1383 entry daha
  • sosyal medyada aforizma kullanımı konusunda istikrarlı birisidir. twitter'da düşünsel bir üretim olmayacağını bildiği için sadece aforizma paylaşır. elbette twitter'da paylaştıklarının kulağa güzel gelmekten öte hiçbir kıymeti yoktur.

youtube programlarını arada dinlerim, malumatfuruşluğu sevmez. sohbet odaklı programlar yapıp genel birtakım videolar çeker. kelimelerin üzerine yaptığı felsefe sözlüğü videoları yine dil üzerine dikkat kesildiğini gösterir. youtube kanalında ciddi ve titiz videolar yerine daha rahat bir üretimde bulunduğu bir gerçektir. yani o program özelinde herhangi bir hazırlık yapmadan çeker videolarını.

tarzı ve ne demeye çalıştığı bence açık, yalnızca kendisini ifade ederken biraz vakte ihtiyacı var. videoları uzun ve konuşması yavaş diye pek çok insan tarzını sevmese de benim tuttuğum bir tarzı var.

okudukça bireyselleştiğini, toplumdan kendini bu bağlamda koruduğunu söylüyor. geçmişte biz olma hissi ile kendisinin ifadesiyle pek çok "yanlış iş" yaptığı için herhangi bir örgüte, partiye vs. hayatı boyunca mesafeli durmaya gayret göstermiş birisi.

benim bir putum yok, sizi inandırmak ve üzerinden menfaat elde etmek için uğraştığım hiçbir inancım yok diyor. hakikaten kitleleri peşinden sürüklemek gibi bir gayesi yoktur.

üzgünüm ama her belirli bir kitleye ulaşan ve tanınan insanda olduğu gibi kendisinin takipçileri de youtube yahut twitter yorumlarında kendisini boyuna övüp fikri anlamda müritliğini yaparlar. devamlı sözlerini paylaşırlar vs. bunu irrite edici buluyorum.
  • “insanlar en başından beri düş içinde yaşarlar, düş içinde yaşamak isterler. bu gerçeklikten kopmanın, gerçekliği bükmenin bir yoludur. insanlar inanabildiği gerçek dışılıkları, inanamadığı gerçeklere tercih etmiştir.”
hesabın var mı? giriş yap