• afyonda ufo gördüğünü iddia eden bir kasabalıyla röportaj esnasında:

- evet ufoyu nerde ve nasıl gördünüz?
    - efndim ufo ışık saçıyordu ve yerden 5000 feet yükseklikteydi

feet? afyon? metre?!
  • sözlük anlamı körelme olduğu halde, dilimize yeni nesillere bu kelimenin "gerçek bir anlamı varmış" diye düşünecek boşluk bile bırakmayacak şekilde net bir biçimde yanlış anlamıyla yerleşmiş olan kelime.
    dumur kelimesi, "kullanılmayan uzvun körelmesi" örneğindeki "körelme" yerine kullanılabilir. bu durumdaki kullanımı, dumura uğramak şeklindedir. kelimenin tıptaki karşılığı atrofidir. dönüşümsüz* bir aktivitedir. günümüzde kullanılmakta olan yanlış anlamı için; "şaşırtıcı bir durumla karşılaşınca zihnin ya da düşüncelerin körelmesi" açıklaması yapılabilecek olsa da, gerçek dumurların geri dönüşsüz olması, yani oluşan değişikliğin ya da hasarın bir daha düzelmemesi, kelimenin yüklenmiş yeni anlamlarını zora sokmaktadır. zihinsel dumurlar oluştuğu şekliyle kalsaydı, yani düzelmeseydi, bugün sokakta birbirinin yüzüne bakıp sırıtmanın ötesine geçemeyen bir nesil olurduk.
    dumura paralel olarak yeni anlamlar yüklenen bir kelime de kopmaktır, ki bu kelimenin onlarca sözlük anlamı arasında bir tek günümüzdeki kullanım şekli yoktur. günümüzde kullanılan yepyeni anlamıyla kopmak kelimesi; yeni terminolojiye de sadık kalarak "komik dumur olayları karşısında gülme krizine tutulmak" diye tanımlanabilir. bu yeni anlamlar silsilesinde olayların sırası önce dumura uğramak, sonra kopmak şeklinde geliştiği için, büyük olasılıkla tesadüfen bir anlamlılık doğmuştur. çünkü doğada dumura uğramış uzuvların da, artık fonksiyonlarını yerine getiremediği ya da beslenemediği için kolayca kopması mümkündür.
  • taksi soforunun teki derin bir off ceker... disariyi izlemeye devam ederim, ama 20 saniye sonra falan daha derin bi "offf"... mecburen sorarim "hayirdir?" diye ve dumur gelir:
    "sorma abi ya, bu boktan post-modern hayat insanda manifesto falan birakmiyor 'mina koyim"
  • bir olay kar$isinda $a$kin bile olamayacak kadar havada kalma hali.. (bkz: got olmak)
  • ilkokul 4. sınıftayken dersaneden eve ilk kez yalnız dönmem nedeniyle,yol boyunca yapmam gerekenler bir bir tembihlenir,birkaç kere provası yapılır ve ogün gelir...dönüşte yapılacakları düşünerek geçen dersanedeki ilk gün sonunda,otobüs durağına kadarki yaklaşık 15 dakikalık mesafe "...mavi gelirse para,kırmızı gelirse bilet...mavi gelirse para,kırmızı gelirse bilet..." sözü defalarca tekrarlanarak katedilir.(maviden kasıt:halk otobüsü,kırmızıdan kasıt:belediye otobüsü)

olası bir "saatin kaç acaba?" sorusuna,"mavi gelirse para,kırmızı gelirse bilet" cevabı verebilecek durumda durakta beklerken,karşıdan gelen otobüsün yeşil olduğunun farkedilmesiyle birlikte "dumur" kavramı yaşanarak öğrenilir...
  • 14 aralik 2002 :
    tek'e (türkiye elektrik kurumu) elektrik faturami yatirmaya gittim.
    elektrikler kesik oldugu icin iki saat oyalanmak zorunda kaldim..

faturayimi odemediler acep ?
  • bir siteden bisi indirmeye kalktım ve gorduum yazı sööleydi:
    "our work is protected by several patents and copyrights. our lawyers do not fool around. so go ahead and enjoy our site. just don't steal anything from it, ok?"
    tamam amca bişi yapmıyom aha bak çıktım bile sitenizden..
    hala shokkk.
  • kırmızı saçlı bi kızarkadaşla beşiktaşta yürürken "saçını skym" diye bişiy duymak. kafanı çevirip arkaya baktıgında gördügün şeyin 65 yaş üstü bi teyze olması
  • office xp'nin dikte fasilitesi ile eğlenilmektedir.. siz söylüyorsunuzdur, o yazıyordur. bir anda eser ve "i hate bill gates" denir bilgisayara, "i hate you" yazınca olunan şey dumur olsa gerektir..
  • belediye otobüsünde normal bir biçimde kulağımda walkman müzik dinlerken, arkamdakinin hafifçe omzuma dokunup "afedersiniz biraz sesini kısar mısınız ezan okunuyo da.. " dediği an yaşadığım derinden sarsılma hali.
hesabın var mı? giriş yap