• an itibariyle rihanna'ya 800 küsur entry girillirken bu adamlara 41 entry girilen bir dünyada içim acıyor. ama olsun. depresif müzik sevenlere tavsiyemdir, bu adamları dinleyin.
  • ben bügün bisey farkettim.......insan yaslandikca, indie den kopamiyorsa kendini bu gruba veriyor. yillar önce, milattan sonra bilmem kac almanya sinda, martin diye bir herifin dandik vw minibüsünde bu gruba cok maruz kalmisligim vardir. o zamanlar 35 lerinde olan bu adamla, ölmüs insanlarin evlerindeki esyalari atmaya giderdik. adamin arabasindaki tüm cd`ler bu gruptandi. anne-babasi doktor olan bu tip, matematik ögretmenliginde okuyor gibi yapar, bos zamanlarinda da bali adasina sörf yapmaya gitmezse, icer, icer ve yine icerdi. adamla samimi olmamizin tek nedeni, ayni wg de yasamamiz degildi tabii. kendisi ayni zamanda ayrilsak da beraberiz dizisinin sadik bir takipcisiydi. her gece biralarini alip, trt intten diziyi ingilizce altyaziyla izler, kendi kendine kikirdardi. üzerine bir ot sarar, sonra arabasina the eels dinlemeye gider, cogunlukla da orada sizardi. kendisiyle the eels hakkinda hic konusmadik. ben o zamanlar eels i sevmezdim zati. radiohead, there there zamanlari. dün sabah ise giderken, kendimi arabada electro-shock blues albümünü dinlerken buldum. meseleyi fazla desmek istemiyorum. aradan cok yil gecmis. sunu diyecektim sadece; yaslandikca insan the eels i daha cok seviyor.

http://www.youtube.com/…0ud-pdjh8s8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=wrtbflt9hr4
  • henüz hiç dinlememiş olanları açıp parçalarını arka arkaya dinleyerek kısa zamanda seveceği grup.

buyrun youtube mix'i.
  • little bird şarkısı hiç de fena olmayan leziz grup.
  • daisies of the galaxy albümleri hem dünyanın en güzel albümlerindendir hem de bide dünyanın en güzel albüm kapağına sahip albümüdür...
  • 30 mayis hollanda utrecht'teki konseri kapali gise oynayinca, amsterdam paradiso'da 10 haziran gunu extra konser veren grup! amsterdam daha yakin oldugundan oraya gidip gorduk. ilginc bir sekilde 4 kemanci, bir cellocu bayanin yaninda, (kontra)bascisi ve gitarcisi ile sahne alan mark oliver everett, elinde bastonu, agzinda purosu ve uzerindeki takim elbisesi ile gayet klas bir sekilde konsere basladi. butun konser salonunun sandalyelerle doldurulmasi da bunu siradan bir rock konseri degil, bir tur dinleti olacaginin gostergesiydi.

zaten oldukca yavas ve moody sarkilarla dolu olan son albumunun yaninda eski sarkilarinin da unplugged versiyonlarini calip seyircilere hos vakit gecirttiler. bu da oturarak seyrettigim ilk rock konseri olarak tarihe gecti!

konserin basinda gosterilen, eels'in (yada mark oliver everett'in mi desem) tv roportajlarindan derlenmis kisa bir video gosterisi de ne ture sokacagima bir turlu karar veremedigim eels hakkinda guzel bir fikir verdi. video'da gosterildigi uzere:

eels...
    20 temporary band members...
    1 heavily disturbed constant member...
    2000 stupid questions...
    1 answer...

rock!
  • çok güzel müzik yapsalar da isimleri "the eels" olmadığı için ne yazık ki müzik piyasasında tutunamayacak olan grup. her şeyin bir şeyi var neticede...
  • (bkz: souljacker)
  • psikopat nadide gruplardan, her roll ya da lull gibi derginin mutlaka hakkında övgüler sarfettiği, içinden gelen müziği yapan normal olmayan vokaliste sahip grup...feeling good coverlarıyla kendilerine inandıramazlar...
hesabın var mı? giriş yap