• evet görsel bir şölen, evet javier bardem bu dünyadan değil ama ben film bitene kadar hesap yapmaktan duygusallığımı yaşayamadım. dünyanın bir ucundan diğer ucuna giderken zerre maddiyat konuşulmadı arkadaş. yıllardır hintliyim böyle rahatlık görmedim!
  • "ben kitap okuyorum", "haftada 2 kitap bitiririm" derken kastettiği kitaplar başta bu olmak üzere yok aşk kapıyı zangırdattığında, cazgır cariye hürrem, boleyn kızının eltisinin yeğeni, vampirim beni düttüğünde, jartiyerimin mandalı gibi sikikliği isminden belli ağaç katliamları olan kimseler, bebişlerim!

siz kitap okumuyorsunuz aslında, %70'i hiç kitap okumamış milletten gıdım farkınız var. sadece bi gıdım.

hatta al: (bkz: #25835945)` :teşekkürler kafayi kurtaran adam`
  • klişe klişe klişe ucuz ucuz ucuz..
    zaman kaybı.

--- spoiler ---
    otuzlu yaşlarında derdi tasası olmayan bir amerikalı sıkılır. hiçbir sorun olmayan hayatında kıçından bir depresyon uydurur. tabii ki kendisi bütün amerikan filmlerindeki baş karakterler gibi müzisyenlik, yazarlık, oyunculuk, gazetecilik tarzı dandik -biz faniler gibi sabah 7de kalkıp sürekli çalışmasını gerektirmeyen- bir iş yaptığından dolayı 1 yıllığına gezmeye karar verir, 4 ay italyada, 6 ay hindistanda 5 ay bali'de kalacak kadar -bok gibi- parası vardır, tutar kendini arar, bu esnada javier bardem ile yatar vb.
    sonra da ona buna iki gıdım yardım eder, iki üç italyan yemeği yiyip 3-4 posta meditasyon yapınca huzur bulur, sonunda da kendisine aşık adama -javier bardem'e yani boru diil- aşık olur.
    --- spoiler ---

öehhh. sıkılmadılar utanmıyorlar şöyle hayatınızı değiştirebilirsiniz filmleri çekmekten de, oynamaktan da bu filmlerde..
  • hosuma giden ingilizce kelime oyunlarini, yaratici tespitleri ve ince ayrintilari vs. 2-3 a4e sigdiramayagim kendini bulmaya ve mutlu olmaya calisan fazlasiyla zeki, cok yonlu/yetenekli ve duygusal bir kadinin, yazarimiz elizabeth gilbert'in hikayesi. ama temelinde oyle bi yuzeysel ve amerikanvari bir damari var ki uzuluyorsunuz her seyi olmaya calisip hicbiri olamayan, zorlama islere girisen hallerine. kendisine hayran olmakla salak bulmak arasinda gidip geldigim en celiskili okuma deneyimim.
  • filmin, isminin türkçe çevirisi; 'bugün de doyduk, çok şükür sana yarabbim'dir.
  • (bkz: ye iç sıç)
  • bu kitabı okuyup başucu kitabı yapan, bayılan, ufku açılan kadınlar arasında sıkıcı olmayanını görmedim.

öyle birisin ki, ufkun eat pray love okuyarak açılıyor. allah rızası için birisi bu kadınların üzerine iris murdoch, doris lessing, margaret atwood romanı atsın da ufuk nasıl açılır bir görsünler.

dipnot: bu kitabı okuyan, popüler olduğu dönemde secret okuyup ondan da etkilenmiştir. fi pi çi üçlemesini okumamış olması da mümkün değildir.
  • dün gece nihayet vakit bulup izleyebildiğim ancak süper ötesi sıkıcı bir filmdir. tek güzel yanı ilk yarısında bol bol gösterilen italya ve italyan yemekleriydi. şimdi düşündüm de belki sıkıcı bulduğum film değil kendini bulmak için seyahate çıkan kadınların karşısına sürekli javier bardem'in çıkması da olabilir. evet.
  • new york'ta salatayla beslenen steril bir kadının yemek yemek için taa italya'ya falan gitme hikayesi. bacım yok muydu oralarda iyi bir italyan lokantası?

ayrıca napoli'deki maç izleme sahnesinde bir grup roma taraftarının çılgın attığını gördük. orası napoli yönetmen arkadaşım, adamın götünden kan alırlar, kan!
  • para verip izlediğim için kendi kelimemin tutsikiyamo olduğuna kanaat getirmemi sağlayan gereksiz film.
hesabın var mı? giriş yap