• tulay germanin, onsozunde "sizlere sesimi bıraktım, du$memi$ bir ucagin kara kutusu olarak ya$amimi da birakiyorum" dedigi, okurken toplumun baskilarina karsi kendi bildigi yolu secenlerin basarili oldugunu bir kere daha hatırlatan kitap.
  • tülay german' ın gençlik fotoğrafı kitap için şahane bir kapak olmuştur.

--- spoiler ---

paris' te erdem buri ve tülay german' ı ziyaret eden arkadaşlarından bir tanesi moda' da, kuş seslerini, cumhuriyet ve milliyet diyen bağıran çocuğu, annesine seslenen afacan bir çocuğu, klakson seslerini kaydedip bu çifte dinletmiştir. erdem buri bu kaydı dinledikten sonra tülay german'a : " köksüz ağaç olduk" demiş.

köksüz ağaç olmuşlar ama yaprakları hiç dökülmemiş, aşklarına imrenmedim desem yalan olur.

--- spoiler ---
  • kitaptan aldığım kısa kısa notlar:

https://anilozbek.blogspot.com/…gn-kara-kutusu.html
  • kitabı baz alarak bir playlist oluşturdum ilgilenenler buyursunlar

`https://open.spotify.com/…si=vkz8wn9wsakinbmv1jvlhq`
  • bir kadın dünya üzerinde yaşanan en güzel, en asil, en hüzünlü aşklardan birini yaşamıştır. bu kadın tülay german'dır. hikayesi düşmemiş bir uçağın kara kutusundadır...

bu derin aşk hikayesini okuyalı bir ay oldu. o gün kalbime giren bıçak, bedenimde gezinmediği organ bırakmadı. hala sersem gibiyim. evrende sevginin aşkın ölçü birimi yoktur. anlatmak gerekirse, bir insan ancak bu kadar sever, sınırsız ve sonsuz...

sinema filmi yapılmalıdır, her türlü saygıya layık tülay german hanım hayattayken!
  • afrika yayınları tarafından yeniden baskısı yapılmış. çınar yayınlarının 2001 yılında bastığı kitap sonrası bugüne uzanan baskısızlık, susuzluk sona erdi.
  • varsa birilerinde, bi yeşil ses uçursa
  • 2000 yılında çınar yayınlarından çıkan tülay german'ın anılarını anlattığı çok önemli ve de başarılı kitap.
    türk çok sesli popüler müziğinin tarihini, ve türkiyenin en önemli şarkıcılarından 1inin hikayesini anyattığından çok önemli olduğunu düşünüyorum.
    (bkz: tülay german)
  • periyodik olarak yedeklenerek bakım analizlerinde kullanılır.
  • hiç inanmadığım, sağlıklı bulmadığım ve zayıf insanlara özgü olarak düşündüğüm aşk duygusuna karşı bakış açımı değiştiren hatta empati kurarak belki de o duyguyu yaşamamı sağlayan kitap
hesabın var mı? giriş yap