• dinlerken bir ispanyol dans muzigi hissi uyandiriyor ama elinde şarabinla saga sola sallanarak... bana oyle geldi, hoş geldi. otur bir kahve iç, yorgunsundur.
  • şu şarkıyı müslüm baba okumadan gitti ya... olabilecek en muhteşem yorum olurdu.
  • sol framede görünce şimdi, üzerine uzun uzun düşündüğüm günleri hatırlattı. hani güzel şarkı falan da, ben bu sözleri anlayamamıştım, şimdi okudum yine anlamadım. türkçe şarkıların çoğunda mı bu var diye düşündüm hatta. sanki satır satır bir şeyler ifade etmeye çalışıyorlar da, hepsini topladığında, ee ne dedi bu şarkı şimdi? diye soruyosun kendine, ben şahsen cevap bulamıyorum. (en çok serdar ortaç şarkılarında var bu demek istediğim yalnız onlardan geçen bir alışkanlık ki ben de anlatamadım ne demek istediğimi gibi bi his var içimde, ner neyse) amma velakin, entrylere bakıyorum, anlayan anlamış. yazılmış en güzel aşk şarkısı diyebilecek kadar iddialı yazarlarımız bile varmış.

imdi;

gözlerin ya vardı aklımda ( gözlerin aklımdaydı ya hani )
    biz çoktan unuttuk
    dünya dediklerini ( ben burda sevgilisiyle beraber, aşktan dünya halinden geçtiklerini anladım ama akıldaki gözlere noldu, onu bağlayamıyorum)
    ahh ( bunu anladım )

aşk bir kaza dedin (tamam sevgilisi demiş)
    bizse sağ kurtulduk (sen öyle dediydin ama bak biz ne güzel kurtulduk)
    bugün senin günün
    onu da mahvettin (haydaa.. )

seni sorana her yanım derim (tamam güzel, pek duygusal.. bunu anladım)
    ve dahasını da eklerim (bunu anlamadım, ama bi sonraki satıra bakalım belki orda sölicek adam dahasını)
    ellerini uzat ki dokunsun
    parmaklarım bugün.

(-abi seninki nerde?
    +her yanımda.
    - oo, sen fena aşık olmuşsun abi be.
    +du dahası var, ekliyorum.
    -ekle abi.
    -ellerini uzat ki dokunsun.
    +anlamadım abi?
    -parmaklarım bugün.
    +...
    )
  • yüzünüzde gülümseme içinizde tanımlanamayan duygularla evet elinizde bir kadeh şarap sağa sola sallanarak eşlik edilen sakin şarkısı ve de mahvettiğimiz günler için el emeği göz nuru sözleri

gözlerin ya vardı aklımda
    biz çoktan unuttuk
    dünya dediklerini
    ahh
    aşk bir kaza dedin
    bizse sağ kurtulduk
    bugün senin günün
    onu da mahvettin

vee

seni sorana her yanım derim
    ve dahasını da eklerim
    ellerini uzat ki dokunsun
    parmaklarım bugün
  • son takıntım..

takıldım evet:

seni sorana her yanım derim
    ve dahasını da eklerim...
  • ahh ne güzeldir!yıllar sonra aklıma nerden geldi bilmiyorum ama aşık olmayı özlemiş olabilirim...
  • bir turlu diyemedim demek istedigimi: cok guzel bir sarki.

(bkz: sonunda)
  • an itibariyle kardeşimin yan odada beşinci kez, son seste dinlediği ve şu darmadağın ruh halimi daha bir serpiştirmiş fena şarkı.
  • bir kere bu şarkıyı dinlemeye başlayınca sürekli bir döngü içerisine giriyorsunuz.. inanılmaz mutlu mesut oluyor insan ne bileyim, aslında mutsuz falan da değilim sadece daha fazla mutlu olmak istiyorum. hepsi bu.

https://www.youtube.com/watch?v=wcz2q9entda

mutsuzlar! siz de sarılın bu gece buna!

senisoranaheryanımderimvedahasınıdaeklerim.... insanın ayrı yazası gelmiyor gelmiyoooor.
hesabın var mı? giriş yap