• ereksiyon olmuş yagmur
  • dün yürüyüşümün ortasında yakalandım doluya. tanrının tazyikli suyla beni yola getirmeye çalışmasına alışmıştım ama plastik mermi kullanmasını insan haklarına aykırı buldum. şimşekler tanrının imzasıysa dolu da olsa olsa plastik mermi olur. o ne lan dana gibi taneler!
  • 3-5 gündür gaziantep'i esir alan hava olayı.

istisnasız her arabanın üzerinde en az 5-6 ezikten oluşan delik var, güneş enerjilerinin camları patlamış durumda ve maalesef bu durumdan faydalanmak isteyen esnaf daha çok yağsın, daha büyük yağsın diye dua etmekte.

gaziantep esnafı yine kendisini gösteriyor. 10 liralık şey için 100 lira istemeye başladılar.
  • bir yağış şekli. ama kimisi kar diyor buna kimisi tipi. adını bilen yok mu amk bunun. he buz diyen de var.
  • halk şiirinde şarap anlamına gelecek şekilde de kullanılan ama asıl anlamı kadeh olan sözcük.
  • bir dolu firtinasinin o ani yasayan biri tarafindan tasviri:
    http://youtu.be/-yo5wjblfpg
  • ağzına kadar olmuş.
  • gri gökyüzünde süzülen heykellerin üstündeki buz parçalaridir,donmus göz yaslaridir,onlarin yere düsüsüdür,derinliklere ragmen aslinda sadece senin bildigin gerçeklere dair anlatilamayan hikayelerdir...
  • güneşli gün şakası. bahar pikniği ıslatmacı.
  • dolu yağarkene, pencereyi hafif aralarsınız. dışarıdaki atmosferi daha bir gerçekçe gözle gözlemlemek istiyorsunuzdur. fakat dolu taneleri, içeri içeri dolar. belki de bu yüzden dolu demişlerdir bu işe.

kafadelen diye de adlandırılabilmeli bu hadise. dolu yağarken dışarıda yürümeye çalışmak meselesi, kafayı deldirir netekim.
hesabın var mı? giriş yap