• 27 temmuz 1999'da saat 02:20 civarında 5.1k görmüştüm ki o günü unutmıyayım diye bir yere not aldım, bazen şüpheye düşüyorum acaba bana mı öyle geldi diye...
  • 33.6 modemde 19.100 hızında bağlıyken bir icq file transfer olayımız vardı, bir ara 10,4 k/s gördüm ağzım açık kaldı, screenshot aldım hemen, arşivimin en nadide parçalarından birsidir hala
  • şöyle bir süreçtir. farz edelim elimizde 100 megabit bir bağlantı var işyerinde. bir film gelir aklınıza. aklınıza geldiği an torrent linki veya ilgili dosya masaüstüne inmiştir zaten. nasıl ki akhilleus avını gözleyen bir aslan gibi tetiktedir ve bir anda atlayıverir avının üzerine işte öyle gelişir bu süreç. bir anda... ne olduğunu anlamazsınız.

sonra bi gerinirsiniz şöyle koltukta. ayyy oyyyy oyhhh nidaları eşliğinde bu gerinme süreci bitip doğrulduğunuzda bir bakmışsınız yüzde 7'ye varmıştır download olayı. ardından nasıl ki hektor düşmanını alaşağı ettikten sonra kollarını açıp havaya kaldırır ve bağırır işte siz de o anki hazzı yaşarsınız. aman allahım bu ne hız dersiniz. tabi çok da şımarmamak gerek. bir anda bağlantı kopabilir. türkiye burası. ama şayet kopmamışsa, saniyede 2 mb download hızı size 40 küsür dakikalık uzun bir haz yaşatır. budur.
  • 4.5 g bağlantısını kaybettiğiniz zaman 20 sene önce açılmış bu tür başlıklara girin ve insanlar o dönemler nasıl internete bağlanıyormuş görün

bugün bakınca; ne çabuk tüketiyoruz herşeyi ve kolaya, iyiye, güzel çabuk alışıyoruz hissi oluşuyor. oysa o zamanlar o hızlar süper ötesi gelirdi
  • 500k ile download yaparken dumur yasamak.. (daha sonra download yaptiim sitenin is yerinde yan odadaki serverda host edildiini orenmistim)
  • 11.4k gorunce yasanan haz daha buyuk oluor..
  • dial-up olarak icq dan file yollarken 8.4 gorup kendini dagitmak
  • 2mbit gordum tubitaktan. hornet'e
  • ftp.hho.edu.tr 'den font indirirken 139k olduydu
    saat 20.00'den sonra falan rahat rahat 10k oluyo cable rullaz!
hesabın var mı? giriş yap