• medya kralında telefonda bi kızın sorusu: bu yerlere gelmek için hiç prensiplerinizden ödün verdiğiniz oldu mu ?

ebru yaşar: vermişimdir zaman zaman... ödün.

o üç nokta arasında gözünün önüne ne geldi acaba?

şöhret piyasası zor hacım. zaman zaman vermek gerekiyor...ödün.
  • ibrahim tatlıses'le ilişkisinin olduğu iddia edildiği dönemde, ibo'nun oğlu ido bu iddia ile ilgili "onun adı ebru yaşar değil, ebru kaşar" demişti. bildiğin hakaretti ama ido'nun yaşı küçük olunca "çocuğa bak ne zeki, ehehe" diye geçiştirildi.

neyse bu aşk söylentilerinin ortaya çıkmasına neden olan "seni anan benim için doğurmuş" klibi ise yıllar sonra yazılmış "aşk tesadüfleri sever" filmi ile paralel bir senaryoya sahiptir. filmde ibo yerine mehmet günsur oynayınca, bu gerçek görmezden gelinse de, gerçekler acıdır, acıtır.
  • meşhur olduğu yıllarda sanırım ilkokulu yeni bitirmiştim. bir magazin programında da ne zaman evlenip seviseceksiniz minvalinde sorular soruluyordu. o da "ay hayır ben cocuk sahibi olmaktan çok korkuyorum. çok dar bir vajinam var biliyo musunuooz?" demişti. nasıl bir rahatlıktı o demeç hala anlayabilmiş değilim.
  • çakma reza zarrab ile evlenmiş türkücü.
  • an itibariyle muhabirin "güzellik sırlarınız nelerdir" sorusuna ilk olarak "at binerim" şeklinde cevap vermiştir. laf binicilikten açılmışken ibrahim tatlıses'i anmamak da ayıp olur.
  • okan bayulgen ve ebru yaşar.

bundan tam 10 sene önce, programında okan söyle bir sey demişti(benim hafızamda kaldı o söz): "mesela ebru yaşar diye birisi var, amerika müzik konusunda uzman bir arkadaşım bana söyledi, adam bildiğin entelektüel bir tip, ama ebru yaşar dinliyor, sesini çok ilginç buluyor"

ve seneler sonra yanında oturuyor, okan'ın ve çevresinin çok uzun zamandır takibinde ebru yaşar, bilin diye söyliyorum.
  • eskiden akıllı uslu bir hatundu. magazinden uzak, çok ortada görünmeyen, kaşlar kalın, ses güçlü. sonra ne olduysa birden memelendi. hemen ardından magazin sayfaları, pazar sürprizleri, havuç yemeler, karpuz kırmalar.
  • kadının yanında nevzat tarhan oturuyor, düşüncenin kimyasını moleküllerin akışını anlatırken ' hayaar, o başka bişay' diyebiliyor, bu insanlardaki özgüven nedir, belli ki annesi yeterince çimdiklememiş kendisini küçükken. he bir de pelin batuyla dalga geçmeye çalıştı program boyunca ama pelin neler konuşmuş kendisi neler konuşmuş tekrar izlesin bence programı

hatta bu da benden güzellik buyursun linki
    tıkla bakalım
  • zamanında sivas büyük otel'de konsere gelmiş bu hanımefendi.
    gelmişken -elbette- sivaslı bir yağız delikanlının yanından geçmiş. zaman sonra bir gün arkadaşları sormuş, "ee güzel miydi ebru yaşar?" diye. sevgili yağız delikanlımız da cevabı yapıştırmış "abi çogh güzel garı görünce insanın taşşakları oynuyor!" .
  • "sanma beni sakin kız kurusu / eğri çıkıyor en dogrusu / pastane diyerek gittigim yerler / ya yıldız parkı ya beykoz korusu " gibi dumur edici sözlere sahip bir şarkısı var, bu ablamızın.

yine aynı şarkıda geçen;

"birine heves etsem / evlenelim desem / yan çiziyorlar / pes doğrusu" sözlerinden de; hanım ablamızın artık bir an önce evlenip çoluk çocuğa karışmak arzusunu bastıramadığını görüyoruz.

şarkının sözlerini kim yazmış bilemiyorum, ama kendisine tek sözüm var; sen çok yanlış gelmişsin kardeş!!
hesabın var mı? giriş yap