilmesi teklifi, ibb meclisi'nde akp ve mhp oylarıyla reddedildi.

+ ibb'nin geçmiş dönemde; cumhurbaşkanlığı'na 480, akp genel merkezi'ne 8, akp il başkanlığı'na 62, irak devlet başkanı'na 6, tbmm başkanlığı'na 54, okçular vakfı'na 4, tügva'ya 5 araç tahsis etmesine valilik soruşturma izni vermedi.

+ ibb başkanı imamoğlu hakkında, “ya kanal ya istanbul” afişleri nedeniyle soruşturma açıldı.

+ ibb başkanı ekrem imamoğlu hakkında, fatih türbesi'nin dışında (ki orası fatih türbesi de değilmiş) ellerini arkadan bağladığı için inceleme başlatıldı.

+ ak parti döneminden kalma borç nedeniyle, ibb'nin metro inşaatı için yurtdışından kredi olarak aldığı 565 milyon lirası haczedildi.

+ şu ana kadar hiçbir kamu bankası ibb'ye 1 lira kredi vermedi, bu konuda geri dönüş bile yapılmadı.

+ toplumsal cinsiyet eşitliği şube müdürlüğü kurulması teklifi; ak partili ibb meclis üyeleri tarafından, “istanbul sözleşmesi başımıza dert oldu. bu işin içinde lgbt var” gerekçesiyle reddedildi.

+ birinci derece deprem bölgesi olan bahçelievler için, deprem komisyonu kurulması önergesi, ibb meclisinde ak parti'li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

+ ibb'nin önceki ak parti yönetimi, olimpiyat oyunları hazırlık ve düzenleme kurulu'na aktarması gereken 269 milyon lirayı ödemedi. ak parti yönetiminin 2016-2019 arasında ödemediği borç, imamoğlu yönetimine kaldı.

+ ibb'nin kasımpaşa'da bulunan tarihi divanhane eski karakol binası'ndaki yıkımın durdurulması için kültür bakanlığı 2'nolu koruma kurulu'na yaptığı başvuru reddedildi.

+ ibb'nin tüm girişimlerine rağmen, osmanlı mirası kasımpaşa divanhane karakolu yıkıldı

+ esenler belediyesi, ibb'ye ait arsaların imar planlarını değiştirdi. belediye hizmet alanı veya sosyal tesis alanı statüsünden çıkarılan arsalar, açık otopark alanına dönüştürüldü. yapılan bu plan değişiklikler ile, ibb'nin esenler ilçesine hizmet götürmesi engellenmiş oldu.

+ istanbul'a daha nitelikli bir itfaiye hizmeti sunmak için verilen 'itfaiye müdürlüğü' kurulması teklifi, ibb meclisinde ak parti grubu tarafından reddedildi.

+ istanbul ve paris arasında işbirliği protokolü raporu, devlet politikası olmamasına rağmen; “fransa'nın türkiye aleyhindeki tutumu” gerekçe gösterilerek ak parti ve mhp grubu tarafından reddedildi.

+ adalar kaymakamlığı, ibb'nin adalar için özel ürettirdiği çevre dostu 60 elektrikli aracın kullanımına uzun süre izin vermedi.

+ bağcılar'da 11 yıldır ibb tarafından kurs merkezi olarak kullanılan ismek binası, akp'li bağcılar belediyesi tarafından diyanet işleri başkanlığı'na tahsis edildi.

+ türgev'in sözleşmeleri fesheden ibb'ye açtığı davada mahkeme, kararı iptal etmişti. bunun üzerine ibb istinaf yoluna başvurmuştu. mahkeme ibb'nin istinaf talebinin reddine karar verdi, istinaf aşamasında yapılan yargılama giderlerini de davalı ibb'ye bıraktı.

+ tügva; büyükada vapur iskelesi'ni mahkeme kararına rağmen boşaltmadı, tahliye ise engellendi.

+ akp'li ümraniye belediyesi, ibb'nin yetkisinde olmasına rağmen kavşaklara elektronik denetleme sistemleri (eds) kurarak trafik cezası kesecek.

+ ibb'nin metrolar için gündeme getirip mücadele verdiği internet; bakanlığa bağlı marmaray ve u harfi olan metrolara gelirken; ibb metroları için hâlâ izin bekleniyor.

+ ibb, okul öncesi eğitim döneminde olan 19 bin 592 çocuğun yaşadığı kağıthane'de kreş yapmak için kağıthane belediyesi'nden yer göstermesi talebinde bulundu. akp'li kağıthane belediyesi, ibb'nin talebine 16 aydır yanıt vermedi.

+ cumhurbaşkanı kararıyla; marmara denizi ve adalar “özel çevre koruma alanı” ilan edildi.
    bu kararla; adalar'da imar planı yapma ve onaylama yetkisi, ibb elinden alınarak bakanlığa geçmiş oldu.

+ ibb başkanı ekrem imamoğlu'nun açtığı bağcılar meydanında akp'li bağcılar belediyesi, ibb bayraklarını söküp kendi bayraklarını astırıp meydana gelen ibb araçlarının önünü kesti.

+ istanbul'da halk ekmek büfesi işletmecisi 59 yaşındaki gazi rıfat arslan, nisan ayından bu yana işlettiği büfeye akp'li üsküdar belediyesi'nin elektrik bağlamadığını söyledi.

+ sayıştay, ibb tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocuklarına ücretsiz halk süt desteği verilmesini ve 0-4 yaşında çocuğu olan annelere tanıdığı ücretsiz ulaşım hakkını mevzuata aykırı buldu.

+ ibb'nin 750 minibüs ve 250 dolmuşu taksiye dönüştürüşü, mahkeme kararıyla durduruldu.

+ haydar ali yıldız başkanlığındaki beyoğlu belediyesi ekiplerinin ara arterlerdeki çöpleri ibb'ye bağlı istiklal caddesi'ne süpürüp kaçtıkları ortaya çıktı.

+istanbul'da cumhur ittifakı'nın yönettiği 25 ilçede ibb'ye ait toplam 393 halk ekmek büfesi var. akp'li ilçe belediyeleri bu büfelerin 149'una elektrik bağlanmasını engelliyor.

+ akp'li bayrampaşa belediyesi, recep tayyip erdoğan'ın 2003 yılında attan düştüğü parkı ibb'ye devretmiyor. parkın mülkiyetinin kendisine ait olduğunu belirten ibb, parka kreş ve mahalle evi gibi alanlar yapmak istiyor.

+ içişleri bakanlığı; koridorlarda konuşulan 'ibb'de bazı çalışanların terör örgütleriyle iltisaklı olduğu' yönündeki iddialarla ilgili teftiş başlattı.

+ içişleri bakanlığı, il tanıtım günleri düzenleme yetkisini ibb'den alarak valiliğe verdi.

+ ibb'nin “insani su hakkı” olarak ücretsiz verdiği sudan, maliye bakanlığı kdv almaya başladı.

+ ekrem imamoğlu'nun, “yuvamız istanbul” projesi kapsamında; arnavutköy'e yapmak istediği kreşe, mahkeme kararına rağmen ak parti grubu yine engel çıkardı. daha önce park alanına aldığı parseli akp grubu bu kez de “meydan alanı'na” alarak kreş yapımını engellemiş oldu.

+ ntv kanalında istanbul büyükşehir belediyesi'ne ait reklamlara izin verilmedi. ibb, ntv'ye reklam vermek için doğuş grubu ile iletişime geçti. doğuş grubu reklamların içeriğini gördükten sonra reklamları yayınlamaktan vazgeçti.

+ ibb'nin belediye bünyesinde çalışacak 5 bin yeni taksi teklifi ukome'deki bakanlık temsilcilerinin oylarıyla 13. defa reddedildi.

+ ekrem imamoğlu'nun duyurduğu istanbul vakfı'nın kız çocuklarına temassız işlemle yardım toplaması, istanbul valiliği tarafından engellendi; yasal işlem başlatıldı.

+ ibb başkanı ekrem imamoğlu'nun mobese kameraları ile izlenmesi skandalının araştırılması için mecliste verilen önerge, akp ve mhp oylarıyla reddedildi.

+ibb'nin yeşil alana yapıldığı için yıkım kararı aldığı zeytinburnu'ndaki suudi şirkete ait kaçak satış ofisi, çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından imar planı değiştirilerek yasal hale getirildi.

+ vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için ibb'ye bağışlanan ve yaklaşık 2 yıldır blokeli bulunan 6.2 milyon tl'lik bağış parası, kaymakamlığın kararıyla el konularak kamuya aktarıldı.

+ ibb'nin, milyonlarca ziyaretçiyi alabilecek hipodromu restore edip turizme kazandırmak için mülk sahibi maliye hazinesi'ne yaptığı başvuru, 2 yıldır cevapsız bekliyor.

+ çekmeköy'deki bir dere yatağı, iski'nin itirazına rağmen, ibb meclisi'ndeki akp ve mhp grubunun oylarıyla imara açıldı.

+ ibb meclisi akp grubu, tügva genel merkezi tarafından 2019 yılından beri işgal edildiği için ibb'nin hukuki süreç başlattığı yaklaşık 1000 metrekarelik ibb arazisinin, akp'li eyüpsultan belediyesi'ne 10 yıllığına bedelsiz tahsisi için teklif sundu.

+ galata kulesi ve taksim gezi parkı'nın ardından, yerebatan sarnıcı üzerindeki tarihi talat paşa konağı'nın mülkiyet hakkı ibb'nin elinden alınarak vakıflar genel müdürlüğü'ne devredildi.

+ sancaktepe belediyesi ibb'nin yaptığı çalışmaları halktan gizlemek için, bildiri panolarının önüne saksı içindeki çam ağaçları dizdi.

+ istanbul valiliği, istanbul büyükşehir belediyesi'nin sultanahmet meydanı'nda her yıl gerçekleştirdiği ramazan ayı etkinliklerine bu yıl izin vermedi.

lütfen bu bilgiyi kopyalarak whatsapp'da, telegram'da, singal'de yayın! bu işin lamı cimi yok bu zihniyetin yaratacağı tehlikenin farkına varın. yapılanlar imamoğluna değil, istanbul halkına yapılmış bir ihanettir!
  • tarih: 18 şubat 2023
    yer: samandağ / hatay

depremden sonra ağır hasar almış evimizden eşyaları kurtarıyoruz. istanbul'dan götürdüğümüz yiyecekler bitmiş. başka yiyecek bir şey kalmamış.

ara sokaktan, bir okul önünden geçiyoruz.
    üzerinde ibb yeleği olan bir görevli aracımızı durdurdu.
    bize iki kutu kandil simidi verdi.
    üzerinde ibb logosu ve ekrem imamoğlu ismi var.
    görsel

baktım okulun önüne devasa bir ibb çadırı kurmuşlar. insanlara yardım ediyorlar. başka bir kurum/kuruluş da yok. samandağ'da bir ara sokak.

depremin o ilk zamanlarında büyük zorluk yaşayan insanlara büyük imkan sağlanıyordu orada. biz de istanbul'dan kalkıp gelmiş olan insanlar olarak bu yardımdan nasiplendik.

ama o açlık tükenmişlik halinde gelen kandil simidi yok mu.. valla istanbul'da yaptığı her şeyden daha güzel geldi gözüme.

bugün teşekkür etme zamanı.
    hem istanbul'da yaptıkları için, hem de o zor zamanlarda hatay'a uzattığı el için..
  • ya adam adalar'daki fayton katliamına dur diyerek bayırları yokuşları ine çıka susuzluktan çatlayarak ölen günahsız atları özgürlüğüne kavuşturmuş, attığı tweetin altına öyle şeyler yazanlar var ki.

yok öyle minibüs mü olurmuş da, adalar'ın tarihi dokusuna zarar veriyormuş da, faytonlar turist çekiyormuş da bilmem ne. hayatında tarihi dokuyu kendine bir gün bile dert etmemiş, her yere ucube binalar dikip ucube yapılar inşa eden, tarihi yapıları aslına uygun şekilde restore ediyoruz ayağına her yapının içine eden cahiller ordusu kalkmış, tarihi dokudan bahsediyor. dolar ile euro ebesinin örekesini görmüş, hala utanmadan turist diyebiliyor.

allah belanızı versin sizin ya! sizin derdiniz ne tarihi doku, ne turistler. sizin derdiniz ekrem imamoğlu lan onun bunun çocukları, bunu kabul edin! adam size 31 mart'ta nasıl koyduysa, o günden bugüne hala inim inim inliyorsunuz.

lan ne ezik insanlarsınız. size aktroll kelimesi bile hafif kalır. siz troll bile değilsiniz, gerizekalısınız. kabullenin oğlum artık istanbul gitti, ankara gitti, büyükşehirler gitti. bir gün de ağlamayın, bir gün de kudurmayın.

siz yalandan yaradılanı yaradandan ötürü severiz diyerek atlara yıllarca işkence etmiş bir güruhsunuz. adam geldi, sizin tiranınıza noktayı koydu, siz de paşa paşa bu şehrin yeni kurallarına uyacaksınız. imamoğlu sizi 31 mart'ta bir güzel hoplattı, hoplattığıyla yetinmeyip seçim tekrarlattınız. üstüne bir daha hoplattı.

daha da beter olursunuz inşallah. siz bakalım ülkeyi kaybettiğinizde nasıl kuduracaksınız? sırf bunu görmek için her seçimde inatla oyumu imamoğlu'na verecem.
  • geçen hafta arkadaşımla sultanahmet civarında buluştuk. yapacak bir şeyler arıyoruz; arkadaşıma, "yerebatan restore edilmiş , hadi gidelim" dedim. iki dakika yürüdük sarnıca yaklaştık ama girmek mümkün değil; kuyruğun ucu köşeyi dönünce bile görülmüyor, insanlar kerbela'da kalmış gibi bekliyor. sırada zaten türko yok. türko 4 kişilik çekirdek ailesiyle gelse kişi başı üç yüzden, bin iki yüz lira para bayılacak. bekleyenler full yabancı. tiplerden de belli zaten; herkesin çene altında, fazla proteinleri depoladıkları gıdı keseleri çıkmış. (ben gariban türko da yarım saat önce burger menüye yüz elli lira bayılmışım.) neyse biz arkadaşla başka plan yapmaya başlarken, " bir de internetten bakayım biletlere" dedim. passo satıyormuş. "satın al" ekranına geldim: normal bilet 330 ama tr vatandaşlarına 55 lira. hatta öğrenci 20 küsür falan. nasıl lan? şimdi ben baya, tr vatandaşı olduğum için ayrıcalıklı mıyım? hemen iki bilet aldık (öğrenci kimliklerimiz de vardı ama utandık tam aldık hahasha). üstüne bir de online bilet alanlar için ayrı bir geçiş yeri varmış. ne bilet ne giriş sırası beklemeden 2 dakikada içeri girdik. (tr bileti alırsanız girişte kimliğinize bakıyorlar. kapıdaki kibar hanımefendiye "türk'ün ben. kimlik göstermeye gerek var mı" dedim ve ayak üstü gülüştük. hepsi de çok güleryüzlü insanlar)

bu entryi yazmak içimden geldi valla. çok uzun zaman olmuştur; vergisini verdiğim, askerlik borcunu ödediğim ... ülkemde değer görmek, ayrıcalıklı hissetmek. teşekkürler ekrem başkan.
  • mecidiyeköy isimli karadeliği vahaya çevirmiş, üsküdar’ı adam etmiş, eminönü’ndeki motoryağında balık pişirip halkı zehirleyen motor mafyasının kökünü kazımış, anne kart çıkarmış, öğrenciye sıcak yemek garantisini sağlamış, evsizlerin ayağına duş, psikolog getirmiş, esenler otogarındaki bütün boku mikrobu temizlemiş, tarikatlerin arpasını kesmiş, hiranur vakfının kaçak binasını yıkmış, binali’yi aka rte 2 kez yenmiş, hazır cevap, âlicenap, fikri sağlam, ayinesi iş. şu an finlandiya’ya da gitse, güney kore’ye de gitse, sudan’a da gitse çarşıda pazarda sergide davette sohbet başlatacak, ortamı ısıtacak seviyede iletişim gurusu, beden dili uzmanı, özgüven abidesi.
    edit: @isbas uyarmış sağolsun, 3 teknenin sözleşmesinin devamına karar vermiş mahkeme, daha hijyenik hizmet veriyorlarmış.

debedit: teşekkürler dostlar.
    elimizde kalan tek meşru demokratik araç oyumuz, ben son genel seçimde müşahitlik yapmış, kılışdarın küstürdüğü eski bir chp seçmeniyim ve oyum beşiktaş için rıza akpolat’a büyükşehir için ekrem başkana. oy vermemek akpye vermektir. büyükşehiri alırsa akpli olmayan ilçelere verilen hizmetleri kesebilecek tiyniyette bir görüş. ben yeşilköyde otururken topbaş semtime otobüs seferlerini azaltmış en kırık dökük araçları vermişti ceza olarak. topbaş zamanı çamur selinde boğulan kadın konfeksiyon işçilerini, sele kapılan çocukları bir dünya metropolünde selde boğulan 34 kişiyi unutmayın. ahl terör saldırısında yaralıları 100 dolara taşırım diyen taksicileri ve onların destekçilerini unutmayın. taksicilerin korkulu rüyası ekrem imamoğlu. sırf bu yüzden bile oy verebilirim ona. bir yanda yıllarca metroyu bitiremeyen zihniyet bir yanda metroya vapura gece seferleri koyan bir başkan, sırf insan gibi yaşayalım konserlere gidelim, mesaiden geç çıkınca evimize çocuğumuza gidebilmek için taksiciye yalvarmayalım diye.
    (teşekkürler @sacrerism)
  • elini kolunu bağlayıp topal ördek yapmayı planladıkları adamın atom karınca çıkmasını hazmedemeyenler, içlerindeki hazımsızlığı sabah sabah dışarı vurmaya başlamışlar.

şimdi yatağınızdan kalkıp, imamoğlu'nun yaptığı anaokuluna çocuğunu bırakıp, imamoğlu'nun yaptığı metroya binip işlerine gidebilirler.

tabi imamoğlu'ndan önce 0"sıfır" olan öğrenci yurdundan bahsetmiyorum bile.

çiftçiye tohum ve yem desteği de imamoğlu'ndan önce yine 0 "sıfır".

üsküdar'a şakır şakır yağmur yağıyor ama meydan su içinde kalmadı, denizle kara birleşmedi neden çünkü imamoğlu yaptı.

aynı şey kadıköy, eminönü, ümraniye, beykoz, maltepe, kartal, pendik, ikitelli gibi yerlerde de geçerli.

daha on-onbeş sene önce yağan yağmur da 30 kişi hayatını kaybetmişti istanbul'da.

çünkü imamoğlu yoktu.

halk süt, yeni kültür merkezleri, ibb miras, kent lokantaları, adalarda atlara yapılan zulmün sona erdirilmesi ve elektrikli araçlara dönüşten bahsetmiyorum bile.

tabiiiii yandaşlara akıtılan hortumları kökünden kesmesi ise en önemli icraatı bence.
    o sebeple sabahın köründe buraya üşüşmüşler.
  • ekrem imamoğlu'nun yüzünden her şey belli oluyordu hep. anlamayanlar kendisini tanımıyor demektir.

gerçi yüzü de geçtim adam ağzıyla da ima etmişti çok kez.

bu adam aday olmak istiyordu deli gibi. 6'lı masa kendisini söylesin diye çok çabaladı. çok uğraştı. nefer olacağım şu olacağım bu olacağım dedi.

kk bi toplantıda "ekrem başkan çok iyi bir belediyecilik yapmaya devam edecek.." dediğindeki yüz ifadesini hatırlayan var mı? "hassiktir ya bunlar beni aday yapmicaklar mk" yüz ifadesi.

ama adam öyle bi silah ki. meral'in desteğiyle geldi cb yardımcısı olurum sorun yok dedi. onu da kabul etti. gitti en fazla mitingi çalışmayı kendisi yaptı.

dün hiçbir şey paylaşmadı.

bugün bir video attı.

her yerde her kademede değişim şart bana güvenin dedi.

bu adamı bu saatten sonra chp başkanı yapmayan herkesin allah bin belasını versin. beynini sikiyim hattı. bela yetmez.

engel çıkaranların amına koyayım.

diyeceklerim bu kadar!

kk, adam ol! ekrem'e bırak ve defol artık!

edit: ertesi gün yazdığımı okudum kk'ya biraz sert çıkmışım. dürüstsün, namuslusun, bu yaşında gerçekten oradan oraya durmadan çalıştın evet kabul ediyoruz, görüyoruz. emeklerine de sağlık. ama yanlış yaptın dedem. eko'yu başkan yapsaydın sen de chp'nin başındaki adam ve eko'yu aday yapan adam olarak gönüllerimize taht kuracaktın zaten. vallahi de billahi de tillahi de yanlış yaptın dedem.
9612 entry daha
hesabın var mı? giriş yap