• yaygın kanının aksine nba tarihinin en büyük draft fiyaskolarından biri değil, ama en büyük transfer fiyaskolarından biri olduğunu düşündüğüm basketbol oyuncusu(ydu - yalnız spora geri dönmeye çalıştığına dair söylentiler var - da ilgili spordan kasıt basketbol mu yoksa sumo mu bilemiyorum).

neden derseniz, kendisini draft eden chicago bulls takımı curry'den çaylak kontratındaki ilk dört yıl boyunca sürekli artan bir ivme ile verim almıştı aslında (son yıl ortalamaları: 29 dk., % 53 - 16 sayı, 5,5 reb)

dört yılın sonunda bulls kontrat uzatmasına gitmeden önce, o zaman sağlık kontrollerinde kalp ritmi ile ilgili olarak ortaya çıkan potansiyel bir rahatsızlık durumunu, oyuncunun dna'sını inceletecek kadar detaylıca tetkik etmek istemişti. curry buna yanaşmayınca da aralarında köprüler atılacak noktaya gelmişti.

böyle bir ortamda ortaya çıkan ve curry'nin yeni shaq olacağına inanan new york knicks yönetimi bulls'tan curry'yi alabilmek için girdikleri takasta, çuvallar dolusu usd ve kontrat denkleştiren oyunculardan başka, sonradan lamarcus aldridge ve joakim noah'a dönüşecek draft haklarını da vermişti.

peki sonra ne oldu? knicks camiası, bunca fedakârlığına karşılık, curry'nin yeni bir shaq'e değil ama yeni bir garfield'a dönüşümünü izledi günbegün...

eddy curry o dönemin knicks adına tek transfer fiyaskosu değildi belki ama şüphesiz ki en ağır olanıydı!
  • oldukça zor günler yaşayan knicks pivotu (!)... olan biten birçok şeyden sonra şimdi de borç batağına saplanmıştır. mike d'antoni takımın kendini toparlaması için 2 yıldır uğraşıyor, fazla kilolarıyla bu ahengi bozmasına izin vermeyecektir curry'nin.. aslında curry de aptal değil, 'takım iyi giderken bana şans verilmemesi normal ama ben de olduğum yerde oturmuyorum, çalışmaya devam ediyorum' diyor.

ne kadar çalışırsa çalışsın maalesef nba oyuncularını özellikle de zenci oyuncuları ekonomik olan bitiren çevrelerindeki insanlar oluyor. menajerler de değil daha çok 'entourage' adı verilen kuzeni, kuzeninin buddy'si, onun da homie'si bu adamlardan devamlı para çekiyorlar. hayati boyunca calissa bir daha toplamda knicksten aldığı parayı kazanmasına imkan yok ve bu parayla bile borç batağında, varın gerisini siz düşünün..

ilgili bir yazı da bu linkte var..

http://motion-offense.blogspot.com/…eddy-curry.html
  • son iki sezon sahada toplam 75 dakika yer almıştı.bu sezon ise hiç oynamayacak ve bu üç senenin toplamında 30 milyon dolar civarında bir maaşı cebe indirmiş olacak.

birde üstüne bu iri arkadaşı takas etmek için new york'un vazgeçtiği draft haklarıyla lamarcus aldridge ve joakim noah'ın lige dahil olduklarını hatırladıkça, sinir katsayısı yükseliyor ve isiah abiyle ilgili hoş olmayan cümleler kurası geliyor insanın.
  • 53.084 tane aklıselimin nba 2008 all star da görmek istediği pivot.valla iyi ki başaramamışlar.

(bkz: hangi hayvan yapti bunu)
  • artik kendisi degil biten kontrati takas ediliyor. her haberde okuyorum carmelo anthony nu york'a gitti o buraya gitti eddy curry'nin biten kontrati ise minnesota'ya gitti. ulan o da insan. tamam hayvanca bir vucuda ve bunyeye sahip olabilir ama hastaligi olmasa lige ilk geldigi donemde cok onemli bir potansiyele sahipti. az saygi az sevgi beyler yapmayin etmeyin.
  • 2012 yılında miami heat formasıyla kenardan gelip basket falan atan adam. tarihe not düşülsün.
  • bütün sene eşofman giyip, kenarda havlu sallayarak şampiyon olan çok oyuncu var ama; eddy curry gibi takım elbiseyi çıkarmadan şampiyon olan var mı bilmiyorum.
  • yaşadığı son derece trajik olaylardan aylar sonra yeniden basketbola dönebilmek için çalışmalara başlamış olup, yaz başından beri 18 kilo vererek 162 kilodan 144 kiloya inmiş ancak şimdi de baldırından sakatlanmıştır. kariyerini kurtarabilecek mi heyecan içinde bekliyoruz zira kendisi skandal derecede kötü bir savunmacı ve ribaundcu olmasına karşın al jefferson, carlos boozer ve hatta tim duncan ayarında bir alçak post skoreri olabilmek ve nba'de uzun yıllar üst düzey bir uzun olarak barınabilmek için fazlasıyla yeterli yetenek ve fiziğe sahip.
  • kalbindeki ritm bozukluğu iddiaları nedeniyle chicago'nun istemiş olduğu dna testini yaptırmamış olması neticesinde chicago bullsla bağı kopmuş ve new york knicksle anlaşmış genç oyuncu.

işin enteresan yanı dünyanın çoğu yerinde takımlar oyuncusunu ne pahasına olursa olsun oynatmaya çalışırken chicago'nun böyle bir duyarlılık gösterip takımın en iyi oyuncularından birini kendi sağlığı açısından gözden çıkarmış olmasıdır. üstelik john paxson yaptığı açıklamada eğer ritm bozukluğu nedeniyle basketbol oynamasına engel bir durum çıkacak olursa chicago'nun curry'e 50 yıl boyunca yılda 400.000usd teklif ettiğini ama onun kabul etmediğini söylemiştir.
  • kırpılmış freddie mercury
hesabın var mı? giriş yap