• taksi süren insanım. ılımlı bir araştırmacı-gazeteci tarafım da var.

gözüme kestirip hoşlarına gidebileceğine kanaat getirdiğim müşterilerime dolapdere big gang'in local strangers albümünü dinletiyorum ve aldığım tepki genelde aynı oluyor: intro kısmını tanımıyorlar, sözler ya da tanınan melodi girince gülerek şaşırıyorlar, bir süre şarkıya eşlik ediyorlar ve yine gülerek grubu soruyorlar.
    "türk bir grubun cover çalışması" cevabıyla ilgileri artıyor. albümdeki pek çok şarkının pek çok versiyonunu dinlediklerini, fakat böyle ilgincine rastlamadıklarını birbirleriyle sözleşmişçesine söylüyorlar.

dinleyenlerin hemen hepsi grubun ve albümün ismini not etti, albümü almanya'da bulup bulamayacağını sordu.

taksi süren insanım. tanıtıcı bir kültür elçisi tarafım da var.
  • birkaç saat önce englishman in new york şarkıları mekanda çalarken hoşlandığım arkadaşın "kim bunlar" sorusu üzerine "dolapdere gangbang" diye cevap vererek, isimlerini yanlış zikrettiğim, aşk hayatımın mnakoyan grup. inşallah kız gangbang nedir diye aratmaz.
  • son iki uc seneyi ele aldigimizda, muzikal acidan gelismenin en guzel ornegi olabilecek grup. ozellikle album calismasina girmeleriyle birlikte kendilerine ve muziklerine cok sey katmis, yeni vokalistin eklenmesiyle derli toplu bir hal almis ve kadronun artik sabitlenmesi muzikte de kendini hissettirmis, tam bir grup olmuslardir. 9 kisilik kadroyla muzik yapmanin zorlugunu birakin, bu adamlarin hepsi muhtemelen biraksan solo atmaya meyilli ve sarkilari kafalarina gore calacak olduklarindan bu sekilde bir grup yapip bu kadar zor sarkilari kendine has bir sekilde calmak tebrik edilesi bir durumdur. en son balansta gittim gordum ki bu grup artik olmustur, mekanin berbat ses sistemi midir, ayar mi kotudur bilemeyecem ancak bu kadar felaket bir ses karmasasi icinde bile birbirini duyamayan 9 adam hala sarkilari en iyi sekilde calip seyirciye durumu hissettirmemeye calisacak kadar profesyonellesmis.(burada grup elemanlarinin 89-90lilardan olustugu onemli) mayday'in iki vokalisti de konsere eklenip black eyed peas, weather girls, madonna sarkilarinda farkli bir zevk verdi, ozellikle its raining men cok iyiydi bence.
    bu arada su dikkatimi cekti ki, bizim insanimiza yaranmak cok zor yahu, scissor sisters gitsin comfortably numb'i alip discopunk yapsin kimse bisey demez adamlara bak yapmislar der, stingin sozu gecen englishman in new york sarkisini adamlar reggae yapmis adini bile degistirmis jamaican in new york yapmis buna da bisey yok, smoke on the water ve kraftwerkin bi ton sarkisini señor coconut and his orchestra yapmis ona da bisey yok, nouvelle vague hayatimin sarkilari diyebilecegim en iyi sarkilari toplamis hayatinda hic dinletmemis iki hatuna soyletmis oh ne guzel olmus farkli bir tat verdi oluyor da turkler kendine gore sarkilari yapinca insanlarda ilginc bir karsitlik durumu olusmus ben pek anlam veremedim. hayir bu sarkilar yapildiklarindan bu yana binlerce kez coverlandi,tribute edildi, degistirildi falan filan oldu neden keman klarnet kanun girince sorun cikti anlamadim, pek de sahane olmus bence, en son konser mekaninda en punk tiplisinden korelilere, isveclilerden basin camiasina, yasli teyzelerden goygoycu tiplere kadar icerde hertip insan egleniyordu, adamlar canavar gibi caliyor on numara is yapiyor kutluyorum..
    albumu daha dinlemedim, muhtemelen konserdeki zevki vermeyecek ancak herkesin herhalde alip bir kosede durmasi gereken bir calismadir, belki gecenin korunde caniniz ceker iki bira bi something got me started dinlemek istersiniz..
  • emeğe saygının ne demek olduğunu bilmeyenler tarafından acımasızca eleştirilen, ciuuvv ciuvv fabrikasyon müzik yapan pop şarkıcılarımızdan kolayca ayrıştırılabilecek, gayet dolu, alt yapıya sahip grup.

hakkını vererek, tam anlamıyla cover albüm yapmış gençler, helal olsun.

tek düze giden ritmde sezen aksu şarkısı yok, kıçını başını açıp anonim türkü söylemek yok.
  • ne zaman dinlesem bunlar nasıl olur da büyük bir kitleye sahip olamazlar, bunları hala tanımayan insanların olması ne gariptir diyerek kendimi yiyip bitirdiğim hemen sonrasında başka birşeyler dinleyince unutup rahatladığım..
  • az önce disko kralı'nda izlerken "noluyo lan bu adamlar bu kadar kötü değildi" dememe sebep olmuş grup.kendimce bir de atıp tutmuştum demek ki canlı performansları bok gibiymiş diye.meğersem asıl eleman ayrılmış gruptan.

kumralbiadanın mesajı üzerine gelen edit: meğersem ayrılma falan yokmuş, askere gitmiş.
  • kanımca eurovision'a katılmalarının zamanı gelmiştir de geçmektedir.
  • eurovision'a katılacak grup/şarkıcı arayan adamların dikkat etmesi gereken grup. bu adamların eurovision'a katılması halinde kazanmamız işten bile değil. hem yarışmaya katılan şarkının 'bizim kültürümüzden ögeler taşıyor mu taşımıyor mu' tartışması sona erer. güzel şovla da süslendiği zaman zaten iyi olan adamların orada babalar gibi iş çıkarabileceğine inanıyorum. hee 'eurovision'u kim takar yea' denilirse orası ayrı konu tabi.
  • "- saat gecenin ikisi, kulüpten çıktık dolapdere'de dolanıyorum ama nasıl sarhoşum.. birden 5 tane zenci yanımda bitti, sonradan öğrendim senegalden gelmişler gündüzleri taksimde çakmak satarlarmış.. içlerinden biri "-hamuşina mamay pi pi kaydın mı gıı" gibi bir şey söyledi, onu da sonradan öğrendim senegalcede* "bu kadın mı laa!" demekmiş.. yumurta gibi çocuktum ama o kadar da değildi yani.. olaylar ondan sonra gelişti, biz de grubun ismini böyle koyduk.. eheh.. hayat işte.."

şeklinde bir isim bulma hikayesinin olduğunu duyduğum müzik grubu..

kaynak veremem, üzerindeyim..
  • çok özür dileyerek

(bkz: bangbus)
    (bkz: gangbang)
hesabın var mı? giriş yap