• gece 12den sonra kırmızı noktalı olarak gerdek gecesini gösterse tam olur bence, alırız biramızı çerezimizi oluruz ekran kuşu
  • askerde zaman zaman denk geldiğim tv kanalı. bazı kere uzun uzun izledim. olanlara anlam vermeye çalışıyorum. gösterilen klasik düğün ama aklımı sağ alt köşedeki yazı tırmalıyor. viyana/avusturya... düşünüyorum, düşünüyorum nasıl viyana, hangi viyana. makara olsun diye mi viyana yazılmış. çünkü düğün salonunun güngören düğün salonundan farkı yok. basık bir mekan, bol ekolu mikrofon sesi, çifte telli, halay... hayır hayır burası viyana olamaz diye düşünüyorum. o düğün bitiyor yenisi başlıyor. paris/fransa... gelin damat almışlar kameramanı eyfel kulesinin önünde poz veriyor. oradan geçiyorlar seine nehrinde tur atıyorlar 5-6 poz daha çekiliyorlar. çok mutlular... sonra düğün salonuna geçiyorlar. bir anda nasıl bağcılara gittiler diyorum. biraz önce gösterlen eyfel kulesi ve seine nehri ile aynı yer olamaz diyorum. aynı basık mekan, bol ekolu mikrofon, çifte telli, halay... bir yanda paris, bir yanda viyana, bir yanda güngören, bağcılar derken, ha paris, ha viyana, ha güngören, bağcılar diyorum ve düdük çalıyor. akşam yemeği için yemek içtimasına çıkıyorum.
  • tgrt'nin türksat uydusu üzerindeki tp'sinden yayın yapmaya başlayan kanal. sünnet, nişan, düğün gibi anlarınızı yayınlatmak için bizimle irtibata geçin şeklinde bir vtr dönüyor. tüm dünyanın böyle bir kanal kurduğumuzu görüp bizimle dalga geçmesinden korkuyorum, bunu düşünen her kimse esefle kınıyorum.

edit : kına gecelerini de yayınlayacakmış. ha süpanallah.
  • bence bu kanal yalan söylüyor.

canım sıkıldıkça, bunaldıkça açıyorum düğün tv. bakıyorum mesela mahir ile ipek'in düğünü, fransa yazıyor. bu ne biçim fransa lan? böyle fransa mı olur? eve bakıyosun, bizim bahçesindeki demir kapı bile bizim kırklarelindeki evin kapısıyla aynı. tek veya iki katlı genel yerleşim planıyla bir izmit/derince'den yahut kırklareli'den farkı yok. biraz daha temiz, biraz daha bakımlı belki. neyse, insanlara bakıyorsun. lan koskoca fransadasın, modanın kalbinin attığı yer. amcaların hepsinde kısa kollu emmi gömleği, kadınların abiyeleri bakırköy, mahmutpaşa kreasyonlarını aratmıyor. gelinlik desen ona keza. damada bakıyorsun, garson mu damat mı belli değil, ama gurbetçi olduğu saç stilinden belli. düğün saçı, ve hatta yapılan kişiyi pavyon karısına benzeten düğün makyajı bile aynı. kapı önünde çalan davul zurnaya değinmiyorum bile.

lan şunca senedir istanbuldayım, şimdi sokağa çıksam nerde zurnacı bulurum bilmem. bu adamlar taaa fransa'da zurnacıyı nerden buluyorlar lan? google'a zurnacı yazınca bile çıkmıyor yani zurnacı telefonu adresi filan. enteresan. evlerin içine geçsek, dışı fransız stilini andırıyor ama, içi türk dekorasyonundan nasibini almış. evin içinde kömür sobası var lan! bu nasıl fransa? kandırıkçısın düğün tv. kömür sobalı fransa mı olur? gerçek fransa bu diil!

yani o videonun altına fransa yazma, mahir ile ipek/yozgat de, izmit de, istanbul de, diyarbakır de, kırklareli bile de inanırım yani.(bu bile kısmı müziklerden kaynaklanıyor) fransa ney lan?

bizim insanımız işte, her yerde aynı demek ki. fransada yaşaması garip saç stili ve zevksiz giyim dışında bi katkı, bi ilerleme bişi sağlamamış en azından düğün dernek adetleri için konuşacak olursam. ya ne bileyim böyle sokakta davul zurna köyde filan makul bişi tamam mı? severim de ben. sokak düğünü hayranı binsanım. ama fransadasın be abi. ne bileyim insan başka bişi bekliyor. şimdi ben kırklarelinde düğün yapsam bahçede tahta masada misafire kuru pilav ayran ikram etsem, kapıda davul zurna çaldırsam bu garip diil. ama videonun altına fransa yazınca garip oluyor. bi ben mi şekilciyim lan siktiminin dünyasında?
  • tadı en çok plastik bardakta limonata ve bir dilim pasta ile çıkartılır bu kanalın.
    takı derdi yok, oyna da oyna ısrarı yok.
    oh la la!!
  • askerlik yapanlar bilirler. askerde baya izlenir bu tv. yani biz çok izlerdik. yurtdışında yaşayan türklerin düğünleri peş peşe yayınlanır. düğünlerdeki kız popülasyonu baya yüksektir. biz de askerde canımız sıkıldıkça düğün tv'yi açar kendimize ordan kız beğenirdik. düşünün artık nasıl bir yokluktayız. bir perşembe günü klasik kurtlar vadisi zamanında bütün karakol kurtlar vadisi'ne kitlenmişken ben ve bir arkadaşım kurtlar vadisi izlemediğimiz için gazinodaki diğer 52 ekran tvde düğün tv'yi açtık takılıyoruz. dakika bir yorumlara başlıyoruz. kırmızılı ne fenaymış, sarılıyı yalarım vs derken yanımıza torun tombalaktan biri geldi oturdu. gel lan gel manitalara bak diyerek onu da olaya dahil etmeye çalıştık. neticede çocuk kurtlar vadisi izlemiyor ya. büyük entellektüellik. biz devam ediyoruz tabi şu esmere böyle kayarım, gelinin memelerde taşmış, bu lavuk bu kızı sikemez gibisinden yorumlara devam ediyoruz. çocuk artık dayanamadı. abi dedi yukardayken evden telefon geldi. annemler almanya'da yaşayan kuzeninin düğünü var aç izle dediler. o yüzden geldim ben. o kızların hepsi akrabam. ulan daha önce niye söylemiyorsun amk. bütün akrabalarınla akraba olduk burda. kusura bakma kardeşim bilsek dermiydik hiç diye durumu toparlamaya çalışsakta olan olmuştu. o andan itibaren hepsi bacımız, kardeşimiz olmuştu. ah düğün tv ah.
  • bıçkın delikanlıların düğüne gelen kızları izlemek için giyinip düğün salonlarını gezme zorunluluğunu ortadan kaldıran kanal.

- müslüm. gel la bu akşam düğün var televizyonda. hasta olduğum kızın amcasının oğlu evleniyormuş. arkadaşları da vardır. oturup izleriz.
  • yayın akışı şu şekildedir:

08:00-10:00 beraber ve solo halaylar(bu hafta niagara şelalesindeyiz)
    10:00-12:00 biri bize düğün yapıyor (reality show/24 saat 24 kamerayla düğün evinde neler oluyor neler bitiyor)
    12:00-14:00 düğün bülteni(kim kiminle nerede göbek atıyor?)
    14:00-16:00 top 20(çeşitli düğünlerden en iyi takı takma,göbek atma sahneleri)
    16:00-18:00 tarator (erman toroğlu ve şansal büyüka düğün pozisyonlarını değerlendiriyor)
    18:00-20:00 düğüne doğru(gecenin düğününden önceki dedikodular)
    20:00-22:00 gecenin düğünü(bu akşam arzu tarrakkafalı ile seyfettin şabalakoğlu evleniyor)
    22:00-00:00 tv'de sinema(halayda başı kirvem çeker/izzet yıldızhan başrolde)
    00:00-06:00 ateşli gerdek(şifreli yayın)
  • günün her saatinde dünyanın çesitli yerlerinden türk insanın nişan,dügün hatta sünnet törenlerini yayınlayan kanalı tv .çeşitli dumur olaylara sahne olur genelde.oglunun sünnet dugununde kapalı alanda havaya ates eden baba ve dügün salonuna otomobille giren gelin-damat benim için en özel yere sahiptir
  • vtr'si ile de dikkat çeken (?!) kanal.

öncelikle gıcık bir müzik eşliğinde hoppidi hoppidi oynayanlar görünüyor. sonra takı merasimi gösteriliyor ve damat "şu taraftan tak da kamera görsün ha" diyor. ardından "düğün nişan ve her türlü mutluluk anını dünyadaki milyonlarca insanla paylaşın. bizi arayın" yazıyor.

aklıma ister istemez trajikomik sahneler geliyor...

örneğin takı töreni...

- gelinin amcasındannnnn. reklamlardan hemen sonra. kaç para takacağını merak ediyorsanız bizi izlemeye devam edin.

veya sünnet töreni...

- ekranları başında milyonlar küçük osman'ı merakla bekliyor. küçük osman acaba kaç santim. reklamlardannn hemen sonra.
    - az sonra kesim işlemine başlanacak. ekranlarınızın başından ayrılmayın.

dipnot : sözkonusu kanal almanya merkezli olarak kurulmuş. tgrt'den sadece hat kiralayıp yayın hayatına başladığı tahmin ediliyor.
hesabın var mı? giriş yap