• electric discharge machine. iletken bir sivi icerisinde erkek bir parcaya elektrik akimi vererek karsisindaki disil parcayi islemeye yarayan uretim tezgahi. olusan elektrik arklari metali buharlastirarak parcanin islenmesini saglar. ayrica bakir bir tel yardimiyla bir metal plate uzerine de benzer methodla isleme yapilabilir. (bkz: wedm) klasik methodlarla islenmesi mumkun olmaya parcalar bu yolla islenebilir.
  • şu anda çaylak olarak görünen değerli yazar arkadaşımız.
  • ne yazık ki sözlükle ilişkisinin kesildiğini gördüğüm badim.

ve

(bkz: #12318994)
  • eğer sağlam parçaları sağlam bi kulaklıkla sağlam bi kaynaktan dinlerseniz, ex,toz,roj,yeşil kafası yapan sesli bir "uçuşa geçiş aracı"
  • sanıldığı aksine edm tek bir tür değildir. edm dalı altında sürüsüyle müzik türü vardır; pop, deep house, techno, dubstep, tech house vs. hepsi bu tür içerisindedir. teknolojinin ilerlemesiyle klasik aletlerin kullanımı azaldıkça bilgisayar üzerinden yapılan müziklerin yapımı gittikçe artmaktadır.
  • https://open.spotify.com/…ycj55?si=e7efaf107b1b4613
    3 farklı tür içeren al dente bir playlist bırakıyorum. tavsiyesi olan mesaj atarsa ekleyeyim
  • electronic dance music' in kısaltılmış halidir. hollanda' da gelişmiştir ve edm' nin başkentliğini yapmaktadır. adından da anlaşılacağı üzere dijital ortamda yapılan müziklerin bütününü kapsar. tomorrowland, ultra music festival, amsterdam music festival gibi festivaller edm üzerine kurulmuşlardır. pop müzikleri de kapsamaya başlayarak dünya' nın en fazla dinlenen ve en yaygın müzik türlerinden birisi olmuştur. sürekli özgün ve farklı sesler ile alanında yaratıcı isim ve parçalar çıkartarak müziğe farklı bir hal katmaya devam etmektedir.
  • pek cok alt-turu bulunan muzik turu. suradan bu alt-turlerin nasil tasnif edildigi gorulebilir.
  • david guetta abimizin beardyman'i featuring ettiği "the death of edm" diye çok çok acayip bir şarkısı vardır ki, fenalar ötesidir, ortalığın ağzına sıçar ve dahi aslında tek başına bir başlığı haketmektedir..
hesabın var mı? giriş yap