• doctor olmasını istediğim. mis gibi işte ginger doctor. doctor who için oldukça uygun değil mi? bi süredir aklımda var bu. moffat sonrası doctor who'dan acayip umutluyum. özünü biraz yitirdiğini düşündüğüm için değişiklik heyecanlandırdı beni, şimdiden gelecek sezonu değil sonrasını beklemeye koyuldum. (fakat belirteyim capaldi harika oyuncu ona lafım yok derdim moffat denen herifle)
    hem biraz da irlanda aksanı duymak güzel olurdu be.
  • son harry potter'ları izlemediğimden gözden kaçırmış bulunduğum irlandalı oyuncu. anna karenina'da levin'i canlandırıyormuş, olmamış ama çok güzel olmamış. yalnız kızıl saç yeşil gözler... elf sanırım bu arkadaş.

http://iv1.lisimg.com/…600full-domhnall-gleeson.jpg
  • sakalı kesince martin freeman'a kısa saç kirli sakalla tom hardy'ye benzeyen irlandalı aktör. her filmde apayrı bir tipe bürünüyor öyle ki neredeyse tüm filmlerini izlemişim ama anca bugün imdb'de görünce hepsinin aynı kişi olduğunu fark ettim.

nice güzel filmlere!
  • (bkz: about time) adlı benim için çok şey ifade eden, hem ağlayıp hem gülümsemeyi başardığım filmin başrol oyuncusudur.

harry potter'da da oynamış ama fazla zaman alamadığı için şahsım tarafından yeterli değerlendirme yapılamamış bir aktördür. ancak yukarıda andığım filmle birlikte çok başarılı bir aktör olduğunu farkettirmiştir.

star wars serisinde de rol aldı ama önceki rollerinde olduğu gibi samimi değildi. sanki para pul ve reputation için oynadı izlenimine kapıldım.
  • filmlerde gördüğüm zaman aşırı mutlu olduğum aktör. çok farklı bir ışığı var. izlemekten keyif alıyor insan.
  • about time'daki oyunculuğu ve mimikleriyle beni benden almış oyuncu.filmin başında çok itici bulmuşken filmin ortalarından itibaren son derece yakışıklı ve karizmatik gelmeye başladı gözüme.işte bunlar hep mimik.
  • ilk kez black mirror'da gördüğüm (evet, harry potter filmlerini izlemedim), ardından about time, frank, ex machina, star wars ve şimdi de the revenant derken değerini kısa sürede inanılmaz artırmış ginger. efendi ve çekingen rollere inanılmaz yakışan bir tuhaf adam.
  • about timedaki haliyle inanılmaz derecede martin freemana benzeyen başarılı aktör
  • gerek ekşi sözlük gerekse ödül törenlerinde hakkı en sağlamından yenmiş başarılı irlandalı. son 5 yıl içinde rol aldığı filmleri paylaşalım da ne kaçırdığınız farkına varın:

* 2010 - harry potter and the deathly hallows part 1: temel çıkışını bu filme sahip. dünya çapındaki başarısı ortada.

* 2010 - true grit: coen kardeşlerin 10 oscar adaylığına sahip filmi. nokta.

* 2010 - never let me go: başarılı bir dram-romantik-bilim kurgu.

* 2011 - harry potter and the deathly hallows part 2: en başarılı harry potter filmi.

* 2012 - dredd: sinemasal açıdan pek bir şey vaat etmemiş ama ciddi bir izleyici kitlesi kazanmıştır.

* 2012 - anna karenina: 1 oscar sahibi, sanatsal açıdan baya başarılı bir yapım.

* 2013 - about time: oyuncu burada kendini aşmıştır. tekrar nokta.

* 2014 - calvary: babasıyla birlikte yol alıp başarılı bir iş ortaya çıkartmıştır.

* 2014 - frank: yine döktürmüş, belki de kendi stilini ilk kez böyle güzel bir şekilde yansıtmıştır.

* 2014 - unbroken: bir angelina jolie filminde rol alıp, filmi oscar adaylığına taşımakta önemli rol almıştır.

ve gelelim en parlak sene olan 2015 yılına. 4 film ve hepsi birbirinden güzel.

* 2015 - ex machina: taraflı tarafsız herkesin beğenisini topladı. film zaten başarılı.

* 2015 - brooklyn: film eleştirmenlerince senenin en iyilerinden bir tanesi.

* 2015 - star wars the force awakens: kendini aşa aşa arşa erdi.

* 2015 - the revenant: yine müthiş yine muhteşem.

babasının izinden çok sağlam adımlarla ilerliyor bu havuç. domhnall 32 yaşında. arkadaşları ona sinemanın harikası diyor.
hesabın var mı? giriş yap