• tuzsuz şampuan diye pazarlanıp ambalajında kocaman tuzsuz şampuan, içindekilerde ise kolll gibi sodium laureth sulfate yazan bir şampuan markası. çünkü nasılsa biz gerizekalıyız, nasılsa aklımızla taşşak geçmek serbest, nasılsa bunun büyük ihtimalle hiçbir cezası yok. enjoy your retardness.

edit: insanlara "tuzsuz şampuan" sırf sofra tuzu barındırmayan anlamında değil, sls ve sülfat gibi maddeleri içermeyen şampuan olarak anlatılıyor ve pazarlanıyor. kuaförlerin keratin gibi yaptıkları bakımları bozmaması amacıyla kullanılmasını önerdiği şampuan türü tuzsuz şampuan örneğin ama açıklamaları "sls, sles içermeyenler".

google'da arattığınız her şeyin halk arasında yaygın kullanılan ya da pazarlanan anlama gelmediği gibi (google canının istediğini sonuçlardan bile siliyor da neyse) sırf sofra tuzu içermeyen şampuan da tuzsuz şampuanla size anlatılmak istenen şey değil yani.

bu arada iddia üzerine: benim sizi kandırmaya çalışmam manasız arkadaşlar çünkü ben bu sektörden para kazanmıyorum :)
  • açılın sektörün içinden bildiriyorum. bilinen bir kozmetik/kişisel bakım firmasında kimya mühendisi olarak çalışıyorum.

bugün debe'de yer alan #154221739 entryde iddia edildiği gibi dp firması aslında sizi kazıklamıyor.

olay çok ama çok basit. sodium laureth sulphate bir tuz değildir. bakın bu kadar açık ve net. bir köpürtme ajanıdır ve ne molekül olarak ne kimyasal aile olarak tuz ile alakası yoktur. merak edenler ortaokul öğrencilerinin kimya dönem ödevlerinin en büyük yardımcısı google'dan bakılabilir. üşenenler için sonuç burada

peki bu bilgi için mi sektörden olduğumu söyledim? hayır alakası bile yok.

çoğu sıvı sabun, şampuan gibi kişisel bakım ürününde formülasyonun çoğunluğu su olmasına rağmen ürünün kıvamlı olduğunu fark etmişsinizdir. ürünün kıvam kazanması için çeşitli kimyasallar kullanabilirsiniz. bunların arasında ise en ucuzu tuz.

burada tuz olarak bahsedilen tuz bildiğiniz sofra tuzu. karışım tanklarına dökülen çuval çuval ve üzerinde bilinen tuz üreticilerinden alınmış sofra tuzu yazan tuz kullanılıyor.

anladığım kadarıyla dp maliyeti düşük olan tuz yerine diğer kimyasalları kullanıyor ve bunu da çok güzel bir şekilde ifade etmiş.

şimdi #154221739 entry'e geri gelelim. firmayı "çünkü nasılsa biz gerizekalıyız, nasılsa aklımızla taşşak geçmek serbest, nasılsa bunun büyük ihtimalle hiçbir cezası yok. enjoy your retardness." diyerek suçlayan yazar arkadaş acaba gerçekten "sodium laureth sulfate" yazdıktan sonra ekranında sağ tıklayıp google'da ara demedi mi yoksa kendisi de bizi "gerizekalı, aklıyla taşak geçilmesi serbest ve nasılsa sözlükte yalan beyanın bir sorumluluğu yok diyerek" kandırmaya mı çalıştı?
  • alman elektronik müzik sanatcısı dan bodan' ın sevimli mi sevimli parçası.

http://www.youtube.com/watch?v=sqxfdmdqcuq
  • netflix’te yayınlanan müthiş g.kore dizisi. iki inzibatın asker kaçaklarını yakalarken yaşadıkları hikayeler anlatılıyor. sistemi sorgulatan, ayrıca ince mizahla güldürten, bir yandan da ağlatan şiir gibi bir şey olmuş, kaçırmayın.

https://www.netflix.com/…225&vlang=tr&clip=81489003

https://www.imdb.com/title/tt13024974/
  • bugünkü debeye giren entry (#154221739) ve onu yalanlayan entry üzerine merak edenler için çok basit bir araştırma yaptım. sodium laureth sulphate başlığına girersek 2015'te girilmiş (#51790136) numaralı entry'de vikipediden alıntı olarak "bu organik tuz bir organosulfate malzemedir." yazmakta. bugün ise bu bilgi kaldırılıp tatlış şeyler yazılmış hakkında https://tr.wikipedia.org/wiki/sodyum_lauret_sülfat

ingilizce wiki ziyaret edildiğinde ise hem kendi sayfasında hem de sodyum tuzları sayfasında tuz olarak gösterilen ama "açılın sektöründe" çalışanlarca bilinmeyen tuzları kullanan firma...

bu haliyle debeye giren selamun aleykum kitty hem debeye giren iddiasında hem sonraki savunmalarında sonuna kadar haklı.

sizde sözlükte birilerine para vererek "gerizekalı, aklıyla taşak geçilmesi serbest ve nasılsa sözlükte yalan beyanın bir sorumluluğu yok diyerek" reklam ve savunma entryleri girebilirsiniz, haydi hayırlı traşlar.
  • şampuan markasıdır. tuz, paraben, sülfat gibi saça ve saç derisine zarar veren maddeleri içermemektedir. saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır. ayrıca saça canlılık da katmaktadır. uzun zamandır kullanıcısıyım, şampuan arayanlara öneririm.
  • (bkz: jung hae-in) beycigimin arzı endam ettiği bir dizi.
    6 bölümlük mini bir kore dizisi. asker kaçakları ve onları yakalamaya çalışan d.p. (deserter pursuit) elemanlarını konu edinmektedir.
    dizinin işleyişi müthiş ve gerçeğe dayalı olayları içeriyor.
    yakında d.p. 2 ' ninde çıkacağının müjdesini vermiş olayım.
hesabın var mı? giriş yap