• bugün stokholm / lidingö'deki cennet köşesi yazlığına tente monte ettiğimiz 90'lar figürü. şeker gibi insan. yaş 70'e yakın ama hala turne, parti, konser falan.. ölmez kolay kolay. dünyalığını yapmış belli ki, hâlâ da çalışıyor. kafamda bütün gün ismail ve no haş haş dönüp durdu :)
  • unutulmaması gereken adamdır. ayda en az bir kere no coke ve hello africa dinlenmeli ses sonuna kadar açılmalı ve süpersonik hareketler eşliğinde dans edilmelidir. kan dolaşımına iyi geliyor.
  • no coke, no heroin, no hash hash, no amfetamin sözlerine sahip parçayı yapan kişi.yalnız yurdum insanı buradaki amfetamini vitamin anlamış bir de bu isimle müzik grubu bile kurmuştur.(bkz: grup vitamin)
  • ingilizce bilmedigim dönemlerde popüler bir sarkisi vardi:
    helo afrika, temi haygun
    bol hash hash, no fitamin hede..
  • "no coke" isimli parçasında "hip hop reggae in a dance-hall style" şeklindeki repliği bazı yurdum insanlarınca "king kong gelse de rap yapsak" şeklinde yorumlanmış olan zat-ı muhterem. ismini ilk duyduğumda arnavutlukta yaşayan bir doktor olduğunu tahmin etmiştim, meğer alakası yokmuş :)
  • bu adamın gene doksanların başında bir 900'lü hattı vardı . hatta reklamında;

'' onun gerçek bir doktor olduğunu biliyor musunuz? dr alban size üç öğün sonrasında it's my life öneriyor, eğer dinlemezseniz ağzınıza zzzzz yapmak zorunda kalacak . arayın 0 900 900 454. ''

aramamıştım, ama hep merak etmiştim. ne diyordu, bize uzak ellerden ne anlatmak istiyordu. arayan biri olmuştur illa ama bu gezegenden değildir sanırım. gerçi rambo'nun, rocky'nin falan da 900'lu hatları vardı.
    ulan michael jackson'a foto - montajla novak'ın kollarını iki yana açtıgı, dereağzının arka planda oldugu bir posterde fenerbahçe forması falan giydirilmişti. haha kötüymüş be.
  • blue jean'e kapak olma rekoru kirmis olmasi muhtemel zat
  • zenci olduğu için profesör yapılmamıştır.
  • süperdi bu adam... gelmedi bi daha onun gibi pop damarımıza basacak kimse... aslında dişçiydi.
  • sofya'da vereceği konser için havaalanında karşılandığında "nerde özel odam, nerde yemekler?" diyerek atar yapıp sinirlenen, sinirlendiği için röportaj vermeden arabasına atlayıp otele doğru çekip giden, giderken yanına sadece 1 kamera ve 1 gazeteci alıp sorularına yine aynı şekilde atarlı cevap veren ve verdiği bu atarlı cevaplar esnasında "senin gibi çok hatun götürdüm, yalnız kalmam, senin gibileri burda da götüreceğim" diye gazetecinin sorularını yanıtlayan zat-ı muhterem. bir zamanların hello africa'sı, it's my life'ı. şimdilerin atarlı liseli ergen'i.
hesabın var mı? giriş yap