• egehan arna ve rudy fernandez arasında benzerlik kurulabilmesi basketbol dünyama yeni ufuklar kattı. üşenmeyip 10 dakikadır üstüne düşünüyorum, videolar falan izliyorum ama işin içinden çıkamıyorum. düşünme esnasında egehan arna'yla alper potuk arasında bile benzerlikler buldum ama rudy'le arasında benzerlik bulamadım.
  • bugünkü performansıyla basketbol süper liginin son 20 senesinde oynanan maçlarda en çok sayı atan 2. oyuncu olmuştur.

kaynak
  • fenerbahçe'nin az önce 138-62 gibi garip bir skorla kazandığı sakarya belediye maçında 51 sayı atarak kariyer rekoru kıran, attığını sokan, özellikle son çeyrekte attığı her üçlük sonrası obradoviç ile bakışıp gülüşmeleri bizi de gülümseten, dünyanın en güzel takımının gayet iyi oyuncusu.
  • ekrana 2 dakika boyunca ağzım açık inanamamış şekilde bakmamı sağlamış oyuncudur.
    obra illa ki final four'da 1-2 sürpriz yapacak ki galatasaray maçında bu sürprizlerden birinin egehan olabileceğini düşündürtmüştü. bu kadarını kendisi de beklememiştir sanırım.
  • bugünkü performansı sevindirici olsa da sakaryanın durumu ortada olduğu için fazla ölçü alınmaması gereken oyuncu.
    final fourda değil ama lig play-off maçlarında daha fazla katkı verecektir.
  • husu icinde sut atiyor bu cocuk, nerdeyse bir husnu cakirgil. 3-5 santim ya zipliyor ya ziplamiyor suta kalkarken. topa verdigi bombe ve topun elinden cikis hizi o kadar dogru ki.
  • kobe mode on demiştir bugün. özellikle son üçlükleri bitmek bilmedi. bir periyot daha olsa 100 atacaktı sanki.

uzun yıllar milli ülke basketboluna hizmet edecek belli ki. yolu açık olsun.

not: iversonspor
  • bugünkü sakarya maçında* attığı 51 sayıya ek olarak, galatasaray derbisindeki performansı da konuşulmalı diye düşünüyorum. uzun eksikliğinden dolayı dört numara oynadı genelde ve savunmada inanılmaz gayretli gördüm kendisini. iki tane top çaldı, iki de çok kritik pas arasıyla topu bize kazandırdı. kendisinden oldukça uzun ve size olarak geniş olan marko arapovic'e alçak postta hiç ezilmedi. keza beş numarada oynadığı zaman da zach auguste'u inanılmaz iyi savundu ki aralarında takribi 15 kilo ve 12-13 santimetre fark var.

kendisiyle karşılıklı oynamış biri olarak söylüyorum, o eski snob tavırlarından hiç eser yok. önünde inanılmaz bir fırsat var ve şu ana kadar çok gayretli görünüyor. umarım bu şekilde devam eder ve bu yaz çin'de yapılacak dünya kupasında milli takımımız adına ter döker.

t: dünyanın en güzel takımında forma giyen ve patlama zamanı gelmiş 22 yaşındaki basketbolcu.
  • yakın bir zamanda euroleague düzeyinde iyi işler çıkaracak şutör guard. fenerbahçe için büyük işler başaracaktır.
  • fıba u20 avrupa şampiyonasında 3 maçta 30.8 dakika süre alıp, 15.7 sayı, 5 ribaund ve 3 asist ortalamalarıyla oynayıp bunun yanı sıra %58.3 iki sayı, %31.6 üçlük yüzdeleriyle oynamaktadır. milli takımımızın bu turnuvada son 16ya kalmasında büyük pay sahibi olan fenerbahçe doğuş basketbolcusudur.

aynı zamanda solak olmasıyla birlikte yaşıtlarına göre fizik ve mental olarak daha üstün. ama kişisel tahminim türkiye'de düzenli olarak süre alabilecek sıradan bir oyuncu olacağı yönünde.
hesabın var mı? giriş yap