• --- spoiler ---

murat cemcir boks hocasiydi, burda cami hocasi olmus.

ahmet kural'in deli hastanesinde ne isi var?

saffet parayi nerden buldu? lotodan cikti falan, bunlar absurt bile sayilmaz. olmamis.

kendiliginden yakalanan hirsizlar niye tekrar gozumuze sokuluyor? tek sahnelik espriydi bitti, yeter.
    --- spoiler ---

ilk aklima gelenler bunlar.

bunun disinda ilk sahnelerde cocugun yasadigi iki farkli yasam cok iyi anlatilmis. keske biraz daha oraya girselerdi.
  • bu film izlenir mi? eğlencelik, gülmelik ve hızlı tüketimlik bir film. ben gittim ve beni doyurdu. param helali hoş olsun emeği geçenlere...

peki çağın vebası komik filmlde ille olmalı sanrısı bel altı espiri var mı?
    sanırsam film boyunca 3 kere "ağuna goyiim" lafı geçti o kadar. onun dışında yok gibi.

aklımda 10 tane espiri kaldı mı? hayır, malesef. lakin zamanla olmadık yerde akla gelip, insanı çevreye rezil olmayayım diye içinden güldürten incelikleri var ama.

aşık olunası bir karakter var mı? o anaya, şivesine, masumluğuna, tipik anadolu anası cinliğine bittim resmen. tek başına almış götürmüş filmi yeminle

ilk filmin mirasını yemişler mi? sanırsam evet... bu filme bi de birncisinden miras, letonya hattı çekmişler ama çok zayıf kalmış orası be...

arada feci sırıtan torpilli oyuncular var mı? evet. mustafa keser amca olmamış. nukhet duru hiç olmamış. avanak hırhızlar hiç mi hiç olmamış.

peki sonuç? güldürdü be. bi kaç yerde komaya sokarak hem de.
  • kılıç yerine makastan yapılmış olan game of thrones tahtına oturan sünnet çocuğu fena şekilde karaktersiz joffrey baratheon'a benzemektedir.
  • ilkine nazaran birazcık, çok az ama, azıcık bir şey sönük kalmış, lakin yine de son zamanlarda önümüze sunulan kömürler arasında elmas gibi parlamakta olan film..

dün izledim, salondan da oldukça pozitif ayrıldım şahsen.. belki buna etki eden faktörler arasında özel gösterim olduğu için onlarca cinemaximum reklamına maruz bırakılmayışım da vardı, bilemiyorum..

ilkinde olduğu gibi, yine ahmet kural sırtlayıp götürmüş filmi.. murat cemcir yine ikinci planda kalmış kendisine nazaran.. yan karakterlerin üzerinde daha fazla durulması daha da güzelleştirmiş bence olayları.. şinasi yurtsever gibi bir adam ilk filmde oldukça pasifti mesela, ama hakkını vermişler bu kez.. almış ya da..

neyse, beğendik nihayetinde.. "türk sineması nereye gidiyor aaabi?" muhabbetlerinin başlamaya az kaldığı şu sıralar ilaç gibi geldi filminiz..

ellerinize sağlık..

serinin üçüncü filmine de isim önerimi bırakayım bari; (bkz: düğün dernek 3 gerdek)

bence komik.. rekorları alt üst etmezseniz o zaman konuşun..
  • ekibin işler güçlerde çektikleri filmi anımsatmıştır biraz komik sahneleri çekelim bir şekilde birleştiririz gibi düşünülmüş sanki. hırsızlar, nükhet duru vs

--- spoiler ---
    iterek duran arabaya çarpma ve he de şarkıya giricem sahneleri efsane olmuş
    --- spoiler ---
  • iyi bir sinema seyircisi olduğumu düşünen biri* olarak söylüyorum: sinemada izlediğime pişmanım.

salondan çıkıp sözlüğe "ilkinden çok daha iyiydi" cümlesini nasıl yazabilmişler aklım almıyor. ilk filmin de gereksiz detayları vardı ama konusu sarmıştı; karakter tanıtımları da iyiydi, bütünlük hakimdi. bu kez konu sadece "torunu sünnet ettirecez"den ibaret. ismail'in yaptığı plan boş ve amaçsız, hiçbir sürükleyicilik yok. yan konular, sünnet süreci boyunca yaşananlar o kadar zorlama ve gereksiz ki olan bitene en fazla gülümseyebiliyorsunuz...o da ekibi seviyorsanız, sevmiyorsanız salonu terk ettirebilir bu film.

daha önce bahsettiğim gibi ortasında "ya ben ne izliyorum? ne oluyor şimdi? amaç ne?" düşüncelerine kapıldım. 17 tl bilet parası vermenin ve yarım saat reklam izlemenin* karşılığı bu olmamalı.

sonuç olarak kesinlikle ilk filmden iyi değildir. çok paranız ve boş zamanınız varsa tereddütsüz izleyebilirsiniz.

ayrıca şöyle bitireyim ki troll olmadığım anlaşılsın: ahmet kural, murat cemcir ve rasim öztekin başta olmak üzere sevdiğim bir ekibin senaryo-kurgu kurbanı olduğu başarısız bir çalışma.
  • birincisini sevenin bunu da sevebileceği film.
    --- spoiler ---

nükhet duruyla film öncesi görüşmesi:
    f:film ekibinden
    n:nükhet duru

f:nükhet hanım bu projede tam size göre bir rolümüz var
    n:buyrun, dinliyorum
    f:elinize bir saz alıp mustafa keserin kafaya vuruyorsunuz
    n:bu kadar mı?
    f:bu kadar.
    n:süpermiş, kabul ettim..
    --- spoiler ---
  • sünnet edilecek veledin game of thrones tahtının beyazına oturduğu film.
  • büyük bir ihtimalle en çok izlenen türk filmi sıralamasında ilk üçe girecektir.
  • bana ilk filmden daha kötü bir film olarak gelen filmdir.
    gittiğim kişilerden, o gün moralimin kötü olmasından kaynaklanıyor olabilir fakat çok gülmedim bu filme.

rasim abinin oyunculuğu yine on numara. hırsız rolü ile izlediğimiz şinasi yurtserver yine çok iyi.
hesabın var mı? giriş yap